reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...

Miałam receptę na Harmonet i w aptece pani zaproponowała mi jego tańszy zamiennik Sylvie20 (20zł), mówiła ze te tabletki maja taki sam skład tylko innego producenta, stąd ta różnica cenowa. Czytałam na innym forum, że w takiej sytuacji nie trzeba sie konsultować z lekarzem, a interesowały by mnie te tańsze tabletki, jak myślicie co zrobić. A może już miałyście styczność z taka sytuacją.
 
reklama
Ja mam pearly :tak:Owszem działa, bo jak nie jest pewne jakie ma dać 'światło" to daje żółte albo czerwone. Ja wyrzucilam tabsy i jestem zadowolona, przynajmniej ze swojego obecnego stanu zdrowia (psychicznego również). Czy z pearly to jeszcze nie wiem, bo jestem nowa uzytkowniczką i na razie większość czerwonych...Mam nadzieję, że ich ilość będzie się stopniowo zmniejszać:dry:Bo inaczej będę baaaardzo niezadowolona :angry: :-D
 
Witam
Nie wiem czy dobrze trafiłam z wątkiem, ale może ktoś udzieli mi odpowiedzi na pytanie: Jakie jest ryzyko odrzucenia spirali przez mój organizm?
 
ja także mam wiele pytań co do spirali i powiem szczerze, że jestem już praktycznie przygotowana na jej założenie, ale mam za to coraz więcej pytań.

Nie słyszałam nic o ryzyku odrzucenia, natomiast o skutkach ubocznych takich jak obfite miesiączki oraz trudności z założeniem przy tyłozgięciu macicy
(ja mam).
 
Ja rowniez zastanawialam sie nad zalozeniem spirali ale przed chwileczka dopadlam tu na BB watek o ciazy ze spirala i juz sobie podaruje:no: wpiszcie w wyszukarce antykoncepcja lub spirala kilkadziesiat ladych stron powinno rozwiac wasze watpliwosci


picture9020.jpg
 
Ja mam spiralę (miedzianą), jeżeli chodzi o obfite miesiączki to praktycznie bardziej obfity niż przedtem mam jeden dzień (ale naprawdę bardzo!) a potem już normalnie.
Założenie nie było przyjemne, ale tak poza tym na razie jestem zadowolona (mam ją kilka miesięcy).

Gdzie jest wątek o ciąży ze spiralą?
 
w mojej ksiazce pisze tak...
stosowanie:
Spirale zakłada lekarz. w zaleznosci od modelu moze ona pozostawac w macicy od 3do5 lat. Niezbedne sa polroczne kontrole. Srodek ten slabo nadaje sie dla mlodych kobiet ktore jeszcze nie rodzily. Doskonale natomiast sprawdza sie w przypadku kobiet po porodzie. Poniewaz nie ma zadnego oddzialywania hormonalnego kobieta bez obaw moze karmic piersia.
Zalety:
Dosc pewna skutecznosc wedlug wskaznika Pearla wynosi od 1 do 5.
Kobieta nie musi myslec o antykoncepcji
Brak oddzialywania hormonalnego
Wady:
Zwiekszone ryzyko stanow zapalnych w dole brzucha oraz ciazy pozamacicznej, dlatego nie nadaje sie dla kobiet, ktore zamierzaja miec jeszcze dziecko.
Czesto wystepuja obfitsze,dluzsze i bolesne miesiaczki
Zakladanie moze ale nie musi byc bolesne
Rozterki moralne moga powodowac dolegliwosc metody
 
no więc mam dylemat. Też dużo czytałam na temat spirali. Na jednym z forów lekarz wypowiadał się, że ciąża ze spiralą zdarza się bardzo rzadko. Mój ginekolog nie wspominał nic na ten temat. Muszę jeszcze przemyśleć to wszystko.Znacie jakieś inne sposoby? Przede mną jakieś 20 lat antykoncepcji i nie planuję dzieci, a ta forma wydawała się najlepsza. no ale teraz to już sama nie wiem.
 
reklama
Właśnie ja też nie planuję juz dzidzi, mam córę 15 miesięczną, ale wiem, że już nie chcę zachodzić w ciążę a przy małej to ciągle przegapiam wizyty u gina i w efekcie w tym mcu nie mam recepty na tabletki i nie mam tabletek...
 
Do góry