reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

odwiedza alergologa za miesiac jak bede w Polsce.w tej chwili pozostaje mi tylko ostra dieta i nawilzanie skory maluszka.musze pokombinowac tez z proszkami do prania, bo wysypka na brzuszku konczy sie dokladnie w tym miejscu gdzie zaczyna sie miejsce zakryte pieluszka.jedyne niezaczerwienione zagiecia to pachwiny
 
reklama
witam !:-)jestem mama 9 miesięcznego Huberta od dłuższego czasu męczy nas skaza białkowa .Karmię piersią i jestem na diecie nie jem nabiału nie pije mleka a problem nie znika . Mały je już zupki i deserki i trudno mi stwierdzić co tak naprawdę go uczula :wściekła/y:wiem na pewno ,że banan ,winogrono no i ostatnio chyba malina też :no: mięsko drobiowe podejrzewałam ale chyba nie uczula .Mały brał fenistil dziś nam przepisano zyrtek może on pomoże (mam taką nadzieję )Kremy mamy robione to trochę pomagają ale nie na długo:no: Może ktoś ma podobny problem ?co dalej robić? proszę o radę z góry dzięki :-)
 
kochana wejdz na klub mam malych alrgikow. tam ten temat jest poruszany niemal bez przerwy ,duzo rad,podpowiedzi,historii.koniecznie zajrzyj....po co zakladac watek na nowo jak nikt tu ci nie bedzie pisal,bo kazda mama alergika jest wlasnie na tamtym forum
 
Witam proszę o pomoc bo nie wiem juz sama co kupić. Słyszałam , że wymienione wyżej (maść majerankowa, pulmex baby i euphorbium compositum) są bardzo pomocne przy katarku stąd moje pytanie... Czy stosowaliście któreś z nich u dzieciaczków z alergią? A może macie jeszcze coś innego sprawdzonego ?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 
Mnie osobiscie lekarka ostrzegala zebym u moich chlopcow nie stosowala (obaj alergicy) bo zawieraja silne srodki eteryczne ktore moga uczulac i powodowac dusznosci
 
i tak małych dzieci nie mozna nacierac pulmexem :-) ja smaruje stópki robiąc masaż okolicy dużego palca.
przy katarze najważniejsze jest rozgrzać nogi
na noc maść i grube skarpety, jak zauważysz, ze cos jest nie tak to wiecej nie stosuj, napewno nawilżaj pokuj w którym spi dziecko... euphorbium nie powinno zaszkodzic to lek homeopatyczny co do maści majerankowej to nie wiem ...
 
Zamiast maści rozgrzewających może być też nacieranie spirytusem, a potem oliwką - daje podobny efekt. No i jak wyżej, ważne rozgrzać stópki
 
Witajcie
Jestem mamą 6,5-miesięcznej Natalki. Bardzo proszę Was o pomoc. Jakieś 2 miesiące temu mała dostała atopowego zapalenia skóry. Jesteśmy zrozpaczeni, bo maści sterydowe, które przepisują nam lekarze pomagają na chwilę - jak tylko przestaniemy stosować wysypuje małą ze zdwojoną siłą. Za chwilkę nie będzie miała zdrowego miejsca na ciele. Może jest jakaś mama na forum, która ma większe doświadczenie i napisze jak pielęgnować taką skórę by było lepiej? Odstawiliśmy wszystkie zupki i podajemy tylko Bebilon Pepti 2 oraz kleik kukurydziany Nestle. Pomóżcie!!!
 
reklama
witaj

musisz wybrać się do dobrego alergologa. długotrwałe stosowanie maści sterydowych też nie jest dobre- ale na poczatek trzeba je stosować. może powinno zamienić się mleko na Nutramigen? do tego kropelki na początek Fenistil, ważna jest też ilość dostarczanego białka- nie pamiętam chyba 2 g/ kg masy ciała - ja np. dawałam początkowo za dużo mleka i może u Was właśnie tak jest i wręcz trzeba jeden posiłek mleczny zastąpić jakąś kaszką albo zupką właśnie. polecam kaszki bezmleczne Holle z ekologicznych upraw. Do tego kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem A-derma Bath Treatment, smarowanie maścią sterydową a na buźkę Protopic. wszystkie nowe produkty wprowadzać stopniowo i w odstępach partrząc czy nie wystapi wysypka.
pozdrawiam
 
Do góry