reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

elysia141

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2020
Postów
477
Witam :) załączyłam moje wyniki , prawdopodobieństwo trisomii 21 1:266 skorygowane . Czy powinnam się martwić ? Jadę we wtorek do genetyka jeszcze, bo ma tych prenatalnych badaniach mialam wrażenie, ze chcą naciągnąć na kasę . Dowiedzialam się tylko o amniopunkcji, która wykonują u nich w klinice, o tych testach bezinwazyjnych nic. A nastepna sprawa, to nie wiem czy lekarz, który prowadzi moja ciąże nie ma z tego %% bo od niego dostałam wizytówkę tej kliniki , i jak weszłam na wizytę zadano mi pytanie jak nazywa się lekarz prowadzący ....
 

Załączniki

  • 59BA1709-F74B-4B12-9416-873F19798C22.jpeg
    59BA1709-F74B-4B12-9416-873F19798C22.jpeg
    2 MB · Wyświetleń: 10 111
reklama
W lipcu robiłam badania prenatalne ze względu na wiek. Ryzyko trisomia 21 wyszło posrednie dokładnie miałam 1:308 czyli o 8 więcej niż wychodzi granica ryzyka wysokiego. Biłam się z myślami, bo nie dawało mi to spokoju. We wrześniu zdecydowałam się na test nifty pro. Wynik miałam po 5 dniach. I jestem spokojniejsza. U Ciebie będzie propozycja amnipunkcji bo ryzyko jest wysokie. Wg przyjętych norm. A o nazwisko pytają się bo wprowadzają do systemu kto Cię wysyła. U mnie też to było.
Przy badaniu prenatalnym lekarza zaznaczył że jeśli wyjdzie wysokie ryzyko to będą dzwonić i będę miała do wyboru albo amnio albo testy płatne. Decyzja by należała do mnie. Ryzyko wyszło pośrednie i w zaleceniach pod badaniami było właśnie wykonanie testów dna dziecka z krwi matki. Czyli nieinwazyjne badania płatne. Genetyk pewnie wszystko wyjaśni. Po usg byłam spokojna ale jak zobaczyłam opis badań zestawiony z badaniami krwi już niepokój był.
Mam 26 lat , nikt mnie na badania nie wysyłał , robiłam prywatnie . Dostałam tylko wizytówkę od mojego lekarza
 
reklama
W lipcu robiłam badania prenatalne ze względu na wiek. Ryzyko trisomia 21 wyszło posrednie dokładnie miałam 1:308 czyli o 8 więcej niż wychodzi granica ryzyka wysokiego. Biłam się z myślami, bo nie dawało mi to spokoju. We wrześniu zdecydowałam się na test nifty pro. Wynik miałam po 5 dniach. I jestem spokojniejsza. U Ciebie będzie propozycja amnipunkcji bo ryzyko jest wysokie. Wg przyjętych norm. A o nazwisko pytają się bo wprowadzają do systemu kto Cię wysyła. U mnie też to było.
Przy badaniu prenatalnym lekarza zaznaczył że jeśli wyjdzie wysokie ryzyko to będą dzwonić i będę miała do wyboru albo amnio albo testy płatne. Decyzja by należała do mnie. Ryzyko wyszło pośrednie i w zaleceniach pod badaniami było właśnie wykonanie testów dna dziecka z krwi matki. Czyli nieinwazyjne badania płatne. Genetyk pewnie wszystko wyjaśni. Po usg byłam spokojna ale jak zobaczyłam opis badań zestawiony z badaniami krwi już niepokój był.
Badania robiłam prywatnie , mam 26 lat nikt mnie nie wyslal .
 
Witam :) załączyłam moje wyniki , prawdopodobieństwo trisomii 21 1:266 skorygowane . Czy powinnam się martwić ? Jadę we wtorek do genetyka jeszcze, bo ma tych prenatalnych badaniach mialam wrażenie, ze chcą naciągnąć na kasę . Dowiedzialam się tylko o amniopunkcji, która wykonują u nich w klinice, o tych testach bezinwazyjnych nic. A nastepna sprawa, to nie wiem czy lekarz, który prowadzi moja ciąże nie ma z tego %% bo od niego dostałam wizytówkę tej kliniki , i jak weszłam na wizytę zadano mi pytanie jak nazywa się lekarz prowadzący ....
Ja po skorygowanym mialam 1:199 moja Antosia jest okazem zdrowia :) ma sie swietnie! Nie zdecydowalam sie na amnio... mysle ze to kwestia charakteru... ja postanowilam ze urodze nawet jesli mialoby byc z ZD! :)
 
Ja po skorygowanym mialam 1:199 moja Antosia jest okazem zdrowia :) ma sie swietnie! Nie zdecydowalam sie na amnio... mysle ze to kwestia charakteru... ja postanowilam ze urodze nawet jesli mialoby byc z ZD! :)
Ja chyba jednak uważam,ze skoro usg jest dobrze to musi być dobrze :) a ten pappa to tylko statystyka i przeszukam cały internet i w sumie większość kobiet miała wynik pozytywny wiec coś w tym jest :) wiadomo,ze jakby każda kobieta to robiła statystyki byłyby inne :) jutro jedziemy do genetyka zobaczymy co powie , jeśli powie ze dzidziuś zdrowy to zostawie temat :) jeśli coś nie tak to na pewno na amnio się nie zdecyduje, Ew nifty :)
 
Hej. Ja też mam podwyższone ryzyko. 1:196. Mega stres. Niby statystyka. Niby nie jest to 1:2. Ale nawet gdyby tam było 1:300. To i tak w głowie każda z nas miałaby czarne myśli. Mam nadzieję tylko że wszystko będzie dobrze. W końcu morfologię może zaburzyć tyle rzeczy....
 
Witam :) załączyłam moje wyniki , prawdopodobieństwo trisomii 21 1:266 skorygowane . Czy powinnam się martwić ? Jadę we wtorek do genetyka jeszcze, bo ma tych prenatalnych badaniach mialam wrażenie, ze chcą naciągnąć na kasę . Dowiedzialam się tylko o amniopunkcji, która wykonują u nich w klinice, o tych testach bezinwazyjnych nic. A nastepna sprawa, to nie wiem czy lekarz, który prowadzi moja ciąże nie ma z tego %% bo od niego dostałam wizytówkę tej kliniki , i jak weszłam na wizytę zadano mi pytanie jak nazywa się lekarz prowadzący ....
Moja siostra była w ciąży wtedy kiedy ja. Mój test wyszedl w porzadku, a u niej ryzyko ZD bylo 1:26. Usg w porządku. Dostala skierowanie do kardiologa. Pojechala, lekarka zrobila badanie i powiedziala, że wedlug niej jest wszystko w porzadku. Nie robiła amnio, ani nifty, nic. Urodzila zdrowego chlopca, ktory teraz ma 16 miesiecy 😊. Nifty uspokoi Cię na pewno. Także trzymam kciuki żeby było ok.
 
My nie robiliśmy nifty. Mnóstwo pieniędzy. A to nadal statystka. Bardziej dokładna, ale wciąż statystyka. Ja tydzień temu zrobiłam amnio. Myślę, że tylko ona akurat mi da pewność nie do podwarzenia.
 
reklama
Do góry