reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezrobotna w ciąży

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Kinga15

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2020
Postów
22
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?
 
reklama
Rozwiązanie
Kilkanaście lat również pracowałam na te zasiłki... Nie kwestionuje sytuacji ludzi których nie znam. A wy też nie wiecie w jakieś sytuacji się znajdziecie za chwilę. Więc liczyłaby się ze słowami bo karma lubi wracać. Akurat w ostatnim czasie pracowałam za granicą bez umowy z której mogę coś mieć...
Najgłupsze wytłumaczenie bez umowy. To był Twój wybór. Ok a od pozytywnego testu nie pracujesz bo? Jeśli mieszkasz w PL to nie wierzę że w okolicy masz tylko możliwość pracy na magazynie. Już lepiej iść do maca
reklama
Dziewczyny, zamykam wątek. Podsumowując, 500+ i 1000 kosiniakowego (tutaj o przyznaniu decyduje próg dochodowy), opieka medyczna i poród na NFZ, większość badań, a już na pewno te istotne, są do zrobienia za darmo ze skierowaniem. Dużo rzeczy za darmo jest na olx, na grupach facebookowych co chwila ktoś oddaje coś dla dziecka za darmo. Niektóre rzeczy można kupić za grosze. Cóż, nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia autorce wątku.
 
z tego co czytałam problem może byc tylko z zusem bo może mi zarzucić ze poszłam do pracy aby wyciągnąć świadczenia jednak nie ma zadnego przepisu który mówi że kobieta w ciązy nie moze pracować czy szukać pracy jak jej nie posiada co wiecej nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży a sam pracodawca nie moze się zapytac ani czy jesteś ani czy planujesz ciąże bo to nie zgodne z kodeksem pracy.
A nie widać że jesteś w ciąży? Czemu nie szukalaś pracy przed ciążą? Według mnie teraz jest nie bezpiecznie iść do pracy na magazynie. Jeśli masz doświadczenie i predyspozycje szukaj pracy online
Teraz wiele firm zatrudnia do pracy zdalnej n stanowisku biurowym , tłumaczeń, pisania tekstów czy informstyki
 
Kilkanaście lat również pracowałam na te zasiłki... Nie kwestionuje sytuacji ludzi których nie znam. A wy też nie wiecie w jakieś sytuacji się znajdziecie za chwilę. Więc liczyłaby się ze słowami bo karma lubi wracać. Akurat w ostatnim czasie pracowałam za granicą bez umowy z której mogę coś mieć...
Najgłupsze wytłumaczenie bez umowy. To był Twój wybór. Ok a od pozytywnego testu nie pracujesz bo? Jeśli mieszkasz w PL to nie wierzę że w okolicy masz tylko możliwość pracy na magazynie. Już lepiej iść do maca
 
Rozwiązanie
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry