reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsenność!!!

any

Dołączył(a)
1 Październik 2009
Postów
3
Witam.
Od jakiegoś czasu - w zasadzie odkąd zaszłam w ciążę po raz drugi moje dziecko zaczęło mieć problemy ze snem. Początkowo ta sytuacja nie była dla nas problemem i konsekwentnie - kiedy córka przychodziła do naszej sypialni odprowadzaliśmy ją do jej pokoju i jakoś zasypiała. Tłumaczyliśmy to sobie próbą zwrócenia na siebie uwagi w związku z przyjściem na świat jej braciszka. Teraz - kiedy nasz syn ma już 3 miesiące sytuacja staje się już bardzo uciążliwa.
Sami nie wiemy z mężem jak to tłumaczyć: mała bardzo kocha swojego brata - nigdy nie okazywała nam że jest o niego zazdrosna w sposób oczywiśty np - nie chcąc się z nim bawić.... wręcz przeciwnie - chętnie pomaga, chciałaby wszystko przy nim robić. Ostatnio codziennie budzi się kilka razy w nocy i nie może zasnąć. Próbowaliśmy wszystkiego: lampki zapalonej w nocy, zasypiania przy delikatnej muzyce, przytulania na każde zawołanie.... wszystko na nic. Nie wiem co robić. Czy cierpliwie to znosić bo to próba zwrócenia na siebie uwagi czy udać się do jakiegoś psychologa dzięcięcego aby wytłumaczył nam co robimy źle bo sami już nie wiemy. Proszę o pomoc.
 
reklama
Wiesz chyba powinnaś zabrać córkę do psychologa dziecięcego bo może ona tak bardzo przeżywa to że się pojawiło drugie dziecko. Na pewno się cieszy jak wszystko by przy nim robiła, ale może emocje ją przerastają. Napisz czy coś się zmieniło czy nadal tak samo.
 
Witaj,
rozumiem, że twój synek śpi z Wami , a córeczka oddzielnie. Jest szansa, że czuje się odrzucona i być może potrzebuje więcej bliskości. Nocne pobudki mogą być sygnałem, że Twoje dziecko nie radzi sobie z emocjami. My z mężem w podobnej sytuacji postanowiliśmy, ze jedno z nas przez jakiś czas będzie sypiało w pokoju starszaka, a później trafił tam tez maluszek, a we dwójke dzieci czuły się raźniej. Może u was podobny pomysł też zadziała.
 
Odkąd obie dziewczynki śpią w jednym pokoju to śpią lepiej (co nie znaczy idealnie), myśle, ze moze warto juz niedługo malucha przeprowadzic do siostry. U nas starsza nigdy sie jeszcze nie obudziła a powodu płaczu młodszej, spia razem już 5 miesięcy.
 
Do góry