reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

Rketrzyn

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2021
Postów
21
Cześć dziewczyny, staramy się z narzeczonym o dziecko, do tej pory po prostu na spokojnie się staraliśmy, ale w tym roku postanowiliśmy, że udajemy się do lekarza i 2 września mam pierwsza wizytę u ginekologa, którego specjalizacją jest leczenie niepłodności, stąd moje pytanie jakie badania z krwi mogę zrobić przed wizyta? Do tej pory zrobiłam prolaktyne, FSH i LH oraz AMH. Oczywiście poki co takie badania, na które nie muszę mieć skierowania, pójdę prywatnie do laboratorium :) bardzo proszę o informacje, ponieważ chcę być w miarę przygotowana do wizyty, z góry dziękuję :)
 
reklama
Lekarz pokieruje już Cię na właściwe badania.
Zapewne zacznie od hormonów i potwierdzenia czy wogóle masz owulację oraz zleci badanie nasienia.
Wizyta już niedługo - a szkoda byś wydawała pieniądze na niepotrzebne teraz badania.
Jak chcesz - to wrzuć wyniki prolaktyny, FSH i LH i napisz w którym dniu cyklu badanie robiłaś. Bo nawet jeśli są one w widełkach, to też ważny jest ich stosunek.
 
Hej, napisz może jakie konkretne masz problemy i jak długo się staracie. Ja akurat miałam problemy hormonalne - PCOS, Hashimoto i hiperprolaktynemia więc miałam zlecony ogrom badań. Ale pary które są w młodym wieku - w sensie gdy zaczynają się starać i nie mają w okolicach 40 - to widełki czasowe mówią, że do roku czasu 80% par w ciąże zachodzi.

Ważny jest na pewno monitoring cyklu - u mnie przy długich cyklach wyszło, że mam owulacje w okolicach 20 dnia i progesteron suplementowałam dopiero od około 23 dnia. Często jest tak, że ginekolodzy sugerują się suchym schematem i zalecają brać progesteron od 15 dnia cyklu przez co u niektórych kobiet w ogóle do owulacji nie dochodzi.

Mnie się udało zajść w ciążę w mniej niż rok ale tylko dlatego, że miałam super lekarza który też jest naprotechnologiem :) Trzymam kciuki !
 
Lekarz pokieruje już Cię na właściwe badania.
Zapewne zacznie od hormonów i potwierdzenia czy wogóle masz owulację oraz zleci badanie nasienia.
Wizyta już niedługo - a szkoda byś wydawała pieniądze na niepotrzebne teraz badania.
Jak chcesz - to wrzuć wyniki prolaktyny, FSH i LH i napisz w którym dniu cyklu badanie robiłaś. Bo nawet jeśli są one w widełkach, to też ważny jest ich stosunek.
Narzeczony robil badanie nasienia i wyniki ma dobre...
 
Do góry