reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG różne wartości

Dołączył(a)
3 Listopad 2023
Postów
5
Witam, mam PCOS, nieregularne miesiączki, jedna ciąza biochemiczna dwa lata temu. Ostatnia miesiączka 29.09, 10 października badanie HSG. W poniedziałek pozytywny test ciążowy, we wtorek badanie HCG z wynikiem 59,7, w czwartek badanie beta-HCG z wynikiem 58, wieczorem ponowione samo HCG z wynikiem 53. Pierwsze i ostatnie robione w innym laboratorium, pani powiedziała że HCG i betaHCG to jest samo, lekarz znowu każe brać duphaston 3x1 i ponowić jutro badanie w naszym laboratorium ( gdzie wynik był 58) bo być może jest to kwestia innych wartości w laboratoriach. Wszystkiemu towarzyszy brązowe plamienie. Proszę o wyjaśnienie różnicy między HCG i betaHCG oraz informacje czy jest jakiekolwiek światełko nadzieji w tym wszystkim
 
reklama
Masz betę spadkową. Więc nie ma co tu liczyć na pozytywny finał, branie duphastonu średnio jest sensowne. Przykro mi.
 
Powinnaś zrobić dwa badania betaHCG (a nie różne) w tym samym laboratorium w odstępie 48 h żeby sprawdzić czy jest przyrost min. 66%. Pojedyncze losowe wyniki nic nie mówią. Niestety wygląda na to, że beta jest spadkowa, czyli ciąża się nie rozwija. Nie wiem po co duphaston, lekarze go rozdają jak cukierki. Gdyby nie duphaston pewnie normalnie dostałabyś okres.
 
Tu jest odpowiedź embriologa na podobne pytanie o różnicę w HCG i beta-HCG. Ja bym powtórzyła badanie beta-HCG i dopiero wtedy stwierdziła czy jest światełko czy nie ma. Trzymam kciuki ✊🏻

 
Powinnaś zrobić dwa badania betaHCG (a nie różne) w tym samym laboratorium w odstępie 48 h żeby sprawdzić czy jest przyrost min. 66%. Pojedyncze losowe wyniki nic nie mówią. Niestety wygląda na to, że beta jest spadkowa, czyli ciąża się nie rozwija. Nie wiem po co duphaston, lekarze go rozdają jak cukierki. Gdyby nie duphaston pewnie normalnie dostałabyś okres.
lekarz wczoraj go przepisał jak mu przedstawiłam sytuację telefonicznie, pytałam czy jest konieczny powiedział że nie zaszkodzi. O tym że powinnam zrobić dwa badanie beta-HCG wiem, ale Pani w laboratorium starzej daty upierała się że oba badania to jest to samo i nie ma różnicy pomiędzy nimi 🤦
 
Tu jest odpowiedź embriologa na podobne pytanie o różnicę w HCG i beta-HCG. Ja bym powtórzyła badanie beta-HCG i dopiero wtedy stwierdziła czy jest światełko czy nie ma. Trzymam kciuki ✊🏻

jutro powtórzę, zobaczymy co z tego wyniknie
 
Ale nawet biorąc pod uwagę, że są to dwa różne badania to i tak jest tendencja spadkowa. To HCG robiłaś w tym samym laboratorium?
P.S. czasami różne laboratoria różnie wpisują oznaczenia więc beta HCG i hcg u Ciebie może być tym samym.
 
reklama
Do góry