reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AZS czy ŁZS?

vita93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2016
Postów
534
Czy któraś mama ma doświadczenie? Byliśmy u pediatry, a ona bez żadnych badań od razu kazała zmienić nam mleko, na te dla dzieci ze skazą, ale czy na pewno?
Zapisałam nas na wizytę u dermatologa ale bardzo ciekawi mnie Wasza opinia.
Nasze dziecko ma suche placki w różnych miejscach, nie są one czerwone i chyba nie swedza, bo Mały się nie drapie ( o ile 4,5 msc dziecko może się już umieć drapać, a wydaje mi się że tak, bo łapał się za odparzenia na pupie). Są jedynie wyczuwalne ręką - skóra jest szorstka. Zmian NIGDY nie było na twarzy ani szyi, co jest wiodące przy AZS, za to mamy Ciemieniuchę, która jest typowa dla ŁZS. Wygląda to od miesiąca tak samo, nie ma żadnych pogorszeń, czy to możliwe przy stałym kontakcie z alergenem? czy jeżeli miałby skazę, to skóra nie bylaby coraz to gorsza?
Zmiany delikatnie różowieją przy kąpieli i zaraz po wyjściu z wody skóra wraca do kolorytu - może jakiś problem z wodą??
Nie mamy do czynienia z innymi alergenami jeśli chodzi o żywienie, co prawda zaczęliśmy wprowadzać nowe pokarmy, jednak zmiany skórne byly już przed, a i teraz nie ulegają żadnym zmianom.
Proszki i płyny zostały zmienione, używamy Loveli. Próbowalismy kąpać w krochamalu ale bez zmian. Nie używam żadnych super kremów. Natłuszczam skórę latopicem z apteki i alantanem.
a może to jeszcze coś innego??
 
reklama
Z własnego doświadczenia Ci powiem, że u mnie pierwszą oznaką było ucho od spodu wyglądające na naderwane i tylko to. Utrzymywało się przez pare msc az zaczeły wychodzić suche placki i pojedyncze czerwone krosty. Nie swędzą oprócz krostek na pupie. Też czerwienieją przy kąpieli albo jak się zgrzeje. Przy AZS wystepuje ciemieniucha, u nas tak było .Widziałam już całą gamę objawów przez 2 lata.
Więc ja bym się zgodziła z lekarką.

Osobiście nie polecam Alantanu, synkowi jak posmarowałam raz jedyny tym pupę, miał czerwoną jak by mu wrzątkiem polali.
 
Też bym raczej zrobiła jak ta lekarka. Skaza to jednak najczęstsza przyczyna i warto od tego zacząć tym bardziej że objawy z opisu mogą temu odpowiadać. Skaza jak najbardziej może się pojawić nagle przy stałym kontakcie.
 
Skory nie natluszczaj, a nawilzaj. Do kapieli i pielegnacji emolienty. U nas seria "Emolium" sie sprawdzila, Oilatum Baby uczulalo :(
 
vita93 A czy synek ma jakieś inne objawy? Ulewanie, refluks?

Sasanka U nas też było "naderwane" ucho;-)

PS. Ja bym posłuchała lekarki i zmieniła mleko - dziecku na pewno to nie zaszkodzi, a jedynie może pomóc a ty będziesz miała potwierdzenie. Może to tylko niedojrzałość układu pokarmowego lub nietolerancja. W tym wieku dzieciom nie wykonują testów alergicznych (chyba dopiero ok 1r.ż), więc postępowanie jest na zasadzie zauważanych objawów.
 
tak, mamy ulewanie od samego porodu, czy to też ma związek? ale ulewanie miał nawet na moim mleku, kiedy to nie jadłam mlecznych produktów.
Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi. :)
W takim razie spróbuję podawać mu te bebilon pepti przez jakiś czas, czy po jednym opakowaniu powinny być już efekty?
I jak podać to Małemu? nie chce go pić, pluje i płacze, dodawałam kleik ryżowy i dosładzalam cukrem ale bez efektów,czy jest jakiś lepszy sposób?
 
i przykro mi to stwierdzić ale u nas też było naderwane ucho, tylko u góry, ale wiązalam to z tym że może pociągnęłam przy zakladaniu ubranka...
 
Aha i jeszcze czym to w takim razie traktować? Mam latopic do smarowania i picia. Czym jeszcze go smarować? w czym kąpać? co u Was przyniosło najlepsze efekty? Aha i mam też locoid crelo - ale pediatra powiedziała że to tylko na czerwone plamy, ale u nas takich póki co nie ma. Czy suche mozna tym smarować?
 
W żadnym wypadku niczym nie dosładzaj mleko - ono już jest wystarczająco kaloryczne.
U mojego młodego nietolerancja objawiała się szorstkimi plamami, nie były czerwone - czasem lekko różowe. Polecam kurację Latopic (takie saszetki do rozpuszczania), nie zaszkodzi także podawanie probiotyku. Natomiast jeśli chodzi o maści/kremy - to musisz próbować, bo niekoniecznie to, co pomaga innym dzieciom, również i dla Twojego będzie dobre. U nas sprawdzała się Dermobaza, ale jest cała masa produktów przeznaczonych dla dzieci - zaczęłabym od kąpieli w Oilatum Soft. Zrezygnowałabym z oliwek.

PS.Odparzenia na tyłku też mogą być wynikiem nietolerancji mleka - to był u nas największy problem.
 
reklama
witch miałam taką koncepcję w głowie żeby delikatnie osłodzić, naprawdę delikatnie, kilka ziarenek , jakaś 1/10 łyżeczki na całą butlę, żeby tylko przyzwyczaił się do smaku tego pepti, które bardzo odbiega od nan, ktore synek pije, i po 2-3 dniach cukier stopniowo odstawić dodając go mniej, może to nie najlepszy pomysł ale jak dać mu to mleko inaczej ?
 
Do góry