reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Belgijskie matki łączcie się!!!!!!!!!!!!!

reklama
Witam i zycze powodzenia. Ciesze sie ze ktos tu jeszcze zaglada, moze ten watek ruszy od nowa? Jestem ze styczniowek i przy okazji jestem troche w szoku ze juz czerwiec sie pojawia - to oznacza tylko jedno porod juz blisko!!!

Napisz cos wiecej o sobie:-)
 
Witam ja u was goscinnie jestem Mama i mieszkam obiecnie Irlandii.Mam pytanie do was mam jakie sa stawki rodzinnego w Belgii i gdzie tego szukac pilnie potrzbuje gdyz szwagierka sie tam wybiera z 3 dzieci chce byc poinformowana dobrze .A kto nie zna lepiej sprawy niz Mama mieszkajaca w Belgii .Pozdrawiam bede wdzieczna za w maire szybka odpowiedz:)
 
Hello :)
Ja na 2 dzieci mam ok.220 euro. Przedszkole od 2,5 roku gratis,opiekunka lub zlobek tez za duzo nie kosztuje (nie korzystalam,wiec nie wiem,hehe,) ale czasami trudno znalezc wolne miejsce.Dzieci w wieku szkolnym dostaja co roku (na poczatku wrzesnia) wyprawke ok.50 e. Premia za urodzenie czyli "becikowe" ok.700 e plus rozne fajne prezenciki,ale to zalezy do ktorej kasy chorych sie nalezy.Polecam CM (christelijke mutualiteit).
No chyba,ze szwagierka wybiera sie do Walonii (francuskojezycznej czesci) - a to juz zupelnie inny swiat.
Pozdrawiam :)
 
Fajnie ze ktos poruszyl ten temat, bo z tego ciazowego zakrecenia jakie teraz mam to nawet sie nie zainteresowalam. Wiem ze premia u mnie 1000 euro i pewnie wszystko pojdzie na szpital, bo na wypadek porodu moje ubezpieczenie szpitalne nie jest jeszcze wazne. Nie wiedzialam ze przedszkole bezplatne?? Myslalam ze tu placi sie za wszystko.

Sprobuje sie podowiadywac jak to wyglada;
 
Generalnie przedszkole jest bezplatne.Placi sie za rozne bla-bla-bla typu soczki,wyprawy do teatru,abonament na DOPIDO, poczestunek urodzinowy itp.Wychodzi ok.100 euro/rok szkolny.Oczywiscie mozna z niektorych rzeczy zrezygnowac,zalezy tez czy dziecko idzie na caly dzien,czy zostaje na lunch,itp,itd.Wiem,ze szkoly/przedszkola tzw.panstwowe oferuja cieply posilek w poludnie,ale ile to kosztuje,niestety nie wiem.Moje pociechy jedza w domu :)
 
reklama
Do góry