reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beta 26 tys, brak zarodka

Nie wiem czy mam sie denerwowac, czy nie. Ale w poniedzialek mialam bete hcg 6572. We wtorek bylam u ginekologa, wg usg pecherzyk ciazowy 0,82 cm, pecherzyk zoltkowy 0.27 cm, i cos tam bylo widac, ze sie tworzy-zarodek (5t2d-bardzo wczesnie, ale wszystko wg wyliczen ok).

Dzisiaj poszlam na wizyte do innego lekarza (mialam ja umowiona juz dawno w zwiazku z torbiela, ktora zniknela), lekarz zrobil usg. Pecherzyk ciazowy okolo 1,8 cm (widzialam jak mierzyl na monitorze), pecherzyk zolciowy obecny (nie widzialam jak mierzy). I tyle. Trzy dni roznicy miedzy wizytami. Powiedzial, ze dla niego to wczesna ciaza (fakt, dzisiaj 5 tydzien 6 dzien) i wszystko jest na ta chwile ok. Szyjka zamknieta, pecherzyki w macicy. Wizyta kontrolna za 2 tygodnie.

Oczywiscie ja durna, nie moglam wytrzymac i polecialam na bete hcg. No bo jak to od wtorku nic sie nie zmienilo, w sensie nie pojawil sie zarodek przy obecnosci pecherzyka zoltkowego?!?!?!
Beta hcg 26 361 !!! przyrost utrzymuje sie na poziomie 100 % (wczesniej tez badalam byly wysokie przyrosty). Fakt, wizyty obie na NFZ, wiec sprzet wiadomo jaki -.- Ale mimo wszystko czy ten zarodek nie powinien sie pojawic? od kiedy powinien byc widoczny? beta miala mnie uspokoic, ale sama nie wiem... :(
Ja tak samo się denerwuje bo beta hcg mam 4177 i lekarz kazał mi natychmiast przyjechać bo jest coś nie tak i ból brzucha mam A potem jak zrobił usg to stwierdził że jest wszystko ok. Pecherzyk ciazowy jest ale jeszcze nic nie widzi bo za wcześnie.
 
reklama
We wtorek pęcherzyk żółtkowy wynosił 0.27 cm. Byłam o godzinie 15.00. w piątek miałam wizytę o 10.00 u innego lekarza na innym sprzecie. Nie wiedział , że byłam u innego lekarza wcześniej. Także różnica jest niecałych trzech dni. Niestety nie zobaczyłam ile wynosi pęcherzyk żółtkowy, ale lekarz nie mówił żeby był za duży. Mówił że jest odpowiedni co to 5tygodnia i 5 dnia.
Już naczytałam ale trochę tu historii, do tego skonsultowalam z lekarzem jeszcze innym który mówi że prawdopodobnie sprzęt. Sama widziałam, że za pierwszym razem bylo widoczne wszystko dokładniej, czarne oczko, szare na około, natomiast u tego drugiego lekarza sprzęt trochę przedpotopowy. Szary obraz taki mniej dokładny.
I tak nic nie zmienię, a wolę iść na wizytę jak wszystko będzie już wiadomo (będzie to 7tydzien 2 dzień).
 
nie ma szans by tyle dni po uwidocznieniu YS nie było zarodka z serduszkiem. Zarodek musi się pojawić 1-2 dni po YS...
Masz wymiary YS z usg?
Zarodek z bijącym sercem po dwóch dniach? Kurcze z tego co dziewczyny piszą to jak już to zarodek a serce trochę później.
Ale oczywiście mogę się mylić.
Różne tu historie już czytałam.
 
tydzień na pewno to nie zajęło bo ciąża na wczesnym etapie naprawdę rozwija się z ogromna dokładnością co do kolejnych etapów

natomiast ktoś mógł spartolić usg albo nie wiedzieć na co patrzył...
No a jednak, bo byłam monitorowana. W poniedziałek byłam na usg w szpitalu, a w poniedziałek tydzień później zobaczyłam zarodek z serce, w piątek go jeszcze nie było.
 
No a jednak, bo byłam monitorowana. W poniedziałek byłam na usg w szpitalu, a w poniedziałek tydzień później zobaczyłam zarodek z serce, w piątek go jeszcze nie było.

Nie było a ktoś nie umiał tego zobaczyć to dwie różne rzeczy - sama przyznajesz że ciąża już uwidoczniona była starsza niż z OM - więc tym bardziej zarodek musialbyc i wcześniej tylko lekarz ślepy :)
 
Zarodek z bijącym sercem po dwóch dniach? Kurcze z tego co dziewczyny piszą to jak już to zarodek a serce trochę później.
Ale oczywiście mogę się mylić.
Różne tu historie już czytałam.
Przeczytaj ma mamaginekolog usg wczesnej ciąży - tam jest prosto wyjaśnione co musi kiedy być i co oznacza jak tego nie ma
 
Przeczytaj ma mamaginekolog usg wczesnej ciąży - tam jest prosto wyjaśnione co musi kiedy być i co oznacza jak tego nie ma
Powiem tak. Ja nic nie zmienię. Poczekam na wizytę lekarza i nie będę się denerwować skoro lekarz powiedział, że mam się nie wkręcać. Tym bardziej, że nie skończyłam studiów medycznych ect. To jest tak wcześnie, że hej. Dopiero 6 tydzień i 1 dzień.

A jak bedzie, tak będzie.
 
Ah i czytałam mamę ginekolog tętno musi się pojawić do 6mm zarodka. A zarodek widać zależy od sprzętu i lekarza. Zazwyczaj koło 5t5d ale nie zawzze. Nie czarujmy sie, u wielu widać w tym momencie tylko pęcherzyk ciążowy.
Także tego 😊 myślę, że za tydzień będzie już wszystko wiadomo.
Cieszę się, że znalazła się dziewczyna, której historia skończyła się pozytywnie 😊 miłego dnia!
 
Nie było a ktoś nie umiał tego zobaczyć to dwie różne rzeczy - sama przyznajesz że ciąża już uwidoczniona była starsza niż z OM - więc tym bardziej zarodek musialbyc i wcześniej tylko lekarz ślepy :)
Lekarz jest bardzo dobry, a nie ślepy, każdy organizm jest inny, nie wszystko jest takie jak powinno być ;) u mnie pęcherzyk było widać przy becie 9 tyś, a powinien pojawić się w okolicy tysiąca, także jak mówię każda z nas jest inna.
 
reklama
Ah i czytałam mamę ginekolog tętno musi się pojawić do 6mm zarodka. A zarodek widać zależy od sprzętu i lekarza. Zazwyczaj koło 5t5d ale nie zawzze. Nie czarujmy sie, u wielu widać w tym momencie tylko pęcherzyk ciążowy.
Także tego 😊 myślę, że za tydzień będzie już wszystko wiadomo.
Cieszę się, że znalazła się dziewczyna, której historia skończyła się pozytywnie 😊 miłego dnia!
Pewnie nie przejmuj się, póki co trzeba czekać, mnie w szpitalu nastraszyli, a za tydzień rodzę, od samego początku wszystko wskazywało że ciąża jest do stracenia, a tu psikus :)
 
Do góry