reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka u 4 miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
19 Marzec 2019
Postów
12
Witajcie mamy, piszę tak szybko bo mamy z tesciową straszny problem w domu, otóz moja 4 miesieczna córka cały czas płacze i robi rzadkie kupki.. :( Daję jej wodę do picia po kilka łyczków, masuję brzuszek, ale mam wrażenie, ze to nie pomaga. Czy mogę dla takiego malucha przygotować napar z mięty? A jeżeli nie, to co mogę podać bez konsultacji z lekarzem?
 
reklama
Rozwiązanie
Spanikowałam, trochę przez tesciową. Pojechałyśmy do lekarza, wszystko okazało się w porządku, karmie piersią i lekarz powiedział, że to normalne, że kupki dziecka przypomnają jak te biegunkowe. Brzuszek ją bolał z powodu kolki.
Dzięki za dobre słowa i porady!
Biegunki (jak i wymioty) są bardzo nie bezpieczne dla tak małego dziecka - oraginizm szybko się odwadnia. Na Twoim miejscu poszła bym do lekarza ponieważ nie można podawać jakich kolwiek leków tak małemu dziecku bez nadzoru pediatry.
 
Koniecznie skonsultuj sie z lekarzem i to jak najszybciej, u takiego malucha do odwodnienia dochodzi w ciagu kilku godzin.
Nic nie podawaj na wlasna reke, oczywiscie staraj sie poic dziecko ale lekarz musi je obejrzec i byc moze nawet bedzie potrzeba pojechac do szpitala na kroplowke jesli biegunka nie ustapi.
Gdy moj maluch mial pol roku zwymiotowal dwa razy dosyc obficie, pil bardzo malo i to wystarczylo zeby sie odwodnil, trafilismy do szpitala wtedy.
 
reklama
Witajcie mamy, piszę tak szybko bo mamy z tesciową straszny problem w domu, otóz moja 4 miesieczna córka cały czas płacze i robi rzadkie kupki.. :( Daję jej wodę do picia po kilka łyczków, masuję brzuszek, ale mam wrażenie, ze to nie pomaga. Czy mogę dla takiego malucha przygotować napar z mięty? A jeżeli nie, to co mogę podać bez konsultacji z lekarzem?
hej, a ile tych kupek na dobę? dużo więcej niż zwykle?ja bym szła do lekarza, bo taki maluszek odwadnia się błyskawicznie. Raczej nie dawałabym wody, tylko elektrolity ale to co lekarz zaleci.
 
reklama
Ja zrozumialam ze caly czas robi rzadkie kupki, wiec to prawdopodobnie biegunka.
Wiadomo, ze wiekszosc niemowlat robi czesto luzne kupki ale skoro MamaGąska wspomnialam o kupkach to znak, ze odbiegaja one od normy. Moze to byc np
rotawirus albo cos w tym stylu. A moze nic niepokojacego. Jednak z takim dzieckiem nie ma zartow i nie mozna sobie pozwolic na domysly, jesli cos Nas niepokoi to nalezy udac sie do lekarza zwlaszcza jezeli istnieje ryzyko odwodnienia
 
Do góry