reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Prenatalne

Pierwsze badanie prenatalne to usg plus test pappa w 12 tc. To badanie które określa ryzyko wystąpienia wad genetycznych i trzeba się zastanowić czy chce się je robic i po co ale to cie juz nie dotyczy. Drugie badanie robi się po 18 tc i to też jest usg ale ogląda się rozwój narządów. To usg nie ma na celu określenia ryzyka wad genetycznych których się nie leczy ale wad rozwojowych np serca czy nerek które można leczyć i nawet uratować życie dziecka wiec badanie jest bardzo zasadne. Kosz to zwykle powyżej 200 zł
 
reklama
Mozecie polecic jakies miejsce gdzie zrobie badania prenatalne takie co sie wykonuje po 18tygodniu? Najlepiej z Okolic Wadowic,Bielska,Krakowa..? Jaka cena tych badań i jak wyglądały? Bede wdzieczna
Ja jestem z Krakowa, często też przebywam na śląsku u teściów i jeździłam na Żelazną do Katowic do doktor Warcholińskiej. Byłam bardzo zadowolona
 
Do góry