reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Angina ropna, sumamed a wysypka

Dołączył(a)
16 Październik 2020
Postów
3
Witam. Postanowiłam opisać tu sytuację z nadzieją że może ktoś mial podobna sytuację i pomoże. Moja córeczka ( 2,5 roczku) na początku zeszłego tygodnia dostała katar bardzo rzadki który z biegiem dni zmienił się na gesty i miała też suchy kaszel. Po tele poradzie lekarz stwierdził że to infekcja górnych dróg oddechowych. Dostaliśmy berodual do inhalacji dwa razy dziennie i syrop stodal. Po kilku dniach stosowania mieliśmy wrażenie że sytuacja opanowana, jednak we wtorek trzy dni temu córka wstała z temperaturą 38 stopni, doszedł totalny brak apetytu, marudzenie, kaszel i katar znikł. Zadzwoniłam znowu do lekarza a ten że względu na pandemie udzielił znowu tele porady, i zapisał małej Antybiotyk sumamed w 5 dawkach po 3ml dziennie, inahalacje kazał odstawić. Do tego probiotyk i dawać dużo pić. Tyle że dziecko nie chciało pić! Wmuszalam w nią po kilka lyzeczek wody lub herbatki co jakiś czas a jak to nie zdawało egzaminu dostawała ze strzykawki bo bałam się że się odwodni. Po dwóch dawkach antybiotyku pojawiły się dwie kupy pod rząd - biegunka. Postanawiam znowu zadzwonić do lekarza, tym razem przyjęła nas inna doktor obejrzała dziecko stwierdziła anginę ropna i dlatego dziecko nic nie je ani nie chce pić. Kazała kontynuować antybiotyk. Fakt gorączka ustała z jedzeniem dziś trochę lepiej zjadła serek homogenizowany i trochę kiełbaski z paroma okruszkami chleba a to cud jak na ostatnie dni, pije troszkę więcej ale moim zdaniem i tak mało chociaż przynajmniej Sama sięga po Kubek z piciem. Widać też poprawę w samopoczuciu bawić się zaczęła interesować się zabawkami itd. Jednak pojawił się kolejny problem. Dostała malutkich kostek za uszami na policzkach oraz na tłowiu (brzuszek i plecki). Czy mam powód żeby się martwić? Czy ta wysypka może być od antybiotyku? ( pojawiła się po trzeciej dawce) czy konsultować to znów z Pediatra? Może jechać do szpitala? Pani doktor jak uslyszala że mała mało pije dała nam w razie w skierowanie do szpitala gdybyśmy zauważyli że dalej jest problem z piciem ale to się trochę poprawiło jednak ta wysypka mnie martwi.... Pomóżcie doradźcie :( wolalabym nie ciągać jej do szpitala w obecnym czasie tym bardziej że dostaje spazmow jak widzi biały fartuch przez to że jak była malutka mieliśmy nieprzyjemne doświadczenia... Proszę o poradę martwię się ale też nie chce panikować. :(

pozdrawiam

zaniepokojona mama
 
reklama
Rozwiązanie
Może też być tak, że akurat gorączka była od trzydniówki, minęły 3 dni, pojawiła się wysypka. Wtedy po jednym dniu już powinna zblednąć. Mogą być dwie różne infekcje jednocześnie.

U nas tak kiedyś było, że u syna była najpierw jakaś drobna infekcja, poszliśmy do lekarza (czasy przed pandemią), po 2 czy 3 dniach pojawiła się gorączka, do tego doszedł mocny kaszel, katar, czerwone gardło - na samym końcu okazało się, że z infekcji zrobiło się zapalenie oskrzeli, a do kompletu młody miał trzydniówkę (musiał złapać podczas pierwszej wizyty w przychodni). Przez to, że miał też inne objawy, to właśnie nie wiązałam gorączki z trzydniówką, a po 3 dniach właśnie gorączka ustąpiła (a nie miał antybiotyku), pojawiła się wysypka, a inne objawy...
Może być, że jest to reakcja alergiczna na antybiotyk.
A poszukaj w necie zdjęć mononukleozy zakaźnej - bo ją łatwo z anginą pomylić, a w jej przebiegu pojawia się właśnie wysypka.
 
Właśnie patrzyłam zdjęcia mononukleozy i na tulowiu i buzi nie ma takich plam jak by to miało być to tylko delikatną kaszkę blado różowa ( dołączam zdjęcie) jedyne co mnie martwi to że na narządach plciowych wyszły jej plamy czerwone... Już sama nie wiem co o tym myśleć
 

Załączniki

  • received_359680661969343.jpeg
    received_359680661969343.jpeg
    52,1 KB · Wyświetleń: 144
  • received_768431630368799.jpeg
    received_768431630368799.jpeg
    69,2 KB · Wyświetleń: 153
  • received_336554364306853.jpeg
    received_336554364306853.jpeg
    110,8 KB · Wyświetleń: 135
A pisze coś w ulotce antybiotyku o takich skutkach ubocznych ? Mój syn właściwie zawsze ma wysypkę ale akurat przy amotaksie . Do szpitala faktycznie nie zabieraj jak jest poprawa , ja z moim dwie jelitówki w domu przetrwałam ale dziecko miało siku w pampersie , może nie tyle co zawsze ale jednak . Ewentualnie podawaj elektrolity do picia , potrafią zdziałać cuda , jak nie chce pic to strzykawka albo dodawaj do jedzenia 😌
 
Dziękuję za odpowiedzi. :) Nie pojechaliśmy do szpitala stwierdziłam że wstrzymamy się do jutra mała zaczęła w międzyczasie więcej pić, dodatkowo zjadła miseczkę rosołu z makaronem, kawałek jabłka i wypiłam przed snem butelkę mleka ogólnie widać po niej że jej lepiej. Nasmarowalam jej malutką alantanem... Poczekamy zobaczymy...
 
reklama
@Mirabelka12345 skonsultuj się z lekarzem. Z jednej strony być może twoja córeczka ma odczyn alergiczny, ale wysypka może być też częścią infekcji , którą w tej chwili przechodzi. Na wszelki wypadekj obserwuj i w razie czego lekarz będzie musiał zmienić antybiotyk.
 
Może też być tak, że akurat gorączka była od trzydniówki, minęły 3 dni, pojawiła się wysypka. Wtedy po jednym dniu już powinna zblednąć. Mogą być dwie różne infekcje jednocześnie.

U nas tak kiedyś było, że u syna była najpierw jakaś drobna infekcja, poszliśmy do lekarza (czasy przed pandemią), po 2 czy 3 dniach pojawiła się gorączka, do tego doszedł mocny kaszel, katar, czerwone gardło - na samym końcu okazało się, że z infekcji zrobiło się zapalenie oskrzeli, a do kompletu młody miał trzydniówkę (musiał złapać podczas pierwszej wizyty w przychodni). Przez to, że miał też inne objawy, to właśnie nie wiązałam gorączki z trzydniówką, a po 3 dniach właśnie gorączka ustąpiła (a nie miał antybiotyku), pojawiła się wysypka, a inne objawy zostały.
 
Rozwiązanie
Do góry