reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie prenatalne pierwsze a plec

Agnesss35

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
29
Witam dziewczyny w 12 tygodniu o 3 dniu mam
Mieć badanie prenatalne zastanawiam się czy będzie szansa poznać już płeć podzielcie się doświadczeniami która z Was w 12-13 tyg poznała plec na prenatalnych z góry pięknie Dziekuje [emoji8]
 
reklama
Ja w dwóch ciążach.

Ciąża nr dwa - dziewczynka.Urodzil się syn
Ciąża nr trzy dziewczynka.Bedzir dziewczynka (wynik potwierdzony badaniem kariotypu)
 
Ja w dwóch ciążach.

Ciąża nr dwa - dziewczynka.Urodzil się syn
Ciąża nr trzy dziewczynka.Bedzir dziewczynka (wynik potwierdzony badaniem kariotypu)

Witam Dziekuje za odpowiedz gdzie i za ile robila Psni test ma kariotyp co to dokładnie za nadanie ile czeka się na wynik
 
Witam Dziekuje za odpowiedz gdzie i za ile robila Psni test ma kariotyp co to dokładnie za nadanie ile czeka się na wynik

Na Polnej w szpitalu zabieg amniopunkcje, ze wzgledu na źle wyniki badań biochemicznych i bardzo wysokie ryzyko zespół Downa.
Amniopunkcje miałam w 16tc, wyniki były po 6 tygodniach.Kariotyp był określany niejako
przy okazji, głównym celem było potwierdzenie lub wykluczenie trisomii 21.

Jest to badanie inwazyjne, więc raczej nikt go nie wykonuje tylko.po to aby poznac plec.Kosz prywatnie ok 1500zl.
 
szansa jest, jak warunki będą sprzyjające :) czyli dziecko się dobrze ułoży +lekarz będzie kompetentny + dobry sprzęt
u mnie w 2 ciążach lekarze nie chcieli powiedzieć, bo nie byli pewni, a w ostatniej pani doktor od razu powiedziała, że będzie chłopak i późniejsze badania tylko to potwierdziły
 
U mnie też na badaniu w 12 tyg lekarz powiedział że prawdopodobnie chłopak bo "coś tam widać". Potwierdziło się :)
 
Tak jak dziewczyny piszą, jeśli dzidzia się dobrze ułoży to jest na to szansa. Z drugiej strony lekarz który mi wykonywał to badanie mówił że w tak wczesnej ciąży nigdy to nie jest pewne na 100%. Mi powiedział że na 75% będzie chłopiec i się sprawdziło, ale znam takie przypadki że przy "połówkowych" badaniach okazywało się ze jednak jest inna płeć :)
 
Witam dziewczyny w 12 tygodniu o 3 dniu mam
Mieć badanie prenatalne zastanawiam się czy będzie szansa poznać już płeć podzielcie się doświadczeniami która z Was w 12-13 tyg poznała plec na prenatalnych z góry pięknie Dziekuje [emoji8]
Hej a kiedy masz te badania ?
Ja mam 19 września będzie to mój 11tc i 5 dzień
 
reklama
U mnie za każdym razem płeć poznana ok 20tc. W 14tc lekarz mówił, że już chyba wie, ale nie powie, bo jeszcze może się pomylić ;-)
Ja bym nie liczyła na poznanie płci - ja bym raczej chciała by samo badanie wyszło prawidłowo ;-)
 
Do góry