reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Bebiko 2

Rozwiązania
0
Hej! Mam do was pytanie dotyczące Bebiko 2. Pomimo, że jeszcze nie kończymy przygody z Karmieniem Piersią wprowadziłam do diety mleczko bebiko. Czy któraś z mam podaje go swojemu maluszkowi? Co o nim myślicie ? :) na chwila obecna dla nas jest super:) trochę martwi mnie tylko Olej palmowy w składzie.. czy każde mleko modyfikowanego go zawiera?

Załączniki

reklama
Rozwiązania
0
Teraz w większości znajduje się olej palmowy, warto w jakimś stopniu go ograniczyć. Ja praktycznie sprawdzam każda rzecz. Lepiej dmuchać na zimne zgodnie z tym powiedzeniem należałoby ograniczyć olej palmowy w diecie.
Bebilon profutura (?) chyba z tego co pamiętam nie zawiera tego oleju.
Jeżeli nie jesteś pewna, a to dopiero początki podawania mleka dziecku, możesz zmienić. :)

emeczka79

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej! Mam do was pytanie dotyczące Bebiko 2. Pomimo, że jeszcze nie kończymy przygody z Karmieniem Piersią wprowadziłam do diety mleczko bebiko. Czy któraś z mam podaje go swojemu maluszkowi? Co o nim myślicie ? :) na chwila obecna dla nas jest super:) trochę martwi mnie tylko Olej palmowy w składzie.. czy każde mleko modyfikowanego go zawiera?
Ja podaję dziecku capri care (na bazie mleka koziego). Ma bardzo dobry skład. Nie zawiera oleju palmowego.

Jaasna

Rozwiązania
0
Pod względem składu dla dziecka najbardziej wartościowe jest mleko modyfikowane 1.
Nawet jeśli dziecko jest starsze niż 6 m-cy, to lepiej pozostać przy 1.
Tym bardziej jeśli tylko dokarmiasz i podajesz dziecku również pierś. No i zaczniesz rozszerzać dietę o inne produkty - warzywa, owoce, mięsa, kaszki, więc dieta dziecka będzie zbilansowana.

reklama

ONAONAONA

Rozwiązania
2
jeśli już wybralabym HiPP combiotic z mlek modyfikowanych krowich a to co sama podaje po zaprzestaniu karmienia piersią jest modyfikowane mleczko kozie różniące się nie tylko składem ( ,,, Profil kazeiny w mleku kozim dużo bardziej przypomina mleko matki. Ponadto profil ten powoduje, że mleko kozie tworzy delikatniejszy skrzep kazeinowy w brzuchu maluszka, przez co jest lepiej trawione. Jest lekkostrawne bo zawiera krótki i średnie łańcuchy kwasów tłuszczowych. Dodatkowo zawiera dużo mniejsze ilości białka α-s1 kazeina, odpowiedzialnego za powstawanie alergii
  • Po drugie nie zawiera MALTODEKSTRYNY! Niestety większość ekologicznych braci CapirCare 2, czyli mm bazujących na mleku kozim zawierają maltodekstrynę. Dlaczego macie jej unikać w dziecięcych mieszankach pisałam już wcześniej. Dla przypomnienia powiem że ma wysoki indeks glikemiczny co powoduje szybki wzrost cukrów we krwi, jest tanim preparatem skrobiowym.
  • Po trzecie nie zawiera oleju palmowego. Któraś z Was napisała mi, że nie utwardzony tłuszcz palmowy jest źródłem kwasu palmitynowego. Tak, ale kwas palmitynowy pochodzący od oleju palmowego ma inna postać niż kwas palmitynowy w mleku mamy. CO za tym idzie? Jest coraz więcej badań które wykazują, że kwas pochodzący z oleju palmowego nie jest dobrze wchłanialny, a do tego tworzy słabo rozpuszczalne kompleksy z wapniem, co zwiększa straty z kałem zarówno wapnia, jak i tłuszczu. Dodatkowo mieszanki które zawierają stosunkowo dużo kwasu palmitynowego mogą powodować zatwardzenie
ale i metoda obróbki .. dużo lepsze :)

Załączniki

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
O Potrzebuję porady 20
O Potrzebuję porady 22
S Mamy z Niemiec 6
R Żywienie dzieci - porady 1

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry