reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bezsenność nastolatków

Dołączył(a)
21 Lipiec 2022
Postów
3
Cześć!

Otwieram tu temat z prośbą o pomoc - jeśli z jakiegoś powodu jest niezgodny z regulaminem, dajcie proszę znać.

Nazywam się Paulina Maślona, jestem dziennikarką. Dla magazynu Pismo pracuję właśnie nad tekstem o dziecięcej bezsenności, chodzi o przypadki dzieci w wieku wczesnoszkolnym/nastolatków, które mają poważne problemy ze snem. Szukam rozmówców - rodziców, którzy mierzyli się z tego typu problemem u siebie w rodzinie. Może jest tutaj ktoś taki? A może wśród waszych znajomych? Wypowiedzi mogą być anonimowe. Wydaje mi się, że może powstać z tego ciekawy artykuł o trudnych doświadczeniach, o których z reguły mało się mówi. Z góry dziękuję!
 
reklama
Czy powodem bezsenności może być brak wyciszenia swego ciała,wzroku,np na skutek długiego grania na komputerze??
Mój nastolatek cierpi na bezsenność
 
Czy powodem bezsenności może być brak wyciszenia swego ciała,wzroku,np na skutek długiego grania na komputerze??
Mój nastolatek cierpi na bezsenność
oczywiście że tak. Nadmiar bodźców przed snem nie jest dobry. Gra na komputerze może za mocno bodzcowac układ nerwowy, do tego stres jeśli gra strategiczna, czyli zmiany hormonalne, za dużo kortyzolu lub adrenaliny. Conaniej godzinę przed snem trzeba się wyciszać. Dobrze sprawdza się ruch
 
Bardzo fajna i ciekawa książka dla nastolatków i ich rodziców „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” autorstwa Dean Burnett’a. Jest tam rozdział poświęcony zwiększonej potrzebie snu i bezsenności nastolatków. Dodatkowo polecam „Self Reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości” Stuart Shanker :) u nas się sprawdziło.
 
Do góry