reklama

Badania

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez Idalka, 10 Styczeń 2006.

1. Idalka

Idalka Aktywna w BB

Witajcie. Jaki ebadania dotychczas zlecili zrobić Wasi lekarze. Jakie witaminy bierzecie? Przesyłam buziaki.

2. karoo-kp

karoo-kp Mama Jagodzianki

Biore prenatal i kwas foliowy (folik) bo mi tak lekarz kazal, ale z witamin dla kobiet w ciazy lepszy jest feminatal - ma wiecej tych wszystkich potrzebnych skladnikow. Oprocz tego biore Dopegyt na nadcisnienie, bo mam cisnienie skokowe i trzeba to jakos unormowac.

Badania?? Toxoplazmoza, bo mam zwierzaki w domu, grupa krwii i Rh, morfologia, glukoza, mocz, HBS, WR, mocznik i kreatynina (to dlatego, ze podejrzewal schorzenie nerek) no i USG obowiazkowo.

3. reklama
  4. serduszko

serduszko Fanka BB :)

ja tez te same badania robiam biore folik ale prenatal nie dopiero zaczne od 2 trymestru tak mi farmaceuci polecili

5. Idalka

Idalka Aktywna w BB

[Badania?? Toxoplazmoza, bo mam zwierzaki w domu, grupa krwii i Rh, morfologia, glukoza, mocz, HBS, WR, mocznik i kreatynina (to dlatego, ze podejrzewal schorzenie nerek) no i USG obowiazkowo.
    No właśnie co to za badanie ta glukoza, chyba mam to zlecone a n ie moge rozszyfrować pisma lekarza. Mozecie opisac czy to cukier z krwi czy moze cos innego.

6. karoo-kp

karoo-kp Mama Jagodzianki

Ilosc cukru we krwi na czczo. Dosc potrzebne badanie, bo z czasem moze wyryc cukrzyce ciazowa (mam nadzieje, ze zadna z nas jej nie bedzie miala, ale lepiej dmuchac na zimne). Co prawda w tak wczesnej ciazy nie wystepuje jeszcze, ale przynajmniej potem jest z czym porownac :)

7. K@si@

K@si@ Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Co do witaminek, to lekarz powiedział, żeby w I trymestrze nic nie brać, wcześniej przed ciąża przez jakieś trzy miesiące brałam feminatal no i na następnej wizycie dowiem się od kiedy mam go brać znowu, standardowo kwas foliowy. A co do badań to robiłam mocz, morfologię i cukier na czczo, teraz idę na hbs i usr, nie miałam badania wr, nie wiem dlaczego? Na pewno go o to zapytam.

Poleć forum