reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg <1,10 mlU/ml

Serduszko_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
1 145
Cześć dziewczyny. Staramy się z mężem o drugie dziecko. Do tej pory cykle regularne jak w zegarku (26 dni). Testy owulacyjne pozytywne 10dc, owulacja 11dc. W tym miesiącu dziwna sytuacja. Ostatnia miesiączka 2.04 i do tej pory brak - cały czas czyściutko. Pozytywny test owulacyjny 11.04 (10dc) i następny pozytywny! 29.04 (28dc - tutaj już powinna być miesiączka!) Zrobiłam test tego dnia bo wszystkie objawy wskazywały na owulację. Wdrożyliśmy też tego dnia starania 😉 Testy ciążowe negatywne. Od "pierwszej wykrytej testami owulacji" pojawiło się baaaardzo dużo śluzu przez 2 tygodnie - nigdy tak nie miałam.
Nie chciałam iść na betę bo nie widziałam w tym sensu, ale po kontakcie z moim ginekologiem wysłał mnie na to badanie. Wynik z wczoraj to: <1,10 mlU/ml. Wiem, że ciąża jest powyżej 5 (byłam w ciąży 3 razy , ale czytałam też, że powyżej 1 może pojawić się tuż po zapłodnieniu. Miała któraś z Was taką sytuację, że po takim wyniku nastąpił wzrost?
W poniedziałek (8.05) idę na usg to wtedy się czegoś więcej dowiem, ale zastanawiam się czy jutro tej bety jednak nie powtórzyć 🤔 Nie chciałabym też, aby ginekolog wdrożył mi leki na wywołanie bo może coś jest na rzeczy.
Zastanawiam się też czy jeśli zrobiłabym betą dzisiaj (po 24h) to coś mi pokaże. Jutro wyjeżdżam więc musiałabym szukać laboratorium na wyjeździe 🤔

Dodam też, że w tym cyklu 16.04 brałam jednorazowo antybiotyk MON.URAL na ZUM, które mi wracało (posiew moczu ujemny) i byłam dosyć mocno zakatarzona - brałam IB.UPROM ZATOKI (po pierwszym negatywnym teście ciążowym 21dc - 11dpo).

Dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny. Staramy się z mężem o drugie dziecko. Do tej pory cykle regularne jak w zegarku (26 dni). Testy owulacyjne pozytywne 10dc, owulacja 11dc. W tym miesiącu dziwna sytuacja. Ostatnia miesiączka 2.04 i do tej pory brak - cały czas czyściutko. Pozytywny test owulacyjny 11.04 (10dc) i następny pozytywny! 29.04 (28dc - tutaj już powinna być miesiączka!) Zrobiłam test tego dnia bo wszystkie objawy wskazywały na owulację. Wdrożyliśmy też tego dnia starania 😉 Testy ciążowe negatywne. Od "pierwszej wykrytej testami owulacji" pojawiło się baaaardzo dużo śluzu przez 2 tygodnie - nigdy tak nie miałam.
Nie chciałam iść na betę bo nie widziałam w tym sensu, ale po kontakcie z moim ginekologiem wysłał mnie na to badanie. Wynik z wczoraj to: <1,10 mlU/ml. Wiem, że ciąża jest powyżej 5 (byłam w ciąży 3 razy ;), ale czytałam też, że powyżej 1 może pojawić się tuż po zapłodnieniu. Miała któraś z Was taką sytuację, że po takim wyniku nastąpił wzrost?
W poniedziałek (8.05) idę na usg to wtedy się czegoś więcej dowiem, ale zastanawiam się czy jutro tej bety jednak nie powtórzyć 🤔 Nie chciałabym też, aby ginekolog wdrożył mi leki na wywołanie bo może coś jest na rzeczy.
Zastanawiam się też czy jeśli zrobiłabym betą dzisiaj (po 24h) to coś mi pokaże. Jutro wyjeżdżam więc musiałabym szukać laboratorium na wyjeździe 🤔

Dodam też, że w tym cyklu 16.04 brałam jednorazowo antybiotyk MON.URAL na ZUM, które mi wracało (posiew moczu ujemny) i byłam dosyć mocno zakatarzona - brałam IB.UPROM ZATOKI (po pierwszym negatywnym teście ciążowym 21dc - 11dpo).

Dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.
Sama napisałaś że brałaś antybiotyk. Mógł on wpłynąć na długość całego cyklu. Organizm to nie robot. Różne infekcje, choroby i przyjmowane leki mogą wydłużyć cykl. Przed wizytą bym zrobila dla świętego spokoju to betahcg ale jeśli będzie mniej niż 1 to bym wzięła od lekarza na wywołanie tabletki.
 
Tak jak napisała Zazuu Twoja beta to nie 1 tylko mniej niż 1 więc może być 0 - po prostu tak skalibrowany był sprzęt, że nie wykrywał bety 0 stąd takie oznaczenie.

Sytuację o której hipotecznie piszesz miałam ja - moja beta była 1.4 ale bez znaku mniejszości - po 48h była już prawie 30. Oczywiście testy ciążowe dzień po tym wyniku 1.4 wychodziły pozytywnie
 
Również zgadzam się z tym, że leki mogły mieć wpływ na cały cykl. Ja bym na twoim miejscu zrobiła betę w poniedziałek rano, bo jeżeli miałaby to być wczesna ciąża to nie wiem czy lekarz coś zobaczy. Ja ostatnio miałam betę 4.8 i wyszło , że była to ciąża biochemiczna.... Na dobrą sprawę gdybym nie zrobiła bety to bym krwawienie potraktowała jako zwykły okres...
 
Dopiszę zakończenie, bo może komuś się przyda.
Jestem po usg. Mimo baaardzo długiego cyklu (pierwszego w życiu), wszystko jest ok. Prawdopodobnie powodem był antybiotyk i moja choroba. Mimo 37dc śluz wygląda jak płodny, ginekolog zapytał czy się teraz staramy zanim zaczął usg. Ja, że nie bo owulacja już była 🤣 i miałam rację (ok. tydzień temu). Endometrium grube i za ok. tydzień powinna wystąpić miesiączka. Usg wręcz idealne. Pocieszyło mnie to, że mimo wieku (skończone 42 lata) były pęcherzyki antralne 👍 Stwierdził na koniec, że to musi się udać, jak też już w to wierzę.

Ostatnim razem gdy mi to powiedział (sierpień 2022), że na jesieni będę w ciąży - szczerze - nie uwierzyłam.🫣 Test pozytywny 21.10.2022 (6sc). Teraz już wierzę...

Aaaa i możliwe są dwie owulacje w jednym cyklu!
 
Dopiszę zakończenie, bo może komuś się przyda.
Jestem po usg. Mimo baaardzo długiego cyklu (pierwszego w życiu), wszystko jest ok. Prawdopodobnie powodem był antybiotyk i moja choroba. Mimo 37dc śluz wygląda jak płodny, ginekolog zapytał czy się teraz staramy zanim zaczął usg. Ja, że nie bo owulacja już była 🤣 i miałam rację (ok. tydzień temu). Endometrium grube i za ok. tydzień powinna wystąpić miesiączka. Usg wręcz idealne. Pocieszyło mnie to, że mimo wieku (skończone 42 lata) były pęcherzyki antralne 👍 Stwierdził na koniec, że to musi się udać, jak też już w to wierzę.

Ostatnim razem gdy mi to powiedział (sierpień 2022), że na jesieni będę w ciąży - szczerze - nie uwierzyłam.🫣 Test pozytywny 21.10.2022 (6sc). Teraz już wierzę...

Aaaa i możliwe są dwie owulacje w jednym cyklu!
gin Ci powiedział, że są możliwe dwie owulacje w jednym cyklu, w odstępie 2 tygodni?
 
Tak, możliwe są dwie owulacje w jednym cyklu. Nie rozkładaliśmy tego na czynniki pierwsze jeśli chodzi o mój przypadek, stąd nie wiem w jakim odstępie. Z tego co doczytałam to tydzień jest możliwy -> Link do: 2 owulacje w jednym cyklu - czy to możliwe? To mówią specjaliści
Podał mi przykład pacjentki ze Stanów Zjednoczonych u której tak się wydarzyło. Urodziła jedno dziecko białe, a drugie czarnoskóre po dwóch różnych ojcach. Obecnie Pani wychowuje dzieci sama ;)
 
Tak, możliwe są dwie owulacje w jednym cyklu. Nie rozkładaliśmy tego na czynniki pierwsze jeśli chodzi o mój przypadek, stąd nie wiem w jakim odstępie. Z tego co doczytałam to tydzień jest możliwy -> Link do: 2 owulacje w jednym cyklu - czy to możliwe? To mówią specjaliści
Podał mi przykład pacjentki ze Stanów Zjednoczonych u której tak się wydarzyło. Urodziła jedno dziecko białe, a drugie czarnoskóre po dwóch różnych ojcach. Obecnie Pani wychowuje dzieci sama ;)
mnogie owulacje to nie jest nic nadzwyczajnego, sama miałam stwierdzoną i podwójną, i potrójną, ale nie w odstępie dwóch tygodni. Myślałam, że Tobie lekarz powiedział, że miałas dwie owulacje w odstępie dwóch tygodni.
 
reklama
Tak, możliwe są dwie owulacje w jednym cyklu. Nie rozkładaliśmy tego na czynniki pierwsze jeśli chodzi o mój przypadek, stąd nie wiem w jakim odstępie. Z tego co doczytałam to tydzień jest możliwy -> Link do: 2 owulacje w jednym cyklu - czy to możliwe? To mówią specjaliści
Podał mi przykład pacjentki ze Stanów Zjednoczonych u której tak się wydarzyło. Urodziła jedno dziecko białe, a drugie czarnoskóre po dwóch różnych ojcach. Obecnie Pani wychowuje dzieci sama ;)

Ale to nie trzeba nic rozkładać na czynniki pierwsze powinnaś mieć 2 ciałka żółte i jedno powinno być już widoczne jako przestarzałe
 
Do góry