reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebilon Pepti DHA porada

Dołączył(a)
14 Maj 2020
Postów
6
Witam. Proszę o pomoc. Córcia 4m cały czas na moim mleczku (ściągam laktatorem i podaje w butelce) Córcia nie miała problemów brzuszkowych wypróżniają się regularnie , jedynie ulewała i od miesiąca podaje Nutramigen by mleczko zagęścić. Córcia od urodzenia praktycznie zmaga się z nieżytem noska i liszajami na skórze ( okolice łydki, rączki , brzuszek , pod kolanami) Z moich obserwacji te stany to chyba alergia na biało mleka gdyż zaostrzenie występuje dy pozwól sobie na więcej produktów mlecznych w mojej diecie , Jakiś tydzień temu moje piersi zaprotestowały ściągałam dużo mniej mleka ok 100-120 z jednej piersi (mała potrafi zjeść 180ml a z jednego ściągania miałam czasem 300ml) Zmuszona byłam podać małej jedna flachę mm od pediatry otrzymałam puszkę próbna mleka Bebilon Pepti DHA. Mała nie chciała tego wypić więc postanowiłam robiąc porcje na 150ml mieszać z moim mleczkiem ( 120ml wody + 30ml mojego mleka) Mala wypija na raz wypija 80ml a resztę dopija. Dostaje tą porcje po swoim odpoczynku po południu o godz 15.00. Dotychczas dziecko nie płakało oddając baczki , nie prężyło się , kupki oddawała bez wysiłku. A teraz wieczorem po kąpieli przy jedzeniu mała płacze , spina się , brzuch jest twardy , oddaje śmierdzące baczki, nie wypija normalnej porcji mleka. W nocy potrafi się pare razy poprzebudzać płacząc a noce były od urodzenia przesypiane budziła się na karmienie ale nie płakała. Nad ranem przy drugim karmieniu jest spinanie się , prężenie i oddanie śmierdzącej zielonkawo żółtej kupy wodnistej . Po czym widać ulgę u córci. Jesteśmy jesteśmy na jednej flaszce 150ml. Chce po 6 m zacząć częściej podawać małej mm ale ewidetnie to mleko jest nietolerowane przez córkę . Czy jeszcze dać sobie czas i dalej podawać mleczko czy zrezygnować i podać już jakieś inne ? Nie chce małej narobić rewolucji. Jak długo powinno się sprawdzać przyswajalność mleka mm zanim zmieni się je na inne ?
 
reklama
Rozwiązanie
Witam niestety nic w swojej diecie nie zmieniłam , teraz do alergologa nie można się tak łatwo dostać z powodu covid . Sama zauważyłam iż jeśli pozwoliłam sobie na więcej produktów mlecznych to mała dostawała liszaje. Prywatnie zrobię jej stężenie ige wówczas może sprawa się wyjaśni.
Raczej takim małym dzieciom nie wychodzą testy alergiczne z krwi, więc nie wyjaśni to wszystkiego. Warto zacząć od diety eliminacyjnej i sprawdzeniu czy dziecko jest faktycznie alergikiem. Jeśli chodzi o bebilon Pepti to jest ono detykowane dzieciom z alergią na bmk więc raczej nie powinno jej nasilać, jeśli chodzi o kupy to są one po nim zielonkawe i jest to normalne.
Moja córka też jest alergikiem i niestety zrezygnowałam z karmienia piersią i...
Witam niestety nic w swojej diecie nie zmieniłam , teraz do alergologa nie można się tak łatwo dostać z powodu covid . Sama zauważyłam iż jeśli pozwoliłam sobie na więcej produktów mlecznych to mała dostawała liszaje. Prywatnie zrobię jej stężenie ige wówczas może sprawa się wyjaśni.
Podwyższone IGE nie jest tylko wyznacznikiem alergii. Oczywiście można zrobić krew, ale w zasadzie nic to nie wniesie - cały czas uznaje sie obserwacje za najlepszą metodę diagnostyki w alergii. Z naszego doświadczenia mogę polecic założenie dzienniczka obserwacji - wez zeszyt i zapisuj dosłownie wszystko, co jesz i do tego objawy u dziecka, ale tez czy wychodzą ząbki, czy bylo szczepienie etc. Bo jeśli to alergia to tak wyłapiesz najszybciej.
Każdą dietę eliminacyjna należy prowadzić w konsultacji z lekarzem, więc przewertuj internet w poszukiwaniu alergologa. Dieta taka polega na całkowitym odstawieniu potencjalnego alergenu (w tym wypadku bialko mleka krowiego) na okreslony czas, np 2 tygodnie i po tym czasie ponownym wprowadzeniu - i obserwacja dziecka, czy pojawiają sie zmiany na skórze, jak wyglądają kupki (juz sam śluz w kupce, ktora dobrze wygląda moze byc objawem). U naszego dziecka jednym z objawów sa odparzenia pupy. Także czy nastrój dziecka się zmienia, jest bardziej marudne niz zwykle z widać, ze cos je męczy, itd. Białko mleka krowiego to też wołowina, cielęcina, często dodatek do wędlin, parowek, pieczywa,więc trzeba czytać skład.
 
reklama
Witam niestety nic w swojej diecie nie zmieniłam , teraz do alergologa nie można się tak łatwo dostać z powodu covid . Sama zauważyłam iż jeśli pozwoliłam sobie na więcej produktów mlecznych to mała dostawała liszaje. Prywatnie zrobię jej stężenie ige wówczas może sprawa się wyjaśni.
Raczej takim małym dzieciom nie wychodzą testy alergiczne z krwi, więc nie wyjaśni to wszystkiego. Warto zacząć od diety eliminacyjnej i sprawdzeniu czy dziecko jest faktycznie alergikiem. Jeśli chodzi o bebilon Pepti to jest ono detykowane dzieciom z alergią na bmk więc raczej nie powinno jej nasilać, jeśli chodzi o kupy to są one po nim zielonkawe i jest to normalne.
Moja córka też jest alergikiem i niestety zrezygnowałam z karmienia piersią i początkowo właśnie piła bebilon Pepti, po nim nastąpiła poprawa ale nie wszystkie objawy ustąpiły i dopiero bardziej specjalistyczne mleko pomogło.
 
Rozwiązanie

Podobne tematy

Do góry