reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2018
Postów
1
Cześć dziewczyny. A więc ostatnia miesiączkę miałam 14.07 Po wizycie u ginekologa stwierdził że jest ciąża wszystko prawidłowo tylko nie mógł określić dokładnego tygodnia wahał się między 5 a 8 tygodniem a więc wyznaczył kolejna wizytę za 10 dni. Po wczorajszej wizycie stwierdził że ciąża nie rozwija się prawidłowo :( nie można było wyczuc bicia serduszka:( zalecił badanie beta hcg..... Wynik 6634. 00 mlU/ml. Czy możliwe że przy takim wyniku doszło do poronienia? :( (kolejna betę mam zrobić w czwartek i udać się do lekarza ale do tej pory chyba umrę z nerwów) . Może któraś z was miała taki przypadek ?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny. A więc ostatnia miesiączkę miałam 14.07 Po wizycie u ginekologa stwierdził że jest ciąża wszystko prawidłowo tylko nie mógł określić dokładnego tygodnia wahał się między 5 a 8 tygodniem a więc wyznaczył kolejna wizytę za 10 dni. Po wczorajszej wizycie stwierdził że ciąża nie rozwija się prawidłowo :( nie można było wyczuc bicia serduszka:( zalecił badanie beta hcg..... Wynik 6634. 00 mlU/ml. Czy możliwe że przy takim wyniku doszło do poronienia? :( (kolejna betę mam zrobić w czwartek i udać się do lekarza ale do tej pory chyba umrę z nerwów) . Może któraś z was miała taki przypadek ?
Cuda sie zdarzaja, ale w Twoim przypadku zaczęłabym oswajac sie z mysla, ze sie nie skonczy to dobrze. Zaraz będziesz miała pelne...
Cześć dziewczyny. A więc ostatnia miesiączkę miałam 14.07 Po wizycie u ginekologa stwierdził że jest ciąża wszystko prawidłowo tylko nie mógł określić dokładnego tygodnia wahał się między 5 a 8 tygodniem a więc wyznaczył kolejna wizytę za 10 dni. Po wczorajszej wizycie stwierdził że ciąża nie rozwija się prawidłowo :( nie można było wyczuc bicia serduszka:( zalecił badanie beta hcg..... Wynik 6634. 00 mlU/ml. Czy możliwe że przy takim wyniku doszło do poronienia? :( (kolejna betę mam zrobić w czwartek i udać się do lekarza ale do tej pory chyba umrę z nerwów) . Może któraś z was miała taki przypadek ?
Pojedynczy wynik bety niczego nie stwierdza. Poronienia niestety zdążają się też przy wysokich betach, ale jednoznaczną odpowiedź da Ci niestety tylko ponowne badanie bety i usg. Bicie serduszka powinno pojawić się między 6 a 8 tygodniem ciąży. Ale różne rzeczy się dzieją np. późniejsza owulacja itp. Pozostaje Ci tylko czekać.
 
Nie wiem, czy nie warto zasięgnąć konsultacji u drugiego ginekologa. Bo 3 tygodnie wieku różnicy to dużo... W 5 tyg masz 2-3 mm zarodka, w 8 tyg ok. 2 cm, serduszko powinno bić do 6+1 bodajże, ale wieku na podstawie usg. Wydaje mi się, że beta na tym etapie nie wiele Ci powie...
 
Nie wiem, czy nie warto zasięgnąć konsultacji u drugiego ginekologa. Bo 3 tygodnie wieku różnicy to dużo... W 5 tyg masz 2-3 mm zarodka, w 8 tyg ok. 2 cm, serduszko powinno bić do 6+1 bodajże, ale wieku na podstawie usg. Wydaje mi się, że beta na tym etapie nie wiele Ci powie...
Zly przyrost bety jest juz jakimś wyznacznikiem (chociaż rzeczywiście przy takich wartościach może ona już odrobinę zwolnić swój przyrost), natomiast spadek bety da jednoznaczną odpowiedź.
Licząc od ostatniego okresu jestes juz w prawie 9 tygodniu, więc rzeczywiście jest to bardzo niepokojące że nie widać bicia serduszka.
 
Cześć dziewczyny. A więc ostatnia miesiączkę miałam 14.07 Po wizycie u ginekologa stwierdził że jest ciąża wszystko prawidłowo tylko nie mógł określić dokładnego tygodnia wahał się między 5 a 8 tygodniem a więc wyznaczył kolejna wizytę za 10 dni. Po wczorajszej wizycie stwierdził że ciąża nie rozwija się prawidłowo :( nie można było wyczuc bicia serduszka:( zalecił badanie beta hcg..... Wynik 6634. 00 mlU/ml. Czy możliwe że przy takim wyniku doszło do poronienia? :( (kolejna betę mam zrobić w czwartek i udać się do lekarza ale do tej pory chyba umrę z nerwów) . Może któraś z was miała taki przypadek ?
Cuda sie zdarzaja, ale w Twoim przypadku zaczęłabym oswajac sie z mysla, ze sie nie skonczy to dobrze. Zaraz będziesz miała pelne 10 tygodni, beta powinna byc blizej 50 000 - 200 000 a akcja serca od dawna. Nawet jak mialas owu przesunięte o 2 tygodnie. Bo zdarza sie, ze ciaza jest do 2 tygodni mlodsza niz wynika to z terminu ostatniej miesiaczki. Ale to i tak serce by juz bilo.
Edit: nie byłam w takiej sytuacji jak Ty, u mnie serce biło, a potem przestalo i dzień później bylam juz po zabiegu.
 
Rozwiązanie
Do góry