reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania

Jeszcze kiła (VDRL), przeciwciała anty-HBS (wirus wątroby typu B), zamiast potasu pwoinny być wszystkie elektrolity (Na,K,Cl), opcjonalnie chyba HCV jeszcze jest
A no właśnie jeszcze hbs.
Wzw nie robiłam..ale w następnej ciąży na pewno zrobię
I elektrolitow też nie
Ale znajome też nie robiły
 
reklama
Misaszka jeszcze chodzi o dziecko jeśli mama nie jest nosicielka WZW to nie powinno się w 1 dobie szczepić.
Żaden kraj tego nie robi .
Tylko Pl i Bułgaria
A nikt nie da gwarancji zdrowego dziecka w 1 dobie
 
Dlatego ja chcę zrobić te najważniejsze badania na różne choroby, na które rodzinny mi wypisze,bo później mogę nie móc urwać się z pracy, dzięki dziewczyny :-)

Lekarz rodzinny będzie mógł Ci dać skierowanie tylko na te najbardziej podstawowe badania. Nie masz co liczyć na dużą oszczędność pieniędzy. Rodzinny nie będzie miał możliwości wystawić Ci skierowania na badanie na hiv, toksoplazozę, kiłę, czy cytomegalię. W pakiecie badań, które zlecać może lekarz rodzinnych ich po prostu nie ma. Skierowanie takie uzyskasz jedynie od specjalisty. Tak więc nie nastawiaj się na dużą oszczędność, bo tych najdroższych i tak zlecić nie będzie mógł.
Jeśli chcesz zaoszczędzić, to pozostaje Ci wizyta u gin. w ramach NFZ. On będzie miał obowiązek zlecenia Ci tych wszystkich badań, które następnie będziesz mogła skonsultować ze swoim prywatnym ginekologiem.
Niestety prowadzenie ciąży prywatnie wiąże się z wydatkami.
 
reklama
Nie "wyciągniesz" za wiele od rodzinnego bo mocz+ morfologia to 15 zł, ewentualnie może zlecić TSH. A najdroższe badania zleca ginekolog i to nie jeden raz- toxo bada się 2- 3 razy w ciąży. Dziecko najważniejsze wiadomo, ale po co płacić tam gdzie świadczenia należą się w ramach NFZ? Można chodzić równolegle na NFZ do ginekologa i prywatnie- przynajmniej na początku.
 
reklama
Do góry