reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja

A więc byliśmy na konsultacji i amniopunkcję mamy na 19.02. Wtedy będzie 15tydz + 2 dni. Niestety nie ma możliwości dopłacić do FISHA ani innego takiego bo badanie będzie wykonane w Uniwersytecie Medycznym, a nie w placówce komercyjnej... ale jeszcze podpytam przed samym badaniem.

Mam takie jeszcze pytanie, otóż amniopunkcję mam mieć 19.02 o godzinie 8:00 rano, a na środę 20.02. Mam bilety na spektakl o godzinie 19:00...
Myślicie, że będę mogła pójść? Jest to komedia więc będę się z pewnością śmiać więc brzuch będzie troszkę pracował, no ale miną już ponad 24h .... ?
Witam, nawet robiąc amnio w szpitalu możesz dopłacić do Fisha. Na Twoim miejscu bym tam przedzwoniła. Co do spektaklu....zależy jak będziesz się czuła. Ja miałam amnio o 14 w domu może poleżałam z 2h a potem funkcjonowałam normalnie. Oczywiście nie robiłam km ani nic nie dzwigałam. Nie miałam żadnych komplikacji. Wszystko zależy od organizmu i ogólnego samopoczucia.
 
reklama
Witam, jestem w 17 tyg ciąży bliźniaczej,tydzień temu miałam amniopunkcję i teraz czekam na wynik.Amniopunkcja ze względu na wyższą przezierność karkową i podwyższony przepływ w przewodzie żylnym + niskie białko i ryzyko trisomii 21 ( 1:18) w teście Pappa . To oczekiwanie na wynik jest stresujące,my zdecydowaliśmy się wykupić FISH,aby chociaż trochę ograniczyć stres , wynik z FISH wyszedł prawidłowy dla obojga dzieci,jednak ja nadal martwię się,czy ten główny z amniopunkcji będzie też prawidłowy,może macie podobne doświadczenia w tym temacie i zechcecie się podzielić?
 
Witam, jestem w 17 tyg ciąży bliźniaczej,tydzień temu miałam amniopunkcję i teraz czekam na wynik.Amniopunkcja ze względu na wyższą przezierność karkową i podwyższony przepływ w przewodzie żylnym + niskie białko i ryzyko trisomii 21 ( 1:18) w teście Pappa . To oczekiwanie na wynik jest stresujące,my zdecydowaliśmy się wykupić FISH,aby chociaż trochę ograniczyć stres , wynik z FISH wyszedł prawidłowy dla obojga dzieci,jednak ja nadal martwię się,czy ten główny z amniopunkcji będzie też prawidłowy,może macie podobne doświadczenia w tym temacie i zechcecie się podzielić?
Na forum jest też temat "amniopunkcja robić czy nie" (czy coś tak ;-)) i można tam przeczytać wiele historii, które najczęściej kończą się szczęśliwie :-)

Czekanie niestety jest najgorsze... ale później prznajmniej ma się pewność, chyba też niezwykle rzadko zdarza się żeby wynik fish różnił się od wyniku amniopunkcji.

Trzymam kciuki
 
Ja miałam usg b.dobre ale zrobiono mi test pappa (Nie wiem czy żałuję czy nie bo dostałam skierowanie na amnio i się zdecydowałam na rozszerzone aCGH wynik po tygodniu). Ryzyko jest zawsze wady genetycznej ale teraz mam pewność, że tych wad na 100% nie mam a ryzyko wyszło straszne. A wiem, ze kobiety miały strasznie małe ryzyko 1: 8 678 a rodziły dziecko z wadą. Ku pokrzepieniu: ryzyko że względu na wiek 36 lat podstawowe 21 1:194, 18 1:433, 13 1: 1 369. Ryzyko skorygowane po usg 21 1: 1 820, 18 1: 1 353, 13< 1: 20 000. Ryzyko po teście pappa tragedia 21 1:32, 18 1:119, 13 1: 491. Beta hcg 1,2475 MoM, Pappa-a 0,1581 MoM. Dziś dostałam informację, że mam zdrowego synka

Dziękuję za Twój wpis!
U mnie ryzyko T13 1:263 przez NT 2,9 i niskie beta hcg i Pappa - wiadomo, jest niepokój ale mam nadzieję, że będzie zdrowy maluszek :)
A takie wpisy jak Twoje dają nadzieję!
 
Do góry