reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

reklama
Bardzo mozliwe ze to alergia pokarmowa, moze skaza bialkowa, ale najlepiej oceni to lekarz, trudno ocenic jesli sie nie widzi. Wiec jesli masz jakies watpliwosci co do oceny swojego lekarza, to dowiedz sie o jakiegos polecanego w twoim miescie i wybierz sie do niego. Co do zmiany twojej diety to u dzieciatka mozesz najwczesniej zaobserwowac zmiany po 2tyg jej stosowania, wazne bys teraz obserwowala czy stan skory sie nie pogarsza i czy nie wyskakuja nowe krostki.

zgadzam sie ....
mysmy sie zmagali z takim problemem praktycznie od urodzenia w trzecim miesiacu to co kiedys bylo tylko zaczerwienieniem i wysypka zmienilo sie w rany a ja balam sie przebierac malego bo skorka schodzila mu razem z ubraniem... ;(
okazalo sie ze ma skaze bialkowa... od razu przeszedl na nutramigen... i w pare dni juz mozna bylo zauwazyc poprawe...
nie polecam stosowania masci na wlasna reke dlatego ze mozna tylko pogorszyc nawet jak sie wydaje ze na chwilke pomaga... lepiej skontaktuj sie z innym lekarzem i popros o opinie...
pozdrawiam i zycze powodzenia
 
dziekuje za odpowiedz.
problem w tym, ze mieszkam w polnocnej irlandii i nie mam tu mozliwosci zmiany lekarza.

ja tez mieszkam na wyspach dokladnie szkocja i powiem Ci ze mialam tutaj z tym wielki problem bo malo kto wiedzial tutaj co to alergia pokarmowa a tym bardziej skaza bialkowa... dopiero jak tupnelam noga i juz naprawde resztkami sil wyprosilam o recepte na nutramigen... bo sama zaczelam podawac na wlasna reke ale to mleczko jest bardzo drogie... i wkoncu mnie wysluchali... no i do dzis mi to pije i nie mamy zadnych klopotow .... juz dawno do diety wprowadzilam mu produty mleczne i dopoki sa one kontrolowane nie ma zadnej wysypki ;)
 
co myslicie o tym ,ze mala nie ma zadnych zmian skornych na buzi i pod pieluszka.czy to mozliwe przy skazie bialkowej?
 
co myslicie o tym ,ze mala nie ma zadnych zmian skornych na buzi i pod pieluszka.czy to mozliwe przy skazie bialkowej?

moj kacper buzie tez miam czysta najgorzej wygladaly ramiona lokcie i w kazdych zgieciach oraz plecki....
ciezko stwierdzic jak sie maluszka nie widzi... ale po moich przejsciach z tym diabelstwem to na moje "oko" skaza...
 
moj kacper buzie tez miam czysta najgorzej wygladaly ramiona lokcie i w kazdych zgieciach oraz plecki....
ciezko stwierdzic jak sie maluszka nie widzi... ale po moich przejsciach z tym diabelstwem to na moje "oko" skaza...
Hmm mi tez pierwsze co przyszlo do glowy to skaza bialkowa... ale to powinien lekarz sprawdzic i potwierdzic, bo ne ma co kabinowac na wlasna reke. Wiec marsz do lekarza...
 
karmie piersia(jestem na diecie), ale ze wzgledu na mala ilosc pokarmu czasami dokarmiam mlekiem neocate
No to moze to mleczko jest przyczyna... jak czesto je dajesz?
Moja rada na zwiekszenie mleczka u ciebie, wez malca do lozka i spedzc ie caly dzien tam, jak trzeba to i dwa. Podawaj piers jak najczesciej, do tego pij herbatke na laktacje i duuuuzo wody. A zobaczysz sama ze mleczka bedzie wiecej, i nie bedziesz musiala dokarmiac. Im czesciej bedziesz przystawiac do piersi, tym one wiecej mleczka beda produkowac.
 
reklama
Witajcie moja córka ma teraz 14 miesiecy i jest mozna powiedziec dobrze. Jak miala 2 tyg zaczal sie problem z mlekiem ja nie mialam pokarmu wiec zaczelam ja dokarmiac najpierw bylo bebiko zaczely wyskakiwac krostki, potem byl NAN plamy na ciele i sucha skóra potem byl NAN HA zaczela sie masakra plamy sucha skóra krosty wszytsko.Kąpiemy sie od małego w oilatum bardzo polecam lub Avene. Poszlam do alergologa stwierdzil atopowe zapalenie skóry plus skaza bialkowa. Dostala masc cholesterolowa jeszcz gorzej bylo. Potem masc ELidel bylo troche lepiej ale jest strasznie droga. Mleko oczywiscie nutramigen. No i dostala w koncu masc Elocom-steryd super dziala ale to jednak steryd. Dobrze bylo do 4 miesiaca potem zaczelam wprowadzac inne produkty do jedzenia i tak marchewka, seler, pietruszka jest bardzo uczulajaca trzeba wprowadzc powoli najlepiej zaczac od ziemniaka i dyni. Nutramigen pije do dzis chociaz je jogurty i rózne serki i nic jej nie jest teraz chce spróbowac dac zwykłe mleko bo cos mi sie wydaje ze to nie musi byc skaza albo wyrosla. Owszem jest uczulona na niektóre warzywa lub owoce ale to co pojedyncze rzeczy. Iwa radze isc do alerologa choc po moim przypadku stwierdxzam ze tez nie zawsze maja racje ale chociaz moze ci przepisze Nutramigen na recepte jest tanszy.Powodzenia
 
Do góry