reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania do znieczulenia

Dziewczyny, orientujecie się może jakie badania należy wykonać do znieczulenia zewnątrz-oponowego? Mój lekarz nie chce mi tej informacji udzielić, bo twierdzi, że jest jeszcze czas. Tymczasem ja jestem już w 36 tygodniu i nie chcę trafić na porodówkę bez kompletu badań....

Ja nie musiałam miec żadnych a miałam planowane CC .
Normalnie to co zwykle , krew , mocz , posiew - standard

Z tego co wiem, trzeba mieć ukończoną szkołę rodzenia :-).

He he dobre a co ma piernik do wiatraka ?
A tak na serio to dziwne przepisy , W wawie robia temu co zapłaci ok 500zł u nas kosztuje w dwóch szpitalach jest tez refundowane i nic się nie płaci .
 
reklama
Do znieczulenia w Krakowie w moim szpitalu wymagane są badania: układ krzepnięcia i poziom elektrolitów. Lekarz najprawdopodobniej nie chce o tym z Tobą narazie rozmawiać bo ważne jest żeby te badania były jak najświeższe. Oprócz tego oczywiście Hbs, Owa ( inaczej Wasserman) u mnie jeszcze Hcv oraz morfologia i mocz...
 
Nareszcie jakieś konkrety :) Dzięki Ajka29, o to właśnie mi chodziło. Poczekam jeszcze te 2 tygodnie i jeśli lekarz sam nie zleci mi tych badań, to zadbam o to sama. Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że w każdym szpitalu jest inaczej, ale chyba warto się wcześniej zorientować i wykonać te badania, wiele to nie kosztuje, a może zaoszczędzić nerwów...

Ajka29, a w którym szpitalu rodziłaś? {lub będziesz rodzić}
 
Klauduśka, może trzeba było skierować pytanie od razu do mam z Krakowa, nie musiałabyś czytać tyle mało konkretnych odpowiedzi:sorry:
 
Do znieczulenia w Krakowie w moim szpitalu wymagane są badania: układ krzepnięcia i poziom elektrolitów. Lekarz najprawdopodobniej nie chce o tym z Tobą narazie rozmawiać bo ważne jest żeby te badania były jak najświeższe. Oprócz tego oczywiście Hbs, Owa ( inaczej Wasserman) u mnie jeszcze Hcv oraz morfologia i mocz...

Lekarz mógł powiedzieć jakie badania są wymagane i zaznaczyć, żeby je zrobić za jakiś czas. Unikanie tematu jest bez sensu. A co jesli poród zacznie się na długo przed terminem? Dają to znieczulenie bez badań? Bo może nie być czasu,żeby je zrobić!
 
Loree właśnie dlatego założyłam ten wątek. Niby na razie nic nie wskazuje na to, że coś się u mnie zacznie przed terminem, ale przecież nie mogę mieć pewności. Lekarza zagadywałam już kilka razy i na różne sposoby, ale zawsze słyszę to samo- "Ja Ci jeszcze wszystko powiem, bo mamy czas" albo "To troszkę później"....

I jak się nie stresować, ze coś będzie nie załatwione?
 
reklama
Pewnie nie chcesz teraz zmieniać lekarza, więc umów się tylko na jedną wizytę do innego lekarza. Pogadaj, może ci coś wyjaśni. Albo wybierz się sama do szpitala, w którym będziesz rodzić i pogadaj z położnymi. W moim szpitalu była możliwość obejrzenia sal i zapytania o każdy szczegół. Pewnie u ciebie też można. A przy okazji może dowiesz się innych ważnych rzeczy.:tak::tak::tak: Pozdrawiam.
 
Do góry