reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aniołkowe Mamusie szaleją w kuchni

SAŁATKA Z BROKUŁAMI

Mrożone brokuły ok. 1kg - ugotować w osolonej wodzie, odcedzić i pozostawić do ostygnięcia.
Pierś z kurczaka - jedna podwójna - pokroić w małe kawałki, obtoczyć w przyprawie do kurczaka i smażyć na patelni.
Bułkę pokroić na grzanki.
Po usmażeniu piersi - na ten sam tłuszcz - wrzucić pokrojone grzanki.
Brokuły po ostygnięciu połączyć z kurczaczkiem. Polać sosem czosnkowym. Grzanki należy dodać bezpośrednio przed jedzeniem sałatki.

Sos czosnkowy:
Śmietana duża 18%
Majonez
Czosnek
Sól i pieprz
Wszystko wymieszać do smaku - czosnek oczywiście należy przecisnąć przez praskę.
 
reklama
Znowu ja. Z uwagi na fakt, iż moja Mama ma urodzinki rzeczywiście szaleję w kuchni:-)
Tym razem przepis na "kokilki" czekoladowe. Ponieważ robi się je szybko, przygotowuję je, gdy są goście. Potem podaję je cieplutkie i pachnące;) Czas przygotowania ok. 10 minut.

Składniki:
100 g gorzkiej czekolady
100 g masła
200 g cukru (broń Panie Boże brązowego-będzie za słodkie-piszę o tym, bo kiedyś zabrakło mi "normalnego" i właśnie taki dałam - nie szło tego zjeść)
4 jajka
50g mąki
odrobina sody oczyszczonej
szczypta soli

Polewa:
100 -150 g gorzkiej czekolady
45 g masła
1 batonik prince polo (dla tych, którzy kochają kalorie;)

Czekoladę łamiemy na kawałki i topimy wraz z masłem w kąpieli wodnej. Następnie pozostawiamy do przestygnięcia.
Jajka ubijamy z cukrem (gęsta piana) a następnie łączymy z mąką, sodą i solą. Powstałą masę łączymy z czekoladą i przelewamy do kokilek (6-8 w zależności od ich wielkości).
Pieczemy przez 20-25 minut, w rozgrzanym wcześniej piekarniku do temp. 180.

Polewa:
Masło i czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej.
Po wyjęciu babeczek polewamy je polewą, a na górę sypiemy porcję pokruszonego batonika Prince polo.
 
Ostatnia edycja:
Babeczki serowo-szpinakowe

Składniki:
100 g mrożonego szpinaku (w okresie wiosennym świeżego)
200 g mąki
torebka drożdży
łyżeczka zmielonej gorczycy
150 g startego żółtego sera (najlepiej cheddara)
jajko
130 ml mleka
łyżka masła
sól

Rozmrażamy szpinak. Mąkę, drożdże, sól, gorczycę, szpinak i ser mieszamy w misce. Jajko łączymy z mlekiem i masłem (najlepiej miękkie-może być rozpuszczone), a następnie dodajemy do miski z ciastem. Wszystko razem mieszamy. Następnie przekładamy do formy na muffinki i pieczemy przez 12 minut w rozgrzanym wcześniej piekarniku do temp. 200C.
Podajemy z sosem czosnkowym.
 
Dziś w planach...

Jabłecznik z kremem
Ciasto: (w kolejności...zaczynamy od ubicia białek, później stopniowo dodajemy resztę składników)
5 jaj
3/4 szklanki cukru
2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
margaryna
2 łyżki oleju
1 łyżka octu

krem karpatka

1,5 kg jabłek (najlepiej kwaśnych)
cukier waniliowy
galaretka wiśniowa lub kisiel wiśniowy

wiórki kokosowe


Jabłka przesmażyć, dodając cukier waniliowy oraz galaretkę wiśniową, bądź kisiel - wystudzić.
Na blaszkę wykładamy kolejno: warstwa ciasta, jabłka, ciasto - pieczemy 45 minut w 180st.
Po ostygnięciu upieczeniu i ostygnięciu ciasta, nakładamy gotowy krem karpatkę, a następnie na wierzch dodajemy wcześniej podsmażone na złoty kolor wiórki kokosowe.


 
Swieta byly by niewazne bez ukochanego serniczka Rajmunda. Z kokosowa beza. Jest pyszny, wychodzi duza, gleboka blacha.


Sernik z kokosowa beza.

kruche ciasto:

½ szklanki cukru
½ kostki margaryny
2 szklanki maki
1 jajko
1 lyzeczka proszku do pieczenia

Do masy serowej :
1 kg sera mielonego (kubelek)
6 jaj
1 budyn waniliowy
1 ½ szklanki mleka
½ szklanki oleju
2 szklanki cukru
20 dkg wiórek kokosowych

Z podanych skladników zagniesc kruche ciasto i wylozyc duza blache.

Ser zmiksowac dodajac 1 szklanke cukru nastepnie dodac zóltka, budyn, mleko, caly czas miksujac. Na koncu dodac olej i wszystko polaczyc. Plynna mase wylac na ciasto. Wstawic do piekarnika na ok. 45 min temperatura 175*

Bialka ubic z reszta cukru dodac kokos. Po uplywie 45-50 min wyjac sernik i rozlozyc na min ubite bialka. Ponownie wstawic ciasto do piekarnika na ok. 15 min .
 
Biały Tort Malibu, z likierem i bita śmietaną - przepis Kłaczka

Biszkopt:
• 7 jaj
• 3/4 szklanki cukru
• 1 łyżka maki ziemniaczanej
• 2 szklanki maki pszennej
• 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
Masa:
• 1 litr śmietanki 30%
• 1/2 szklanki cukru pudru
• 2 łyżeczki żelatyny
• 1/2 soku z cytryny
• 100 ml likieru malibu
Dekoracja: tabliczka białej czekolady.

Biszkopt:
Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywna piane, dodając po 1 łyżce cukru. Ubić masę, dodając po 1 żółtku. Powoli wsypac przesiana make z proszkiem i delikatnie wymieszac. Ciasto wylac do prostokatnej formy (21 x 26 cm) i piec 35 - 40 minut w temperaturze 180.
Masa:
Zimna smietanke ubic na sztywno z cukrem. Pod koniec ubijania dodac sok z cytryny, rozpuszczona w malej ilosci wody zelatyne oraz malibu. Ubijac jeszcze chwile. Biszkopt przekroic na 3 czesci, przelozyc kremem. Calosc udekorowac.

Ważne
21x26cm - prostokat akurat. Natomiast jesli chodzi o biala czekolade do dekoracji, to oczywiscie stopic i "obsmarowac".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No to przepis na polędwiczki w sosie śmietanowym z kurkami(mogą być grzyby, a jak się nie ma to może być bez)
składniki:
Polędwiczka(zależy na ile osób ja na 2os mam jedną polędwiczke)
cebula
śmietana 30% (duża)
Koperek lub inne ziele do wyboru
kurki, grzyby ile się chce :-)
przyprawy(ja daje byle co, sól pieprz, curry, papryka słodka i inne )
mąka(odrobina, ale nie musi być)

polędwiczke płucze, odkrawam wszystki tłuszcz(fuj nie lubie;-)) i kroje w grubsze paski, potem lekko dłonią rozklepuje(nie tłuczkiem bo one delikatne są) przyprawiam, obtaczam w mące(sa bardziej soczyste) i na rozgrzany tłuszcz, opiekam z jednej i drugiej strony, dolewam troszkę wody i dusze(jak obtoczymy mąką to z wody zrobi sie sosik, ale my mamy tak dusić, żeby pod koniec się go pozbyć w jak największej ilości, dlatego lepiej dolac mniej wody, tak żeby się nie przypaliły)tak po 15 min duszenia dodajemy grzybki i cebulke i dusimy ok 30 min, aż mięsko będzie miękkie(polędwiczki szybko robią się miękkie) jak już mało będzie sosu(lub wody gdy nie obtaczamy w mące) wlewamy całą kremówkę i znów dusimy na małym ogniu, aż śmietana zgęstnieje czyli ok 15 min, na sam koniec dajemy ziela(no chyba że ktoś nie lubi)
Do tego polecam ziemniaczki zapiekane w piekarniku i brokuły:-)
 
Ja na takie spotkanka robie koreczki ; kabanos, oliwka,ser żółty, papryka i na końcówke oliwka czarna . można zrobić do tego jakiś dip ale nie każdy chce mieszać sos z wódeczką właśnie.
 
SAŁATKA GYROS do kolacji

pekińska kapusta
jogurt naturalny (mały kubeczek)
majonez
keczup
przyprawa gyros
przyprawa sos sałatkowy obojętnie jaki rodzaj smaku (taki co sie z olejem miesza ale w tej sałałatce uzywamy sam proszek)
pomidor
ogórek zielony
piers z kurczaka

piers pokroic w paseczki i obficie przyprawiamy przyprawa gyros (na dwie piersi mi wyszlo pół torebki tej przyprawy) i smarzymy na oleju lub oliwie (nie na margarynie czy innym tluszczu to wazne)
kapuste szatkujemy i posypujemy przyprawa sos do sałatek, wymieszać.
przełozyc do miseczek najlepiej przejrzystych bo ładnie sie prezentuje przy podaniu.
polac keczupem dość sporo, na to do dodac pokrojone w kostke pmidory i ogorek ( najlepiej osobno sobie pokroic pomidora i ogorka razem wymieszac i posolić-nie dodawac pieprzu bo przyprawa gyros jest juz ostra), nastepnie polozyc ostudzona przesmazona piers z kurczaka. jogurt naturalny wymieszac z 2 lyzkami majonezu tak zeby nie bylo grudek i polac po gorze sałatki. mozna posypac cebulka prazona lub prazonymi orzechami, migdałami,prażónymii płatkami kukurydzianymi (bez smakowymi). mi smakuje najlepiej z prazona cebulka :-)

moja mama robi ta sałatke na wesela i jest bardzo chwalona i ostatnio jakos modna :-)
 
reklama
Kochane dziewczynki troszkę tu sobie pofolgowałam z moderacją i pousuwałam posty dyskusyjne, aby był porządek - stricte przepisy.
Niemniej jednak dyskutujcie, a ja co jakiś czas posprzątam :tak:
Kłaczek, Anulka - Waszą dyskusje o torcie malibu połączyłam w całość, a potem dalej edytowałam, tyle, że błędnie zaznaczyłam autora i wyszło, że tort zapodała Anulka, ale w nazwie poprawiłam, że tort Kłaczka. Myślę, że ważne, że przepis pozostał :zawstydzona/y:;-)

Przepis super, po cichu działam na nich w domu :laugh2:
 
Do góry