reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie FSH

Nasturtium

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Listopad 2022
Postów
9 434
Dziewczyny, mam wykonać badanie fsh i lh, wcześniej robiłam w 28 dniu cyklu, teraz mam zrobić między 1 a 5. Czy to ma znaczenie którego dnia zrobię, tzn. lepiej bliżej 1, czy 5? Między tymi dniami poziom może się zmienić?
Z góry bardzo dziękuję
 
reklama
Dziewczyny, mam wykonać badanie fsh i lh, wcześniej robiłam w 28 dniu cyklu, teraz mam zrobić między 1 a 5. Czy to ma znaczenie którego dnia zrobię, tzn. lepiej bliżej 1, czy 5? Między tymi dniami poziom może się zmienić?
Z góry bardzo dziękuję
Moja klinika zaleca 2, 3 lub 4 dzień, więc w praktyce wychodzi na to samo ;-)
 
A nie wiesz może, czy to rośnie z upływem tych dni, czy dopiero w dalszej części cyklu?
Szczerze mówiąc, nie wiem, w jakim stopniu poziom tych akurat parametrów zmienia się w trakcie cyklu. Po prostu badanie trzeba wykonać w tym momencie, bo wtedy jest najbardziej miarodajne. Wiele badań hormonalnych trzeba wykonać właśnie w pierwszych dniach cyklu:

314915282_810324733358443_1370078728754078260_n.jpg


Nie martw się różnicą między 2,3 czy 4 dniem, to akurat nie ma wielkiego znaczenia!
 
Im krótszy cykl, tym wcześniej powinno być badanie wykonane. Jak masz cykl 28-dniowy - to wykonujesz 1-2dc, a jeśli dłuższe to możesz 3-5dc.
 
Dziękuję za odpowiedzi. Zrobiłam dzisiaj, czyli w 2 dc. Cykl mam indukowany duphastonem, trwa zwykle 28 dni. Duphaston chyba nie powinien zaburzyć wyniku?
 
reklama
Dziewczyny, odebrałam dzisiaj wyniki i są następujące:
FSH 3,68 (norma 3,5-12,5)
LH 2,48 (norma 2,4-12,6)
Estradiol 38,90 (norma 30,9-90,4)

I niby ok, mieszczę się w normach (wreszcie, bo zwykle zawsze jest coś nie tak), ale jednak stosunek LH do FSH to 0,67…czyli źle?
Lekarz powiedział mi, że ten stosunek generalnie nie ma znaczenia, ale już sama nie wiem co myśleć.
Dzisiaj wieczorem mam wizytę, ma mi na niej przepisać clo i zastanawiam się, czy warto żebym o coś jeszcze zapytała, co może być istotne?
Duphaston stosuję od sierpnia, z uwagi na bardzo niski progesteron (leżał wtedy też estradiol, ale był mierzony w fazie lutealnej, fsh i lh w porządku, stosunek podobny jak teraz, ale też była to faza lutealna).
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :).
 
reklama
Do góry