reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG

Dołączył(a)
16 Marzec 2018
Postów
8
Witam. Drogie Panie proszę o odpowiedź. Moja żona jest w początku ciąży . Na badaniu krwi beta HCG jednego dnia miała 2400 mlU/ml, a następnego 6900 mlU /ml. Czy oznacza to ciążę mnogą ? Jutro będzie miała usg, ale ja jestem niecierpliwy i już chciałbym wiedzieć.
Dodam że jej starsza siostra ma bliźniaki.
 
reklama
reklama
Jeśli się nie mylę to chyba 4 tydzień ewentualnie 5-ty. Wogole to ginekolog stwierdził na początku ciążę pozamaciczną.
I skierował żonę na zabieg usunięcia. W szpitalu inny lekarz na badaniu usg stwierdził że to początek ciąży i może być to ciąża mnoga. Kazał robić żonie badania beta HCG + clexsane+ luteina. No i to HCG tak wzrosło przez jeden dzień no może góra dwa. I jutro badanie USG i zobaczymy co powie lekarz. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Tak bardzo chciałbym mieć bliźniaki .
Kurna ale bym utlukla tego lekarza co skierował na zabieg usunięcia! Wrrr!
Co to za konował?!

Gratuluję :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurcze to ja mam 129 hcg i okazało się że 4 tydz. Wy wszystkie bardzo dużo a ja tak mało. Mam się czym przejmować?
Absolutnie nie, Ty po prostu zrobiłaś badanie w trochę wcześniejszym etapie ciąży niż żona autora postu. Ważne jest żebyś sprawdziła po 48h czy beta dobrze rośnie bo to oznacza właściwy rozwój ciąży :)
 
U mnie takie duże przyrosty (pani w laboratorium też mnie spytała czy to bliźniaki ;)) według ginekologa związane były z tym, że w brzuchu rośnie dziewczynka ;) Podobno były prowadzone badania i w 90% wysokie przyrosty wiązały się z płcią żeńską płodu (no ale nadal pozostaje 10% kiedy się ta reguła nie sprawdza :D) - a tak przy okazji - gratulacje, nic tylko się cieszyć, że maluszek się ładnie rozwija :)
 
Gratulacje dzidziusia :) A czy jeśli dzisiaj zrobiłam Betę i mój wynik to 1456,000mIU/ml to i pod spodem są normy to ktos pomoze mi z rozszyfrowaniem tygodnia ciąży?
 
Gratulacje dzidziusia :) A czy jeśli dzisiaj zrobiłam Betę i mój wynik to 1456,000mIU/ml to i pod spodem są normy to ktos pomoze mi z rozszyfrowaniem tygodnia ciąży?
Tutaj podaje kryteria : 3 tydzień 5,80-71,20. 4 tydzień 9,50-750. 5 tydzień 217-7138. 6 tydzień 158-31795. 7 tydzień 3697-163563. 8 tydzień 32056-149571. 9 tydzień 63803-151410. 10-11 tydz 46509-186977. 12-13 tydz 27832-210612. 14 tydzień 13950-62530.
 
reklama
Gratulacje dzidziusia :) A czy jeśli dzisiaj zrobiłam Betę i mój wynik to 1456,000mIU/ml to i pod spodem są normy to ktos pomoze mi z rozszyfrowaniem tygodnia ciąży?
Do oznaczaenia tc służy na początku data ostatniej miesiączki. Sama widzisz, że te widełki mają dużą rozpiętość.
 
Do góry