reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo krótka szyjka, główka bardzo nisko, rozwarcie 1 cm- ile do porodu?

reklama
Ja miałam 3cm rozwarcie pod koniec 37 tyg po ściągnięciu szwu i nie miałam żadnych skurczy i gdyby nie ułożenie pośladkowe to bym jeszcze pochodziła sobie na pewno z tydzień.
 
Nie pocieszę Cię, ale ja też miałam szyjkę gotową do porodu, główka bardzo nisko, rozwarcie 1 cm i to już w 36 tc. Ostatecznie urodziłam 40+0 😅
Tak miałam w 3 porodzie rozwarcie na 1,5 cm od 37+3tc a mały urodził się w 40+1 tc po przez wywoływanie....w szpitalu na kontroli w dn. Terminu stwierdzono mało wód ale co do czego wszystko był ok 😊
Tak może i jeszcze więcej bym pochodziła może
 
Ja ostatni miesiąc chodziłam już bez szyjki 🙈 głową tak nisko w kanał że nie dało się jej zmierzyć, no i ten ból który odczuwasz - nogi, tyłek, chodziłam jak kaczka. Twardnienia brzucha miałam od 18tc, w tym ostatnim miesiącu już dosyć regularne i uciążliwe, szczególnie na wieczor. Od 38tc już intensywnie - pomylam okna, po schodach biegałam, seks. Miałam wywoływany porod tydzień po terminie 😅
To jak ja za 3 porodem robiłam 😄
 
Ja chodziłam tydzień z rozwarciem 1 cm główka nisko. A poród trwał długo.
Różnie bywa. Każdy poród jest inny. Może lada moment się zacząć a możesz chodzić i chodzić.
 
Teraz jestem w drugiej ciąży. Jak ktoś mi powie że szyjka krótka albo już jej nie ma to wybuchnę śmiechem 😅 syn ma dwa lata i się śmiejemy że gdyby mógł to by do tej pory siedział 😛
😂😂😂 ja po terminie z synem się śmiałam ze nie może wyjść bo pewnie ma odstające uszy i go blokują i kurna urodził się z odstającymi 😂🙈 całe szczęście później ladnie się „przygniotły” 😂😂😂 urodzilam go 12 dni po terminie 🤪 więcej śmiać się tak nie będę 😂😂😂
 
😂😂😂 ja po terminie z synem się śmiałam ze nie może wyjść bo pewnie ma odstające uszy i go blokują i kurna urodził się z odstającymi 😂🙈 całe szczęście później ladnie się „przygniotły” 😂😂😂 urodzilam go 12 dni po terminie 🤪 więcej śmiać się tak nie będę 😂😂😂
Hahahaha to się wcale nie dziwię 😅😅 12 dni po terminie 😱
Mój syn urodził się z cechami przenoszonego dziecka, ale wychodzić wcale nie chciał. Słaba mieliśmy współpracę w trakcie porodu, na wszystkich USG też ręka na twarzy, płeć poznaliśmy na połówkowych dopiero bo krzyżował nogi. Koleżanka polozna się śmiała, że będzie mały indywidualista i ciężko się nie zgodzić, taki nam as wyrósł 🙈
 
Dziewczyny, a czy taki ból podobny do okresowego ale raczej mało intensywny i odczuwany nie w podbrzuszu ale w dole plecow to skurcze przepowiadające? Bo takie coś odczuwam, czasem przez to latam do kibelka zupełnie jak przy miesiąc e, ale brzuch nie twardnieje ani nic takiego i tak się zastanawiam czy to macica czy może główka jakoś uciska jelita i stad to
 
Dziewczyny, a czy taki ból podobny do okresowego ale raczej mało intensywny i odczuwany nie w podbrzuszu ale w dole plecow to skurcze przepowiadające? Bo takie coś odczuwam, czasem przez to latam do kibelka zupełnie jak przy miesiąc e, ale brzuch nie twardnieje ani nic takiego i tak się zastanawiam czy to macica czy może główka jakoś uciska jelita i stad to
Tak, mogą być być skurcze przepowiadające. Skurcze prawidłowo są mocniejsze, ale też do przeżycia. 😉
 
reklama
Dziewczyny, a czy taki ból podobny do okresowego ale raczej mało intensywny i odczuwany nie w podbrzuszu ale w dole plecow to skurcze przepowiadające? Bo takie coś odczuwam, czasem przez to latam do kibelka zupełnie jak przy miesiąc e, ale brzuch nie twardnieje ani nic takiego i tak się zastanawiam czy to macica czy może główka jakoś uciska jelita i stad to
Tak bywa przed porodem o taki ból miała ale z bólem kręgosłupa właśnie przed porodem tak ok 12h przed skurczami ale różnie to bywa bo moje koleżanki np miały takie bóle już 3 tygodnie przed 😊
 
Do góry