reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie dna oka

Dołączył(a)
13 Marzec 2019
Postów
1
Witam,
Dziewczyny, proszę o pomoc.. jestem w 5 tyg ciąży, musiałam mieć wykonane badanie dna oka z rozszerzeniem źrenic i martwię się czy krople nie zaszkodzą malenstwu.. Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź
 
reklama
Rozwiązanie
Pytałam o to kiedyś okulistę jak robiłam badanie wzroku, ale nie byłam w ciąży. Staraliśmy się. Powiedział, że atropina nie ma wpływu nie ciążę.
Proszę w ciąży unikać tego badania, jeśli już jest to koniecznę to proszę zadbać aby przyjąć podczas badania najniższą możliwą dawkę kropel Tropicamid - mianowicie 1 kroplę o stężeniu 0,5%. Przy podawaniu proszę dociskać kanalik łzowy przez około 5min. Znajdują się one w miejscu "nosków" okularów.
 
Do góry