reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania w ciąży

sylka8

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2018
Postów
73
Jestem w 13 tygodniu ciąży, u ginekologa byłam w 8, zaraz po tym miałam wyjazd za granicę i nie zdążyłam zrobić badań, badania miałam wstępnie na 14.11 a następną wizytę 21.11. Ale nie miałam jak iść przez ten wyjazd. Zastanawiam się czy będzie z tym jakiś problem, z badaniami itp...
 
reklama
Rozwiązanie
ja robiłam prywatnie bo nie miałam pojęcia, ale dziewczyny na forum uświadomiły mnie ze przysługują nam 3 badania w czasie ciąży i teoretycznie powinnaś dostać skierowanie na te badania - genetyczne, polowkowe i 3 trymestru. z tym że bez Pappy bo na nie już aby się załapać na NFZ musisz spełniać określone warunki.
ale i tak nie zdecydowała bym się na NFZ bo wiadomo jaki sprzęt tam mają i niejednokrotnie podejście..
Jestem w 13 tygodniu ciąży, u ginekologa byłam w 8, zaraz po tym miałam wyjazd za granicę i nie zdążyłam zrobić badań, badania miałam wstępnie na 14.11 a następną wizytę 21.11. Ale nie miałam jak iść przez ten wyjazd. Zastanawiam się czy będzie z tym jakiś problem, z badaniami itp...
A jakie miałaś zlecone badania?
 
Badanie 1 trymestru powinnaś zrobić do maksymalnie 13+6 więc jestes na końcówce. Jest to ważne badanie, więc idź jak najszybciej nawet prywatnie. Morfologią, moczem, betą itp aż tak bym sie nie stresowała.
 
szkoda że się nie zainteresowałas wcześniej jeśli lekarz mówił o usg, bo o ile morfologie i mocz robi się zazwyczaj co wizytę i nie będzie z tym problemu, to właśnie jesteś na końcowym etapie kiedy możesz wykonac właśnie to badanie genetyczne. w teorii do 14t1d ale w praktyce do momentu kiedy dziecko osiąga 84mm. jeśli dzidziuś jest już większy bardzo trudno ocenić jego długość ciemieniowa siedzeniowa, i przeziernosc karkowa.

więc pędem na prywatne usg I trymestru bo zostało Ci parę dni ;)
 
reklama
reklama
Jak już pisałam jestem za granicą i nie wiem czy tutaj moje zrobić takie badanie, a zanim polecę do polski to i tak nie zdążę

to dlaczego nie szukałas informacji będąc za granicą? badanie można zrobić zapewne odpłatnie. nie wiem jakie są warunki w miejscu Twojego pobytu. co nie zmienia faktu że trochę późno się ocknelas.

ale to Twoje dziecko i Twoja ciąża.
a badanie genetyczne jest najważniejszym badaniem w ciągu 9 miesięcy :)
 
Do góry