reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bajki dla strachliwych dzieci

kasia_z

Grudniówka 06 Wrzesniowe mamy'08
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2006
Postów
6 683
Miasto
Gdańsk
Witam, nie mam w domu TV więc nie jestem na bieżąco z bajkami. Do tej pory na dobranoc puszczałam synkowi Krecika, ale jakoś ostatnio zaczął się bać różnych zwierząt (a tam jest ich pełno), psów, lwów, węża, nietoperzy itd. więc pół bajki spędza mi pod kołdrą. Także myślę że trzeba by zrezygnować i znaleźć coś lepszego.
Szukam tytułów, bo nie wiem jakie są bajki. Chodzi mi o to, żeby nie było zwierząt za bardzo (tj takich które są zagrożeniem, mają zęby), bo tego boi się najbardziej. Jednocześnie żeby to była bajka dla przedszkolaka, nie młodszego dziecka (np. dobre są Teletubisie, Dobranocny ogród - tyle że on już z nich "wyrósł"). Macie jakieś propozycje?
 
reklama
Julia trzęsie się jak widzi czarownicę (nabyte z przedszkola) albo jak się biją, krzyczą idp. Do tej pory preferowala plastelinowe postacie np weterynarz fred, bracia koala, krecik dzialal dosc dziwacznie, bowiem dziecko siedzialo nieruchomo nie wiadomo czy zadowolone, potem mowila ze to smutna bajka. teraz walkujemy zaczarowany olowek:-)
Ona sama mowi ze potrzebuje nowych bajek. Zastanawialam sie czy kupic 'Franklina'. Kiedys w tv byla bajka 'Pettson i Findus', która bardzo mnie zauroczyla, ale nie wiem jak ją zdobyc.
 
Krecik bywa straszny - moja córka nie znosi scen z lisem:szok:. Clifford jest dobry ale tylko wybrane odcinki, bo kiedy komuś dzieje się krzywda zaraz każe mi TO wyłączyć. U nas najlepiej sprawdza się Świnka Peppa. Zwierzątek jest tam całe mnóstwo, ale zupełnie nieagresywnych :tak:.Peppa, jej rodzinka oraz wszyscy znajomi i przyjaciele są bardzo pozytywnie nastawieni do życia. Polecam :tak:!
 
Kasia_z a może spróbujcie jakieś poważniejsze bajki typu "Auta", "Sezon na misia 2" (jedynki może się bać), "film o pszczołach", "kubuś puchatek".. Nasi synkowie są z tego samego miesiąca i wiem, że te bajki mojego synka zajmują i nie boi się ich. A z krótszych pogodnych bajek to jeszcze "tomek i przyjaciele", "sezamku bawmy się" "kot i pat", "nodi"
Ostatecznie możesz poszukać tytułów i opisów na stronie "mini mini".
 
Krecik na mojego synka źle działa. Tam ciągle dzieje się jakieś nieszczęście znienacka.
Mały b. lubi Klub Przyjaciół Myszki Miki.
 
Do góry