reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

Patka95

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2020
Postów
53
Dziewczyny, byłam 3 dni temu na prenatalnych, wszystko jest dobrze, serduszko itd ale na końcu powiedział, że serduszko za szybko bije norma jest do 170 a Mała miała 173... I mówił, że mam się zgłosić na połówkowe., czy wy też tak miałyscie. Strasznie się denerwuje, mimo, że lekarz powiedział, że żadnej wady nie widzie, bo krew pięknie płynie do serca, lewa i prawa komora też w porządku.
 
reklama
A miałaś Pani takie coś? Bo bardzo się stresuje?
Jeśli chodzi o badania to tak miałam. Spokojnie, nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że w życiu płodowym takie "odskoki" od normy nie są niczym dziwnym i same się korygują.
Dla uspokojenia powiem Ci że mój synek urodził się ze szmerami w sercu, dostałam skierowanie do kardiologa i Pani kardiolog potwierdziła że są szmery ale żeby nie panikować bo takie rzeczy się zdarzają i czasem w miarę rozwoju dziecka wszystko dochodzi do normy i kazała się zgłosić gdy synek ukończy rok. Baardzo ale to bardzo się denerwowałam, były momenty że myślałam że nie dam rady. Gdy zgłosiłam się na wizytę gdy syn ukończył rok okazało się że szmery zniknęły a z serduszkiem jest wszystko dobrze. "Naprawiło" się samo.
U Ciebie jest minimalne "odchylenie" od normy i pewnie też się samo naprawi. Postaraj się tym nie stresować bo stres jest teraz jest bardzo nie wskazany.
Dbaj o siebie, rozpieszczaj siebie i dzieciątko i bądź dobrej myśli. Ja trzymam za Was kciuki.
 
Cześć dziewczyny, byłam 16 lipca na usg połówkowym niby wszystko dobrze było ale nie wiem gdzie napisana jest długość Dziecka od głowy do stóp bo z usg wychodzi na to że moje dziecko miało 13,5 cm a na 22 tydzień to za mało i się martwię że mam małą córeczkę ze coś jest nie tak dla wglądu dołączam zdj usg i dokumenty i nie wiem czy 13, 5 cm to jej długość całkowita? To za mało na 22 tydzień
 

Załączniki

  • IMG_20200820_180358.jpg
    IMG_20200820_180358.jpg
    468,8 KB · Wyświetleń: 259
  • IMG_20200820_180442.jpg
    IMG_20200820_180442.jpg
    357,3 KB · Wyświetleń: 349
Spokojnie, to wcale nie jest dużo. Miałam podobnie, dziecko zdrowe. Mi dr mówił wtedy, że na etapie 12-13 tygodnia do 175 jest w porządku. Poza tym wystarczy, że dzidziuś się porusza i tętno może skoczyć. Albo Twoje zdenerwowanie ma też wpływ. Ważne, że inne parametry OK.
 
Ja się martwię że w 22 tygodniu moje dziecko mierzyło 13, 5 cm a powinno więcej
Długość całkowita dziecka to CHL , nie podają takich wymiarów po 20 tc , ja miałam pomiar tylko podany chyba do 12 tc właśnie na prenatalnych , w 16 tc jak się dowiedziałam o płci dziecka już dostałam tylko wagę dziecka , spokojnie !
 
Długość całkowita dziecka to CHL , nie podają takich wymiarów po 20 tc , ja miałam pomiar tylko podany chyba do 12 tc właśnie na prenatalnych , w 16 tc jak się dowiedziałam o płci dziecka już dostałam tylko wagę dziecka , spokojnie !
Crl to długość dziecka.
Angelika nikt w 22 tygodniu nie mierzy długości dziecka i nawet szukając na zdjęciu nie wiem gdzie niby taki pomiar masz bo ja nie znalazłam
 
reklama
Do góry