reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie Badania

Dołączył(a)
13 Marzec 2023
Postów
3
Hej jestem osobą początkująca starania o dziecko już 3 miesiąc i nadal nic, chciałabym wykonać badania czy wszystko jest w porządku jakie muszę wykonać? Dodam tylko, że na początku starań byłam u ginekologa na ogólnym badaniu +cytologia i biorę kwas foliowy
(może jakieś witaminy suplementy ktoś poleci) dziękuję za odpowiedzi :)
 
reklama
Hej jestem osobą początkująca starania o dziecko już 3 miesiąc i nadal nic, chciałabym wykonać badania czy wszystko jest w porządku jakie muszę wykonać? Dodam tylko, że na początku starań byłam u ginekologa na ogólnym badaniu +cytologia i biorę kwas foliowy
(może jakieś witaminy suplementy ktoś poleci) dziękuję za odpowiedzi :)
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli po roku starań nie ma efektów to wtedy najlepiej porobić badania i iść do lekarza.
3 miesiące to nie tak długo.
U nas załapało za 2miesiacem, ale niektórym udaje się po pól roku albo po 2 latach mimo dobrych wyników.

Dobrze jest wiedzieć kiedy ma się owulację, wtedy jest też dużo łatwiej .
 
Hej jestem osobą początkująca starania o dziecko już 3 miesiąc i nadal nic, chciałabym wykonać badania czy wszystko jest w porządku jakie muszę wykonać? Dodam tylko, że na początku starań byłam u ginekologa na ogólnym badaniu +cytologia i biorę kwas foliowy
(może jakieś witaminy suplementy ktoś poleci) dziękuję za odpowiedzi :)
Myślę, że 3 miesiace to nie jest jeszcze taki długi czas aby wdrażać jakamś diagnostykę, ja na twoim miejscu może zrobiłabym podstawowe badania takie jak prolaktyna , tsh , ft 3 itp
 
A po ile macie lat? Czy leczycie się na jakieś choroby? Zbadanie tarczycy jest dobrym pomysłem, teraz bardzo dużo osób bierze leki na obniżenie TSH. Mówi się, że optymalne TSH dla zajścia w ciążę to wynik około 1.
Jest teza, że zdrowa para ma około roku czasu na starania, dopiero potem konieczne jest poszerzenie diagnostyki. Jeżeli nie chcecie tracić czasu wiadomo, można już teraz zacząć się badać. Kobieta poza sprawdzeniem tarczycy może sprawdzić hormony w określonym dniu cyklu, mężczyznę można wysłać na badania nasienia :)
Poczytaj wątek Staraczek :)
 
Ja bym nie czekała rok o którym tu ktoś wspomniał Bo może się okazać że zmarnujecie tylko czas. Proponuję udać się na monitoring owulacji żeby zobaczyć czy i kiedy występują plus podstawowe badania wspomniane orzrz @Owulacja Czyli panel tarczycowy, Estradiol, fsh, lh, insulina, glukoza - najlepiej w 3-4 dniu cyklu.
 
Moja doktor mówiła, że zdrowa para przy regularnym współżyciu ma rok na znacie w ciążę. Moim zdaniem zależy ile kto ma lat, ogólny stan zdrowia. Sporo moich znajomych zanim zacznie starania to sprawdza różne rzeczy typu cytomegalia czy toksoplazmoza. Warto wiedzieć czy są owulację. Na wątkach staraczkowych pewnie na początku jest wklejony pakiet badań jakie warto zrobić.
 
reklama
Moja doktor mówiła, że zdrowa para przy regularnym współżyciu ma rok na znacie w ciążę. Moim zdaniem zależy ile kto ma lat, ogólny stan zdrowia. Sporo moich znajomych zanim zacznie starania to sprawdza różne rzeczy typu cytomegalia czy toksoplazmoza. Warto wiedzieć czy są owulację. Na wątkach staraczkowych pewnie na początku jest wklejony pakiet badań jakie warto zrobić.
Moja gin mowila, ze u par około 40 lat, diagnostykę zaleca po pól roku starań. U mlodszych po roku. Powiedziala też, ze choć wcale nie tak często problemem jest nasienie, to jest to najprostsze badanie, dlatego robi je na początku diagnostyki. A przed staraniami pakiet podstawowy typu morfoligia, tsh, d3, toxo, cyto, ospa, różyczka...
 
Do góry