reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezrobotna w ciąży

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Kinga15

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2020
Postów
22
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?
 
reklama
Rozwiązanie
Kilkanaście lat również pracowałam na te zasiłki... Nie kwestionuje sytuacji ludzi których nie znam. A wy też nie wiecie w jakieś sytuacji się znajdziecie za chwilę. Więc liczyłaby się ze słowami bo karma lubi wracać. Akurat w ostatnim czasie pracowałam za granicą bez umowy z której mogę coś mieć...
Najgłupsze wytłumaczenie bez umowy. To był Twój wybór. Ok a od pozytywnego testu nie pracujesz bo? Jeśli mieszkasz w PL to nie wierzę że w okolicy masz tylko możliwość pracy na magazynie. Już lepiej iść do maca
14 tc... zastanawiam się nad pracą. Niestety jak powiem o ciąży nikt mnie nie zatrudni. W okolicy nie ma nic prócz pracy na magazynie... dwie zmiany od 5.45 do 23.15 plus ok godzina nawet ponad, na dojazd. Niestety nic innego nie znalazłam, a czas ucieka
Raczej do porodu nic, jeżeli jest "wcześnie" i z ciążą jest ok to najprościej iść do jakiejkolwiek pracy i opłacić składkę zdrowotną, po 3 mach można iść na l4, zus się co prawda może czepiać z wypłatą świadczeń, ale przynajmniej ma się jakąś kasę na bieżąco. Mops raczej zbyt wiele nie zaoferuje, a sama ciąża do żadnych pieniędzy nie uprawnia.

A i jak jeszcze jesteś krótko zarejestrowana to jest jakieś 300-400zł dodatku aktywizacyjnego czy jakoś tak jeśli sama znajdziesz sobie pracę to zawsze taki "gratis"
dodatek jest chyba tylko wtedy kiedy należy Ci się zasiłek. A co do zus czytałam ze po 31 dniach nabywa się prawo do płatnego chorobowego. Pytanie tylko co gdy pracodawca zorientuje się, że jestem w ciązy? zwolnić mnie nie może bo juz jestem po 12 tc ale chyba moze nie dać mi umowy po okresie próbnym i wtedy automatycznie przedłuży się ona do dnia porodu? zakłądając że nie dostane umowy po okresie probnym kiedy powinnam powiedzieć ze jestem w ciązy aby umowa przedłużyła sie chociaż do dnia porodu?
 
reklama
W czasie ciąży nie masz nic zapewnione, oprócz oczywiście darmowej opieki medycznej na NFZ i darmowego porodu. Pi porodzie możesz starać się o kosiniakowe (chyba 1 000 zł miesiecznie), ale nie wiem gdzie się po to udać i jakie są warunki przyznania dokładnie. Dodatkowo 500 plus, o które możesz złożyć jak tylko dostaniesz akt urodzenia czyli nawet 2-3 dni po porodzie, jak partner szybko ogarnie sprawę w urzędzie. I później ewentualnie do ośrodka pomocy społecznej, gdzie udziela Ci informacji co do zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych - bo to się zmienia jak w kalejdoskopie - ale na pewno nie będą one wysokie, kilka lat temu nie przekraczały 100 zł na dziecko chyba.
Kosiakowe to w mopsie tez sklada wniosek jako berobotna jej od razu dadza a rodzinne 95zl do 5roku zycia jest...
 
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?
W czasie ciazy nie jestem pewna czy coś Ci się należy, nie orientowałam się nigdy. Po porodzie na pewno będzie Ci przysługiwało kosiniakowe 1000zl co miesiąc przez rok.
 
No chyba ale czy nie bedziesz miala problemow potem bo zataisz ze w ciazy jestes
z tego co czytałam problem może byc tylko z zusem bo może mi zarzucić ze poszłam do pracy aby wyciągnąć świadczenia jednak nie ma zadnego przepisu który mówi że kobieta w ciązy nie moze pracować czy szukać pracy jak jej nie posiada co wiecej nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży a sam pracodawca nie moze się zapytac ani czy jesteś ani czy planujesz ciąże bo to nie zgodne z kodeksem pracy.
 
z tego co czytałam problem może byc tylko z zusem bo może mi zarzucić ze poszłam do pracy aby wyciągnąć świadczenia jednak nie ma zadnego przepisu który mówi że kobieta w ciązy nie moze pracować czy szukać pracy jak jej nie posiada co wiecej nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży a sam pracodawca nie moze się zapytac ani czy jesteś ani czy planujesz ciąże bo to nie zgodne z kodeksem pracy.
No to zobaczysz zorientuj sie moze akurat
 
14 tc... zastanawiam się nad pracą. Niestety jak powiem o ciąży nikt mnie nie zatrudni. W okolicy nie ma nic prócz pracy na magazynie... dwie zmiany od 5.45 do 23.15 plus ok godzina nawet ponad, na dojazd. Niestety nic innego nie znalazłam, a czas ucieka

dodatek jest chyba tylko wtedy kiedy należy Ci się zasiłek. A co do zus czytałam ze po 31 dniach nabywa się prawo do płatnego chorobowego. Pytanie tylko co gdy pracodawca zorientuje się, że jestem w ciązy? zwolnić mnie nie może bo juz jestem po 12 tc ale chyba moze nie dać mi umowy po okresie próbnym i wtedy automatycznie przedłuży się ona do dnia porodu? zakłądając że nie dostane umowy po okresie probnym kiedy powinnam powiedzieć ze jestem w ciązy aby umowa przedłużyła sie chociaż do dnia porodu?
31 z tego co pamiętam tylko przy umowie o pracę, pozostałe formy zatrudnienia chyba 90dni, ale po miesiącu na bank zus zakwestionuje... Zresztą jest już trochę późno, trudna sytuacja bo 14tc to za dużo żeby udawać, że się nie wiedziało, do becikowego zresztą musisz udokumentować, że miałaś opiekę lekarską od 10 czy tam 12tc.
Pozostaje chyba zacisnąć pasa albo niech mąż coś szuka dodatkowo bo jesteś w sumie bez wielkich możliwości, jakieś dorywcze, lekkie zajęcia ewentualnie.
 
W sumie i tak możesz mieć problem żeby przed potencjalnym pracodawcą ukryć ciążę, bo zazwyczaj masz robione badania u lekarza medycyny pracy i wątpię w to, że lekarz nie zauważy że jesteś w ciąży, a poza tym takie cwaniactwo jest mega niefajne, bo później przez takie osoby, kobiety mają problem żeby znaleźć pracę
 
reklama
tam akurat jest praca ze skanerem, zwroty głównie paczek z ubraniami. Ale są dwie zmiany i poźno będę wracać do domu...

Kodeks pracy mówi, że kobieta w ciązy nie może pracować na nocne zmiany oraz powyżej 8h na dobę. Tylko, że Ty nie chcesz mówić o ciąży swojemu w pracy? To wtedy tego nie wyegzekwujesz. :confused:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry