reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania hormonalne przy staraniach

Emilly2017

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2018
Postów
44
Cześć. Staramy się o kolejne dziecko. W przedostatnim cyklu test ciążowy wyszedł pozytywny w związku z czym wykonałam dodatkowo badanie HCG-wynik niski. Powtórzony po 48h zaczął spadać... wystąpiło krwawienie. Ostatni cykl okropnie rozchwiany. Trwał 34dni. Przy standardowych 28. Praktycznie zawsze takie miałam. Umówiłam się do ginekologa. Oczywiście wykonałam wcześniej wszystkie możliwe badania i strasznie się zestresowalam... nie jestem doświadczoną w analizie wyników. Badanie wykonywane w 3dc. Bardzo proszę Was o pomoc w interpretacji bo do wizyty chyba osiwieję.
Screenshot_20180316-202452.png
Screenshot_20180316-202452.png
Ogólna morforfologia wszystko w normie. Tarczyca chyba też. Zobacz załącznik 842815
 

Załączniki

  • Screenshot_20180316-202452.png
    Screenshot_20180316-202452.png
    176,3 KB · Wyświetleń: 3 430
  • Screenshot_20180316-203153.png
    Screenshot_20180316-203153.png
    109,1 KB · Wyświetleń: 207
reklama
Cześć. Staramy się o kolejne dziecko. W przedostatnim cyklu test ciążowy wyszedł pozytywny w związku z czym wykonałam dodatkowo badanie HCG-wynik niski. Powtórzony po 48h zaczął spadać... wystąpiło krwawienie. Ostatni cykl okropnie rozchwiany. Trwał 34dni. Przy standardowych 28. Praktycznie zawsze takie miałam. Umówiłam się do ginekologa. Oczywiście wykonałam wcześniej wszystkie możliwe badania i strasznie się zestresowalam... nie jestem doświadczoną w analizie wyników. Badanie wykonywane w 3dc. Bardzo proszę Was o pomoc w interpretacji bo do wizyty chyba osiwieję.Zobacz załącznik 842812 Zobacz załącznik 842812
Ogólna morforfologia wszystko w normie. Tarczyca chyba też. Zobacz załącznik 842815
Trochę czasu już minęło. Dowiedziałas się czegoś?
Noo mi się wydaje, że sama beta hcg tu mówi wszystko...
Że pierw byla, a później spadła (może ciaza biochemiczna?) więc ja bym wykluczyla faktyczną ciążę, bo by Ci beta hcg nie spadła...

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak koleżanka wyżej uważam że doszło wcześniej do ciąży biochemicznej dlatego beta zaczęła spadać. To by tłumaczyło rozchwianie cyklu . Nie jestem lekarzem ale wydaje mi się , że wyniki badań nie są złe , mówisz że robione w pierwszej fazie cyklu co odpowiada zakresom referencyjnym , jedyne co to testosteron i prolaktyna , z tym że prolaktyna często wychodzi "nie tak" , wystarczy że dzień wcześniej masz sporo stresu czy współżyjesz i już wynik może być nieprawidłowy. Idź na spokojnie do lekarza on z pewnością fachowym okiem te badania oceni :) I nie stresuj się niepotrzebnie ;)
 
Dziękuję dziewczyny. W piątek mam lekarza. Też tak myślę, że była to ciąża biochemiczna. Może z racji wieku... Mam 34lata -takie sytuacja miała miejsce. Dzień przed badaniem faktycznie był dla mnie stresujący. To może wyjaśniać prolaktynę. O resztę popytam lekarza. W każdym razie na wizytę idę w pełni przygotowana z wynikami. Wizyta w 10dc więc mam nadzieję, że coś doradzi ewentualnie da jakieś leki czy wskazania aby ten cykl nie poszedł ma marne.
 
Na pewno lekarz cie odpowiednio pokieruje ;) A ciąże biochemiczne zdarzają sie i młodym dziewczynom , sama mam "na koncie" poronienie bardzo wczesnej ciąży w wieku 20 lat , dlatego głowa do góry ;-)
 
Do góry