reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja

My czekamy na wyniki z amniopunkcji. Na usg wyszlo wszystko dobrze. Wyniki po pappa masakra. Ryzyko zd 1:15. Wyniki z FISHA maja być 31.01 te a amnio. 14.02. Z biochemii wyszło za mało białka pappa reszta w normie
 
reklama
My czekamy na wyniki z amniopunkcji. Na usg wyszlo wszystko dobrze. Wyniki po pappa masakra. Ryzyko zd 1:15. Wyniki z FISHA maja być 31.01 te a amnio. 14.02. Z biochemii wyszło za mało białka pappa reszta w normie
Hej. Ja miałam 1:32 I kolejne do 100coś i też niskie białko 0.1581 MoM i zdrowy synek. Podobno białko jest często obniżone przy cukrzycy, nadciśnieniu, może oznaczać problem z lozyskiem i wczesny poród. Myślę, że jak resztę masz ok to będzie dobrze . Pozdrawiam i 3mam kciuki
 
Hej. Ja miałam 1:32 I kolejne do 100coś i też niskie białko 0.1581 MoM i zdrowy synek. Podobno białko jest często obniżone przy cukrzycy, nadciśnieniu, może oznaczać problem z lozyskiem i wczesny poród. Myślę, że jak resztę masz ok to będzie dobrze . Pozdrawiam i 3mam kciuki
Dziekuje za wsparcie. Pozostałe wyniki ok. Tylko to białko niskie. I fakt leczę sie na nadciśnienie.
 
Dziekuje za wsparcie. Pozostałe wyniki ok. Tylko to białko niskie. I fakt leczę sie na nadciśnienie.
To będzie dobrze czekam na info. Ja nie mam nic z tych rzeczy jeszcze choć 2 lekarzy twierdzi, że albo będzie nadciśnienie albo wcześniejszy poród bo dzidzia przestanie rosnąć.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!
Chciałam uspokoić wszystkie mamy,którym wyszły złe wyniki biochemi krwi. (Test Pappa) . Zdarza się to coraz częściej a kobiety kierowane są na dalsze badania jak amniopunkcja. W 90 przypadkach na 100 wynik jest prawidlowy( bez wad genetycznych).Gdybym zaszła w ciążę drugi raz nie zdecydowalabym się już na test Pappa przy prawidłowym usg. Po dwóch tygodniach stresu i morzu łez okazało się,że wszystko jest ok czego życzę wszystkim kobietkom!!
Pozdrawiam ;***
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Wczoraj odebrałam wynik testów prenatalnych i ryzyko trisomii 21 = 1:113,
Za tydzień konsultacja u genetyka.
Ciężko powiedzieć czy usg wyszło dobrze, bo lekarz przeprowadzający badanie już przy wydawaniu opisu wspomniał, gdy zapytaliśmy czy mamy rozumieć, że wyniki ok? Powiedział, że "musimy poczekać na wyniki badań biochemicznych, i wtedy w zależności jakie wyjdą wyniki, będą Państwo mogli rozważyć wykonanie amniopunkcji."
Ale podejrzewam, że miał obowiązek poinformować co dalej po prostu. (Chociaż człowiek tak analizuje wtedy każde słowo i co mógł ktoś mieć na myśli...).

Zdecydujemy się na amniopunkcję bo to też szansa na 100% informacji, że dzieciątko jest zdrowe.

Pytanie mam do Was, czy to boli?
Czy lepiej wypić meliskę przed?
I czy lekarz sam informuje o rozszerzeniu badania, które umożliwi szybszy wynik, czy sami mamy zapytać? (boję się, że z emocji mogę zapomnieć)

Informacje, że Wasze Dzieciaczki są zdrowe, dało mi dużo optymizmu :-)
 
Do góry