reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg po zaśniadzie.

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2017
Postów
6
Cześć. W maja 2017r mialam drogi zabieg lyzeczkowania ze wzgledu na martwa ciaze. Podejzewano zasniad natomiast wyniki histopatologiczne nie stwierdzily go w 100%. Mimo wszystko kazano bi badac bete. Oto moje wyniki
30.06-262, 06.07-280, 12.07-194, 19.07-162, 26.07-130, 02.08-121. I tu pojawia sie pytanie czy to w jakim tepie spada beta ma jakies znaczenie? Jedna lekarka stwierdzila ze niewazne jak spada ale ma spadac droga natomiast twierdzi ze spada za wolno i trzeba wprowadzic chemie. Po rozmowie z trzecim lekarzem (chematologiem) uslyszalam ze jesli beta spada absolutnie mam sie na chemie nie zgadzac. Powiedzcie mi czy faktycznie spadrk bety jest za wolny? Powinnam sie poddac chemi? Dziekuje z gory a pomoc ;)
 
reklama
Nie mam pojęcia nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem... wie c życzę dużo siły w trwałości i na Twoim miejscu szukała bym jeszcze lepszego lekarza może w jakimś większym mieście...
 
Nie pomogę Ci mogę tylko powiedzieć że u mnie spadała o wiele szybciej po łyżeczkowaniu i według mnie u Ciebie spada bardzo wolno i jak koleżanka napisała wcześniej ja też szukałabym jeszcze innego specjalisty w końcu chodzi o twoje zdrowie
 
U mnie po ciąży pozamacicznej spadała bardzo powoli. To inny przypadek co prawda, ale pokazuje, że co kobieta to inaczej.
2/3 lekarzy powiedziało, że chemia jest u Ciebie zbędna i bym się tego trzymała. Po prostu sprawdzaj, jak się zatrzyma to idź na konsultacje
 
Beta hcg przy zaśniadzie wzrosłaby w znacznie szybszym tempie.
Może nie wyczyścili Cię dokładnie? Resztki mogą doprowadzić do stanu zapalnego macicy, a nawet choroby trofoblastycznej.
Jeśli poziom beta hcg długo się utrzymuje (nawet niewielki) wdraża się leczenie, więc nie do końca zgadzam się z przedmówczyniami byś na chemię się nie zgadzała. To nie jest normalne, że taki poziom wciąż się u Ciebie utrzymuje.
Co to znaczy, że hist.-pat. nie stwierdził zaśniadu w 100%? Tzn. że były jakieś nieprawidłowe komórki?
A odczuwasz obecnie jakieś inne dolegliwości? Jakieś krwawienia z dróg rodnych, nieregularne miesiączki, nadciśnienie?
 
Nie jest potwierdzony w 100% bo na hist. Pisze obraz histopatologiczny nie jest w pelni jednoznaczny przemawia jednak za rozpoznajiem zasniadu groniastego czesciowego. Nie mam zadnych obiawow miesiaczke mialam 11.07 i lada chwila dostane wiec regularelne. Mialam robione usg chyba 100 razy po zabiegu i kazdy lekarz twierdzi ze macica jest piekna i nie wyglada wogole na macice bo zabiegu a tymbardziej po zasniadzie.
 
Dobrze to by było jakby wyszło 0.
Jasne, że lepiej jak spada, ale to wcale nie znaczy, że się nie podniesie. Skoro hist.-pat. sugeruje zaśniad, to coś jest na rzeczy, bo histopatolog sobie tego nie wymyślił.
Poza tym nie znam nikogo, komu beta tej wielkości spadała przez 2-3 miesiące i wciąż do końca nie spadła.
Jak masz wątpliwości, to możesz wyciągnąć bloczek/preparaty histopatologiczne i zanieść (lub wysłać) gdzieś do konsultacji.
 
Miałam stwierdzony zaśniad groniasty częściowy w marcu 2016r. Bthcg spadła mi do zera w ciągu miesiąca. Lekarz mówił mi ,że jeżeli będzie spadać wolno lub zacznie wzrastać będę musiała brać chemię.Jeżeli zostanie chociaż niewielki ślad zaśniadu w macicy może doprowadzić do zlosliwego raka i usuniecia macicy.Nie ma co ryzykować zdrowia, zwłaszcza jak chcesz mieć jeszcze dzieci. Ja pięć miesięcy później zaszłam w kolejną ciążę i urodziłam zdrowego syna.
 
reklama
@kasztanek1991 ja rowniez mialam podejrzenie zasniadu. Moja beta spadala powoli z wartosci 121 lub 171przez 2 miesiace. Nikt nie wspominal o chemii ,tylko ciaglej kontroli bhcg. Po 1 juz teraz ladnieunela do 47 wiec kontroluj nadal o samej wartosci 0 i najlepiej potem ze staraniami odczekaj z 3 miesiace zeby miec pewnosc ze bhcg wzrasta z ciazy a nie zasniadu. Bedzie dobrze moi lekarze mowili ze zasniad jest w wiekszych wartosciach - tysiacach, a nie takich jak nasze. Zycze powodzenia i cierpliwosci.
 
Do góry