reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

Witajcie Kochane.Jestem tu nowa.W skrycie bardzo się martwię ponieważ już traciłam ciąże wcześniejsze.Jestem w 12 tygodniu.Miałam wykonane usg prenatalne na którym wyszło wszystko dobrze.Teraz byłam na testach PAPP-A i otrzymałam wynik z którego nie rozumiem nic😔.Tak bardzo się boje…czy któraś z Was umie to odczytać🤷‍♀️?.Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka dla Was i maluszków 💋
Kochana jeśli USG ok to bym się nie martwiła ,pappa daje różne wyniki ,na biochemię wszystko ma wpływ. Poczekaj na spokojnie aż lekarz Ci przeliczy na moom
 
reklama
Tez miałam dobre usg, lipna chemię i przez to wyniki, które zwaliły mnie z nog. 29.05 tego roku urodziłam zdrowego chłopczyka. Nie robiłam amniopunkcji, tylko Panorme Panel. Drogi, ale bardzo dobry test, który wykluczył wszystkie wskazane przez Pappe choroby. A byłam rownie załamana jak Ty teraz. Pappa duzej liczbie kobiet przysporzyła problemów i niepotrzebnych nerwow (wystarczy przejrzeć wątki na tym forum). Wielu lekarzy twierdzi, ze Pappa powinna byc zastąpiona którymś z testów Nifty. No ale wiadomo-wszystko rozchodzi sie o pieniądze, na takie testy w ramach refundacji nie stać naszego państwa.
Dawaj znac, co u Ciebie. Chociaz jestem pewna, ze bedzie dobrze:). Trzymaj sie Dziewczyno. Buzka i do przodu!!!
 
Lekarz stara się jak może, niby próbuje na przyszły tydzień, dzisiaj o 11 mam z nim spotkanie, od wczoraj nic nie jem tylko zwracam.Najgorsze jest to ,że już czuje ruchy małej co mnie jeszcze bardziej dołuje 😔,jestem wściekła na sama siebie ,że zachciało mi się 2 dziecka 😩
Wiesz przecież, że nie ma w tym żadnej Twojej winy, niczyjej winy. Tego się nie da przewidzieć. Nie możesz się tym obarczać. Teraz ciężki czas przed Wami, musicie się zastanowić co dalej, podjąć decyzję. Niezmiennie będę trzymała kciuki i wspierała myślami, bardzo bym chciała, żeby Twoja dzidzia okazała się zdrowa. Mam nadzieję, że masz wsparcie w najbliższych.
 
Wiesz przecież, że nie ma w tym żadnej Twojej winy, niczyjej winy. Tego się nie da przewidzieć. Nie możesz się tym obarczać. Teraz ciężki czas przed Wami, musicie się zastanowić co dalej, podjąć decyzję. Niezmiennie będę trzymała kciuki i wspierała myślami, bardzo bym chciała, żeby Twoja dzidzia okazała się zdrowa. Mam nadzieję, że masz wsparcie w najbliższych.
Niestety partner mnie zawiódł, decyzję muszę podjąć dalej sama po wynikach.Niestety tak w życiu bywa,że życie weryfikuje osoby z którymi jesteś. Na szczęście mam dziecko starsze dla którego jeszcze chce mi się wstawać rano.
 
Rozumiem twoj gniew ale ten test najbardziej wiarygodny przed aminopuncja ,takie rzeczy dzieją się rzadko i jak już mylą się w ten sposób że wyniki są złe a aminopuncja jest dobra w drugą stronę że wyniki są dobre a aminopuncja zła to raczej tylko jak jest jakaś mozaika ,trzymam kciuki żeby w twoim przypadku właśnie tak było , serduszko jest jak narazie ok to prawdopodobnie aminopuncja też będzie dobra [emoji177] trzymam mocno kciuki
Najbardziej wiarygodny w tym momencie w PL jedt Nifty Pro z tego co sie orientuje.
Niewiarygodne zeby tyle na wynik czekac. Ja czekalam 3 dni na wyniki mojego testu.
 
Niestety partner mnie zawiódł, decyzję muszę podjąć dalej sama po wynikach.Niestety tak w życiu bywa,że życie weryfikuje osoby z którymi jesteś. Na szczęście mam dziecko starsze dla którego jeszcze chce mi się wstawać rano.
Kurcze, przykro mi. Mam nadzieję, że jakoś się trzymasz jednak. Może pomyśl o psychologu, może pomógłby Ci ułożyć sobie w głowie te wszystkie sprawy, a przynajmniej miałabyś do kogo to wszystko wyrzucić z siebie. Może to by choć trochę pomogło.
 
Najbardziej wiarygodny w tym momencie w PL jedt Nifty Pro z tego co sie orientuje.
Niewiarygodne zeby tyle na wynik czekac. Ja czekalam 3 dni na wyniki mojego testu.
To nie jest kwestia wiarygodności... One są wszystkie podobnie wiarygodnie, tak samo Nifty Pro, jak Sanco, jak Panorama...
Różnią się tym, co badają, bo np. Nifty Pro nie bada triplodii.
 
reklama
To nie jest kwestia wiarygodności... One są wszystkie podobnie wiarygodnie, tak samo Nifty Pro, jak Sanco, jak Panorama...
Różnią się tym, co badają, bo np. Nifty Pro nie bada triplodii.
Z tym ,że Sanco stwierdzilo u mnie podwyższone ryzyko częściowej trisomii(cokolwiek to znaczy-bo oczywiście błąd firma popełniła ale aby wytłumaczyć o co kaman to już nie,zawsze myślałam, że trisomia jest jedynym gatunkiem i pełnym A nie czesciowym) .Gdyby to była pełna trisomia oznaczałoby to niby ok 65% pewności -wg dokumentów,przy częściowej nie wie tego nikt jakie jest prawdopodobieństwo ). Także tylko amnio może wytłumaczyć mi i dac większa pewność.
 
Do góry