reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania genetyczne

Greta826

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Listopad 2020
Postów
4 006
Witam, mam pytanie odnośnie badań genetycznych rodziców.
pierwsza ciąża podwyższone NT 10mm, brak kości nosowej, dwie wady serca- potwierdzone zd. Wedlug lekarza prowadzącego wada losowa, ciąża rozwijała się prawidłowo, ryzyko skorygowane wyszło dobre bo 1 na ponad 1000. W rodzinie brak wad.
Poprosiłam panią doktor o skierowanie na badania genetyczne, termin na maj 2021.
czy jeśli zajdę w ciąże wcześniej, to czy mimo wszystko będę mogła to badanie wykonać czy wynik wyjdzie niemiarodajny?
 
reklama
Rozwiązanie
Juz nie jestem w ciąży.. biopsja kosmówki potwierdziła wadę genetyczną, zdiagnozowane zostały także dwie wady serca. Wszystkie moje badania wychodziły prawidłowe, doktor który ciąże prowadził, uważa że wada wystąpiła losowo, ale jeśli badania mi przysługują to poprosiłam o skierowanie, bo jednak gdzieś tam z tylu głowy zostaje pytanie: a co jeśli jednak coś jest. Wierze, że mimo wszystko kolejna ciąża będzie tą zdrową :). Również pozdrawiam
Ojej, bardzo mi przykro :/ Myślę, ze to byl przypadek, a teraz będzie wszystko ok. Jeżeli oczywiście macie taką możliwość, to dla własnej wiedzy i spokojnej głowy możecie zbadać kariotypy. Trzymam kciuki ✊
Przepraszam, nie zrozumialam. Czy teraz jesteś w ciąży i dzieciątko ma jakąś wadę/ czekasz na wyniki badań dzieciątka i chcesz sprawdzić kariotypy rodziców czy to już niestety stracona ciąża lub maleństwo na coś choruje lub okazalo się zdrowe jednak i chcesz sprawdzić kariotypy? Pytam bo jeśli to "coś losowego" to jest bardzoo duża szansa na kolejną zdrową ciążę i oczywiście badania jak macie taką możliwość to zróbcie:) Pozdrawiam.
 
Przepraszam, nie zrozumialam. Czy teraz jesteś w ciąży i dzieciątko ma jakąś wadę/ czekasz na wyniki badań dzieciątka i chcesz sprawdzić kariotypy rodziców czy to już niestety stracona ciąża lub maleństwo na coś choruje lub okazalo się zdrowe jednak i chcesz sprawdzić kariotypy? Pytam bo jeśli to "coś losowego" to jest bardzoo duża szansa na kolejną zdrową ciążę i oczywiście badania jak macie taką możliwość to zróbcie:) Pozdrawiam.

Juz nie jestem w ciąży.. biopsja kosmówki potwierdziła wadę genetyczną, zdiagnozowane zostały także dwie wady serca. Wszystkie moje badania wychodziły prawidłowe, doktor który ciąże prowadził, uważa że wada wystąpiła losowo, ale jeśli badania mi przysługują to poprosiłam o skierowanie, bo jednak gdzieś tam z tylu głowy zostaje pytanie: a co jeśli jednak coś jest. Wierze, że mimo wszystko kolejna ciąża będzie tą zdrową :). Również pozdrawiam
 
Juz nie jestem w ciąży.. biopsja kosmówki potwierdziła wadę genetyczną, zdiagnozowane zostały także dwie wady serca. Wszystkie moje badania wychodziły prawidłowe, doktor który ciąże prowadził, uważa że wada wystąpiła losowo, ale jeśli badania mi przysługują to poprosiłam o skierowanie, bo jednak gdzieś tam z tylu głowy zostaje pytanie: a co jeśli jednak coś jest. Wierze, że mimo wszystko kolejna ciąża będzie tą zdrową :). Również pozdrawiam
Hej
Sprawdź mthfr na testDna.pl, prawdopodobnie masz zabyzoną metylacje kwasu foliowego i B12. Warto badać homocysteine. Kariotypy wyjdą wam prawidłowe. Poczytaj na zespół Downa.com tam pan Jarek fajnie pisze co można poprawić. Na pewno przyjmuj zmetylowany kwas foliowy i B12. 😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
Juz nie jestem w ciąży.. biopsja kosmówki potwierdziła wadę genetyczną, zdiagnozowane zostały także dwie wady serca. Wszystkie moje badania wychodziły prawidłowe, doktor który ciąże prowadził, uważa że wada wystąpiła losowo, ale jeśli badania mi przysługują to poprosiłam o skierowanie, bo jednak gdzieś tam z tylu głowy zostaje pytanie: a co jeśli jednak coś jest. Wierze, że mimo wszystko kolejna ciąża będzie tą zdrową :). Również pozdrawiam
Ojej, bardzo mi przykro :/ Myślę, ze to byl przypadek, a teraz będzie wszystko ok. Jeżeli oczywiście macie taką możliwość, to dla własnej wiedzy i spokojnej głowy możecie zbadać kariotypy. Trzymam kciuki ✊
 
Rozwiązanie
reklama

Podobne tematy

Do góry