reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BHCG/PROGESTERON

Pola_Ola

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Sierpień 2021
Postów
17
Cześć.
Trzy dni temu (26dc) robiłam bHCG, które wyniosło 91,33
Wczoraj wynik wynosił 269.
Wzrost o prawie 190%. Czy to nie za dużo?
W moim lab. Normy dla kobiet niecieżarnych <5, a 1 tydzień ciąży od 202-....
Pomijam, że normy są bardzo dziwne.
Zrobiłam wczoraj też progesteron, który wyniósł 31.6
Normy też bardzo ogólne i dla 1 trymestru (od 11-44.6). Niby jestem w granicach, ale czy nie za wysoko? Dodam, że owulacja wyliczona na podstawie test owu, temperatury i śluzu na 13-14 DC.

Chcialabym już iść do lekarza i dowiedzieć się czy jest ok, ale muszę poczekać jeszcze z 2tygodnie.
Czy te wyniki mimo wszystko jak na ten tydzień ciąży nie są za wysokie? Bo już sobie zaczelam wkręcać różne choroby.

Przepraszam za takie głupie pytania, jest to moja pierwsza ciąża i tak naprawdę wiem tyle ile przeczytam w internecie na ten moment...
Proszę Was o wsparcie i ewentualne wytłumaczenie co i jak. Może warto wcześniej pójść do lekarza i skonsultować same wyniki? Bo na USG jeszcze nic nie będzie widać.
 
reklama
M
Cześć.
Trzy dni temu (26dc) robiłam bHCG, które wyniosło 91,33
Wczoraj wynik wynosił 269.
Wzrost o prawie 190%. Czy to nie za dużo?
W moim lab. Normy dla kobiet niecieżarnych <5, a 1 tydzień ciąży od 202-....
Pomijam, że normy są bardzo dziwne.
Zrobiłam wczoraj też progesteron, który wyniósł 31.6
Normy też bardzo ogólne i dla 1 trymestru (od 11-44.6). Niby jestem w granicach, ale czy nie za wysoko? Dodam, że owulacja wyliczona na podstawie test owu, temperatury i śluzu na 13-14 DC.

Chcialabym już iść do lekarza i dowiedzieć się czy jest ok, ale muszę poczekać jeszcze z 2tygodnie.
Czy te wyniki mimo wszystko jak na ten tydzień ciąży nie są za wysokie? Bo już sobie zaczelam wkręcać różne choroby.

Przepraszam za takie głupie pytania, jest to moja pierwsza ciąża i tak naprawdę wiem tyle ile przeczytam w internecie na ten moment...
Proszę Was o wsparcie i ewentualne wytłumaczenie co i jak. Może warto wcześniej pójść do lekarza i skonsultować same wyniki? Bo na USG jeszcze nic nie będzie widać.

Moim zdaniem wyniki masz super:) nie ma co się stresować :)

Ps: gratulacje 🎉🎉
 
Czyli spokojnie czekać na wizytę? Mam ginekologa na 1września to będzie 41 dc czyli prawie 6 tydzień.
Najlepiej do gina iść troszkę później, bo często za dużo nie widać na usg i generuje to niepotrzebny stres. Najlepiej iść w 7 tyg, bo wtedy już widać pięknie zarodek i serduszko. Wtedy też lekarz może już założyć kartę ciąży.
 
Wyniki super, nic tylko gratulować 🙂🎉

ja do ginekologa poszłam na pierwszą wizytę w 8 tygodniu. Dlaczego tak późno? Ano dlatego, że naczytałam się, że jak się idzie za wcześnie to nie zawsze już jest zarodek, potem że czasem serduszka jeszcze nie ma itd i nie chciałam się po prostu stresować. Poszłam w 8 tygodniu (dokładnie to chyba 7+6) i było wszystko już pięknie widoczne 🙂
 
Na pewno dzisiaj idę do endokrynologa, ponieważ mam Hashimoto i choć nie miałam niedoczynności to przygotowywałam się już do ciąży i od marca zazywalam 25 euthyroxu, czyli dawkę najmniejszą. Zrobiłam tak jak mi poleciła moja Endo, że to momencie dowiedzenia się o ciąży zacząć przyjmować 75 (3 tabletki). Idę w takim razie skonsultować najpierw to :) bardzo wam dziękuję.
 
Hej dziewczyny , jestem po poronieniu samoistnym… ciąży pozamacicznej przy tym usunięcie całego jajowodu 😞 teraz obecnie zrobiłam beta hcg w poniedziałek 340 , środa 740 a dziś 1200 przy tym mam plamienia brązowe przy podcieraniu, biorę duphaston 3x1 miała któraś taka sytuacje ? Czekam do poniedziałku bede robić kolejna bete hcg i wtedy usg zobaczymy czy będzie widać cokolwiek na usg bo przy becie 740 nie było widać nic . Boje się żeby to nie była kolejna pozamaciczna 😞
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny , jestem po poronieniu samoistnym… ciąży pozamacicznej przy tym usunięcie całego jajowodu 😞 teraz obecnie zrobiłam beta hcg w poniedziałek 340 , środa 740 a dziś 1200 przy tym mam plamienia brązowe przy podcieraniu, biorę duphaston 3x1 miała któraś taka sytuacje ? Czekam do poniedziałku bede robić kolejna bete hcg i wtedy usg zobaczymy czy będzie widać cokolwiek na usg bo przy becie 740 nie było widać nic . Boje się żeby to nie była kolejna pozamaciczna 😞
Jak sytuacja?
 
Do góry