reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania - NIFTY, CZY PAPPA

gosiax5

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2020
Postów
3 704
Dziewczyny, co Wy wybieracie? Czy rzeczywiscie pappa to tylko statystyka? (nie mówię o usg)
 
reklama
NIFTY to niestety bardzo duży jednorazowy koszt, ale ja jestem zdecydowana jeszcze od czasu zanim planowałam zajść w ciążę ze zrobię i tego się dalej trzymam 😀
 
Ja robiłam PAPPA dwa razy i niedługo będę robić 3 raz. Plus USG w pracowni prenatalnej u lekarza z certyfikatem. Myślę, że jeżeli coś wyszło by nie tak i tak zdecydowałabym się na amniopunkcję
 
Ja robiłam Nifty, bo na teście papa to mi wyszło takie prawdopodobieństwo dziecka z ZD na mój wiek, ze głowa mała. A w pierwszej ciąży miałam 21 lat. Koszt jest duży, ale badanie bezpieczne dla dziecka, tylko pobranie krwi matki. Po dwóch tygodniach wiedziałam ze młody jest zdrowy i będzie chłopcem. Teraz siedzi obok mnie uśmiechnięty dziesieciomiesieczniak :) teraz jestem w drugiej ciąży i testu papa nie zrobię.
 
Ja robiłam Nifty, bo na teście papa to mi wyszło takie prawdopodobieństwo dziecka z ZD na mój wiek, ze głowa mała. A w pierwszej ciąży miałam 21 lat. Koszt jest duży, ale badanie bezpieczne dla dziecka, tylko pobranie krwi matki. Po dwóch tygodniach wiedziałam ze młody jest zdrowy i będzie chłopcem. Teraz siedzi obok mnie uśmiechnięty dziesieciomiesieczniak :) teraz jestem w drugiej ciąży i testu papa nie zrobię.
Pappa wszędzie, wybaczcie słownik.
 
I pappa i Nifty to statystyka. Tylko że Nifty jest znacznie bardziej dokładne.

No nie do końca. Nifty bada DNA a nie markery. Owszem, przez swoją metodykę może dać wyniki zafałszowane (łożysko może mieć inne dna niż dziecko, może być mozaika, może być dna już nie istniejącego bliźniaka) stąd w statystyce wymienione są możliwości błędów dla badania danej mutacji i nie jest uważane za badanie diagnostyczne, ale nie jest tak że to badanie jest statystyką...
 
reklama
Do góry