reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

Idalka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2005
Postów
55
Witajcie. Jaki ebadania dotychczas zlecili zrobić Wasi lekarze. Jakie witaminy bierzecie? Przesyłam buziaki.
 
reklama
Biore prenatal i kwas foliowy (folik) bo mi tak lekarz kazal, ale z witamin dla kobiet w ciazy lepszy jest feminatal - ma wiecej tych wszystkich potrzebnych skladnikow. Oprocz tego biore Dopegyt na nadcisnienie, bo mam cisnienie skokowe i trzeba to jakos unormowac.

Badania?? Toxoplazmoza, bo mam zwierzaki w domu, grupa krwii i Rh, morfologia, glukoza, mocz, HBS, WR, mocznik i kreatynina (to dlatego, ze podejrzewal schorzenie nerek) no i USG obowiazkowo.
 
ja tez te same badania robiam biore folik ale prenatal nie dopiero zaczne od 2 trymestru tak mi farmaceuci polecili
 
[Badania?? Toxoplazmoza, bo mam zwierzaki w domu, grupa krwii i Rh, morfologia, glukoza, mocz, HBS, WR, mocznik i kreatynina (to dlatego, ze podejrzewal schorzenie nerek) no i USG obowiazkowo.

No właśnie co to za badanie ta glukoza, chyba mam to zlecone a n ie moge rozszyfrować pisma lekarza. Mozecie opisac czy to cukier z krwi czy moze cos innego.
 
Ilosc cukru we krwi na czczo. Dosc potrzebne badanie, bo z czasem moze wyryc cukrzyce ciazowa (mam nadzieje, ze zadna z nas jej nie bedzie miala, ale lepiej dmuchac na zimne). Co prawda w tak wczesnej ciazy nie wystepuje jeszcze, ale przynajmniej potem jest z czym porownac :)
 
Co do witaminek, to lekarz powiedział, żeby w I trymestrze nic nie brać, wcześniej przed ciąża przez jakieś trzy miesiące brałam feminatal no i na następnej wizycie dowiem się od kiedy mam go brać znowu, standardowo kwas foliowy. A co do badań to robiłam mocz, morfologię i cukier na czczo, teraz idę na hbs i usr, nie miałam badania wr, nie wiem dlaczego? Na pewno go o to zapytam.
 
Do góry