reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bezrobotna w ciąży

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Kinga15

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?

reklama

Kinga15

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
No ale jeżeli do tej pory sobie dawaliście radę, to chyba niewiele się w tej kwestii zmieniło?
Dla dziecka tak jak mówię, możesz kupić wszystko używane, są pąki na olx za 100zl 50 różnych ubranek. Wózek i łóżeczko też mogą byc używane. Badania w ciąży są wszystkie na NFZ, które są ważne.
Naprawdę jak się chce to można wiele zdziałać. Są dziewczyny które za darmo oddają rzeczy dla dziecka.
Do tej pory pracowałam cały czas akurat tak się złożyło że w ostatnim czasie pojechałam za granicę po studiach żeby zarobić więcej. Ale oszczędności też nie starczy na nie wiadomo ile. Na rodziców nie mamy co liczyć... Zebrać też nie mam zamiaru dlatego chcę iść do pracy

ossowska.a.8

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hejka. Byś musiała skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej,chodź zapewne zbyt wiele nie zaproponują, ale warto spróbować dowiedzieć się w jakim stopniu mogą Tobie pomóc. Na jakim etapie ciąży jesteś ?

Mixme92

Rozwiązania
0
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?
Jakiej pomocy? Zarejestrowana jako bezrobotna czy tylko nie pracujesz? Wydaje mi się, że chyba żyć jak dotychczas, ciężko mi zrozumieć o co pytasz dokładnie?

Kinga15

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Jakiej pomocy? Zarejestrowana jako bezrobotna czy tylko nie pracujesz? Wydaje mi się, że chyba żyć jak dotychczas, ciężko mi zrozumieć o co pytasz dokładnie?
zarejestrowana w urzędzie, zastanawiam się czy należą się jakieś zasiłki. Z jednej pensji nie da się żyć jak do tej pory mając dziecko w drodze...

Kinga15

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hejka. Byś musiała skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej,chodź zapewne zbyt wiele nie zaproponują, ale warto spróbować dowiedzieć się w jakim stopniu mogą Tobie pomóc. Na jakim etapie ciąży jesteś ?
14 tc... zastanawiam się nad pracą. Niestety jak powiem o ciąży nikt mnie nie zatrudni. W okolicy nie ma nic prócz pracy na magazynie... dwie zmiany od 5.45 do 23.15 plus ok godzina nawet ponad, na dojazd. Niestety nic innego nie znalazłam, a czas ucieka

Mixme92

Rozwiązania
0
zarejestrowana w urzędzie, zastanawiam się czy należą się jakieś zasiłki. Z jednej pensji nie da się żyć jak do tej pory mając dziecko w drodze...
Raczej do porodu nic, jeżeli jest "wcześnie" i z ciążą jest ok to najprościej iść do jakiejkolwiek pracy i opłacić składkę zdrowotną, po 3 mach można iść na l4, zus się co prawda może czepiać z wypłatą świadczeń, ale przynajmniej ma się jakąś kasę na bieżąco. Mops raczej zbyt wiele nie zaoferuje, a sama ciąża do żadnych pieniędzy nie uprawnia.

A i jak jeszcze jesteś krótko zarejestrowana to jest jakieś 300-400zł dodatku aktywizacyjnego czy jakoś tak jeśli sama znajdziesz sobie pracę to zawsze taki "gratis"

Paulaa1987

Rozwiązania
0
W czasie ciąży nie masz nic zapewnione, oprócz oczywiście darmowej opieki medycznej na NFZ i darmowego porodu. Pi porodzie możesz starać się o kosiniakowe (chyba 1 000 zł miesiecznie), ale nie wiem gdzie się po to udać i jakie są warunki przyznania dokładnie. Dodatkowo 500 plus, o które możesz złożyć jak tylko dostaniesz akt urodzenia czyli nawet 2-3 dni po porodzie, jak partner szybko ogarnie sprawę w urzędzie. I później ewentualnie do ośrodka pomocy społecznej, gdzie udziela Ci informacji co do zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych - bo to się zmienia jak w kalejdoskopie - ale na pewno nie będą one wysokie, kilka lat temu nie przekraczały 100 zł na dziecko chyba.

marta18691

Miasto
Rydułtowy
Rozwiązania
5
14 tc... zastanawiam się nad pracą. Niestety jak powiem o ciąży nikt mnie nie zatrudni. W okolicy nie ma nic prócz pracy na magazynie... dwie zmiany od 5.45 do 23.15 plus ok godzina nawet ponad, na dojazd. Niestety nic innego nie znalazłam, a czas ucieka
Bedziesz miala 1000zl kosiakowego jak urodzisz przez rok i 500plus i rodzinne jak dochod nie przekroczy i raczej juz nic wiecej

marta18691

Miasto
Rydułtowy
Rozwiązania
5
Raczej praca wysilkowa odpada jak nie chcesz dziecka starcic na magazynie to jest ciezka praca

reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
honihs Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ? Ciąża, poród, połóg 73
J Czy kobieta bezrobotna może się starać o zasiłek?? Porady prawnika 0
E Mama dobrowolnie bezrobotna, co z ubezpieczeniem? Porady prawnika 5
Shalimar bezrobotna, samotna przyszla mama Porady prawnika 1
A Bezrobotna samotna matka Porady prawnika 2
K samotna bezrobotna ma prawo do zasilku?? Porady prawnika 1
grope_ Co mężczyźni myślą o kobietach w ciąży? Ciąża, poród, połóg 2
N Koronawirus w ciąży Ciąża, poród, połóg 9
G Kłucie w pochwie - 26 tydzień ciąży Ciąża, poród, połóg 6
I Objaw wcześniej ciąży czy poronienie biomechaniczne ? Ciąża po poronieniu 1
A Koronawirus a spotkania w czasie ciąży Przyszłe mamy 81
EwelinaW Drożdżyca w ciąży Potrzebuję porady 2
P Bakterie w moczu w ciąży :( Potrzebuję porady 11
V Brak pieniędzy w ciąży! Jak dorobić? Potrzebuję porady 18
Ania95 Kłucie w odbycie w ciąży Potrzebuję porady 5
M Permanentny stres w ciąży Potrzebuję porady 1
Ż Relacje z mężem po ciąży Potrzebuję porady 13
I Krwiak we wczesnej ciąży - 6tc Potrzebuję porady 3
E Ciaza po ciąży pozamacicznej Potrzebuję porady 9
Sylwia199630 USG ciąży - pytanie Lutowe mamy 2021 6
D Ból podbrzusza oraz krzyża we wczesnej ciąży Potrzebuję porady 3
angelika.zima5 Śluz na końcówce ciąży :) Potrzebuję porady 2
K utrata maluszka ciśnienie w ciąży Potrzebuję porady 7
Jakub578 Czy moja mama jest ciąży? Ciąża, poród, połóg 5
G Skurcze przepowiadające w połowie ciąży Ciąża, poród, połóg 4
J Zapalenie pochwy w ciąży a współżycie Potrzebuję porady 6
Polcia9000 Powiększone miedniczki nerkowe dziecka w 26 t. ciąży Potrzebuję porady 7
O Tętno w ciąży Potrzebuję porady 15
M Czy jestem w ciąży? Potrzebuję porady 9
A Siedzenie w ciąży Potrzebuję porady 12
M Gronkowiec staphylococcus saprophyticus w posiewi moczu w ciąży Ciąża, poród, połóg 1
P Makrela wędzona na gorąco w ciąży. BB psychodietetyczka radzi mamom 2
Ewelina7x Cześć ja się chciałam was spytać na który wam to miesiąc wygląda ciąży??! Ciąża, poród, połóg 43
O Wypadanie włosów w ciąży Potrzebuję porady 4
T Usg w 5 tygodniu ciąży Ciąża, poród, połóg 11
Kasia2301 Jak poinformować o ciąży? Potrzebuję porady 59
K Zaparcia jako pierwszy objaw ciąży BB położna radzi mamom 4
M Owłosienie w ciąży Ciąża, poród, połóg 9
Pau_lina89 Kłucie w pochwie w ciąży Ciąża, poród, połóg 5
F problemy z żołądkiem na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 8
P Nie widać ciąży na usg Potrzebuję porady 8
Motylekkk Kiedy POINFORMOWAĆ PRACODAWCE O CIĄŻY. Potrzebuję porady 30
S Skok w 1 trymestrze ciąży Ciąża, poród, połóg 5
Babyy08082020 Czy jestem w ciąży? Potrzebuję porady 8
m.art. Za duża macica w stosunku do wieku ciąży Potrzebuję porady 6