reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Babcine sposoby i nie tylko, czyli rada na medal [bez komentarza]

Lilijanna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2010
Postów
7 815
Miasto
wlkp
Tłusta plama zejdzie zawsze jeśli posypie się ją pudrem/talkiem dla dzieci i odłoży na 3h, puder strzepać, ciuch wyprać.
yes2.gif


Prasowanie ciuchów lnianych - lekko spryskać wodą, zawinąć w torebkę foliową i wsadzić na 30 minut do lodówki, wyjąć - prasować.

Prasowanie naklejek na ciuchach - na lewej stronie, nic się do żelazka nie przyczepia, choć ja po prostu omijam, bo jakaś leniwa jestem z tym przewracaniem :)

Białe pranie
- do proszku wsypywanego do pralki zetrzeć na tarce troszkę szarego mydła (powiedzmy pół garści), białe zdecydowanie dłużej jest białe. To samo do firanek. Ostatnio sprawdziłam też proszek do pieczenia i działa jeszcze lepiej. Do proszku do prania dodać torebkę proszku do pieczenia.

Bazylia - cudowne zioło, które w doniczce będzie odrastać w nieskończoność (o ile będzie podlewane) gdy we właściwy sposób będziemy odrywać. A mianowicie odrywamy same listki. Nóż wek.

Pranie dywanów
- vanish kawałek starej firanki (zamiast szmaty zwykłej) i trzeć, schodzi wszystko. I w sumie nie wiem co jest w tej firance, że to tak schodzi.
 
reklama
Osad z mydła w kabinie prysznicowej spryskać całość octem, dla lepszego efektu powtarzałam oprysk, żeby nie wyschło. Po godzinie przetarłam spłukałam i już.

Kamień na grzałace od parowaru-też namoczone octem na conajmniej godzinkę(choć ja zostawiałam po prostu na noc) rano tylko wylać i umyć, żeby nie było zapachu.

Zalać do kibelka butelkę octu na noc, rano kibelek będzie czyściutki!

Pralka-puścić pranie na 90 stopni z dodatkiem octu. Powtarzać raz na 2-3 miesiące.

U mnie zawsze są 2-3 butelki octu na stanie. Sprawdza się naprawdę do wielu rzeczy i nie jest tak żrący i toksyczny jak inne środki. Minus taki, że po prostu dłużej trzeba poczekać w niektórych przypadkach.

Mikrofala-do szklanki z wodą wcisnać sok z cytryny i nastawić do zagotowania i jeszcze chwile, żeby parowało. Wystarczy miękka szmatka i każdy brud odejdzie jak w reklamach.
 
Klej introligatorski (często stosowany w przedszkolu - biały) łatwo usunąć na mokro żelazkiem. Po prostu wyparowuje, a resztę też na mokro zeskrobać paznokciem.

Gdy coś się wyleje na dywan to szybko trzeba posypać dużą ilością soli, która wchłonie płyn.
 
Ostatnia edycja:
Na "odparzony" stolik badź ławę od goracego kubka czy talerza polecam przez szarą gazetę położoną na stole przeprasować goracym żelazkiem (nie za długo)
i odparzenie znika bez śladu - sama testowałam :-)

takim samym sposobem ponoć schodzi plama od wosku na ubraniach z tym że gazetę przełożyć z obu stron ubrania :-) i grubszą warstwę
 
Sodą ,boraksem i octem można sprzątnąć cały dom.
Polecam wypróbować te środki zamiast popularnych środków chemicznych.

Woda z octem jest też świetna do płukania włosów ,mycia lodówki, przywracania kolorów dywanom czy mycia fug ...
Boraks pięknie wybiela i długo utrzymuje biel.
Jeśli nie mamy sody w domu to użyjmy w zamian proszku do pieczenia.:rofl2:

Krew najlepiej schodzi pod zimną wodą.

Białe rzeczy ,które zzółkły najlepiej zalać na noc zsiadłym mlekiem ,a potem normalnie wyprać.
 
reklama
Usuwanie kurzajek:
odkroić skórkę z cytryny (z gruba warstwą tego białego), pokroić w kosteczkę, wrzucić do słoiczka, zalać octem. Taki kawałek cytryny przykładamy do kurzajki i mocujemy plastrem - na noc. Zmieniać tyle razy, aż "korzeń" kurzajki zrobi się czarny, w końcu wypadnie (można mu próbować pomóc w tym) i cała kurzajka odpadnie. Kuracja może być długa, męcząca, ale stosowana systematycznie działa, a kurzajki nie odrastają więcej.
 
Do góry