reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie beta, progesteron

kasia0203

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2023
Postów
17
Dzień dobry
Dziś jestem w 4+3 tyg ciąży (ostatnia miesiączka 24.03, cykle średnio 30 dniowe)
Zrobiłam badanie bety i prpgesteronu
beta 27,9 mlU/ml i mieści się w normach laboratorium dla 4 tyg (dla 5 już nie)
Progesteron 8,23 ng/ml i według rozpiski jest to faza lutealna
W środę powtórzę badania
Przyznam szczerze, że mocno zmartwil mnie Progesteron i obawiam się, że zupełnie nie pasuje do obecnego stanu ciąży?
Czy powinnam jak najszybciej udać się do lakarza? Czy poczekać na wynik z środy?
Jestem po Cc robionej rok temu
 
reklama
Zbadaj powtórnie betę wraz z progesteronem i zapisz się do lekarza.
Progesteron w zdrowej ciąży powinien wynosić ponad 20. Albo masz niedomogę lutealną, albo będzie to ciąża biochemiczna, albo w najgorszym przypadku cp.
 
Zbadaj powtórnie betę wraz z progesteronem i zapisz się do lekarza.
Progesteron w zdrowej ciąży powinien wynosić ponad 20. Albo masz niedomogę lutealną, albo będzie to ciąża biochemiczna, albo w najgorszym przypadku cp.
Przy takim poziomie bety progesteron nie musi być powyżej 20. No ale fajnie by było powyżej 12 chociaż...

Dzień dobry
Dziś jestem w 4+3 tyg ciąży (ostatnia miesiączka 24.03, cykle średnio 30 dniowe)
Zrobiłam badanie bety i prpgesteronu
beta 27,9 mlU/ml i mieści się w normach laboratorium dla 4 tyg (dla 5 już nie)
Progesteron 8,23 ng/ml i według rozpiski jest to faza lutealna
W środę powtórzę badania
Przyznam szczerze, że mocno zmartwil mnie Progesteron i obawiam się, że zupełnie nie pasuje do obecnego stanu ciąży?
Czy powinnam jak najszybciej udać się do lakarza? Czy poczekać na wynik z środy?
Jestem po Cc robionej rok temu
Sprawdz betę I progesteron jeszcze raz w środę. Masz jakieś bóle lub plamienia?
U mnie taki progesteron zwiastował CP ...
 
reklama
U mnie przy becie ok 650 padło podejrzenie cp a przy becie 1230 został uwidoczniony pęcherzyk w lewym jajowodzie.
U mnie beta rosła książkowo ale progesteron wahał się na poziomie 7-11 ... dodatkowo miałam plamienia.
Beta z dziś to 10
Próg 0,77
Chyba mogę spokojnie czekać na okres? A po okresie wizyta kontrolna czy Wszytsko dobrze się oczyściło?
 
reklama
Do góry