reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bmk jakie objawy

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Hej, jakie objawy alergii na bmk miały wasze dzieci ? Jak została alergia stwierdzona i jak szybko po wprowadzeniu mleka bez bmk zobaczyliście poprawe ? :) czy zawsze alergia na bmk to objawy skórne? U nas z kupa jest juz super,gazy tez raczej juz mniej .. obecnie ulewania/refluks , bo mala ulewa typowo takim kwasem.. nie zawsze jej wyleci, glowne odbija jej się i cofa - polyka. Ma kaszel praktycznie od urodzenia - taki suchy, zwłaszcza rano. Ma problem z zasypianiem, wije się i przebudza co 15 /30min, chyba zgaga ją meczy. Często odmawia jedzenia i powoli przybiera - ale przybiera. W 4m ważyła 5.7 a teraz w 6m - 6,7 czyli około 1kg w 2mies. Jutro wkoncu wizyta od gastroenterologa wiec co nie co sie dowiem zapewne. Jakie mleko przy bmk mieliście? Pozdrawiam
 
reklama
U nas bmk zostało stwierdzone w 10 tż w szpitalu, w którym wylądowaliśmy, bo córka z bólu odmówiła jedzenia. Miała zaparcia, straszne kolki, ulewała, na twarzy AZS. Dostała Nutra - poprawa po 2 tyg. Gastroenterolog zalecił badania kału- kalprotektyna, krew utajoną i badanie ogólne. Badania ogólne (tłuszcz w kupie) i poziom kalprotektyny w dużej mierze potwierdza bmk, ale tutaj tylko prowokacja da 100% odpowiedź. Na drugą konsultację u gastro czekamy. Jesteśmy teraz na Pepti i córka więcej ulewa niż na Nutra, ale to w granicach normy.
Z wagą też mieliśmy spadki i przed szpitalem, i ostatnio (covid u małej), gastro dał silny syrop przeciwhistaminowy, żeby zwiększyć wchłanianie i faktycznie waga jest teraz super, bo ma 6.5 kg na 4 m-ce, w miesiąc przybrała 1 kg. Wcześniej na zwykłym mleku przyrosty były marne pomimo że mając 10 tygodni porce córka jadła takie same jak teraz (19 tygodni).
 
U nas bmk zostało stwierdzone w 10 tż w szpitalu, w którym wylądowaliśmy, bo córka z bólu odmówiła jedzenia. Miała zaparcia, straszne kolki, ulewała, na twarzy AZS. Dostała Nutra - poprawa po 2 tyg. Gastroenterolog zalecił badania kału- kalprotektyna, krew utajoną i badanie ogólne. Badania ogólne (tłuszcz w kupie) i poziom kalprotektyny w dużej mierze potwierdza bmk, ale tutaj tylko prowokacja da 100% odpowiedź. Na drugą konsultację u gastro czekamy. Jesteśmy teraz na Pepti i córka więcej ulewa niż na Nutra, ale to w granicach normy.
Z wagą też mieliśmy spadki i przed szpitalem, i ostatnio (covid u małej), gastro dał silny syrop przeciwhistaminowy, żeby zwiększyć wchłanianie i faktycznie waga jest teraz super, bo ma 6.5 kg na 4 m-ce, w miesiąc przybrała 1 kg. Wcześniej na zwykłym mleku przyrosty były marne pomimo że mając 10 tygodni porce córka jadła takie same jak teraz (19 tygodni).
Nam lekarka dzisiaj przepisala nutramigen. Moja mała ma 6,5mies i wazy 6.9 - lekarka mówiła że malo i mam dawać mleko z kaszka żeby podnieść kalorycznośc. Dziecko na fhwile obecna odmawia picia mleka (starego jeszcze dobrego w smaku, pewnie dlatego ze się zorientowala ze ma po nim zgagi i bol) na spiki dałam jej teraz pierwszy raz nutre i.. Jak zawsze wypijała tak 180, tak tutaj piła ale przerywała-masakra jakie to niedobre mleko... pachnie u smakuje jak siersc psa - tak mi się serio kojarzy. Znasz jakiś sposób na zalagodzenie tego smaku??
 
My many “stwierdzoną”alergie na bmk przez pediatrę wyłącznie na podstawie objawów skórnych (w 4 tygodniu życia wysypka na całej buzi i łuszczenie się skory) plus ulewanie hardcore na pół mieszkania. Jesteśmy na Bebilon Pepti i zagęszczacza Nutritonie. Wg alergologa dziecięcego alergia stwierdzona na wyrost i kazał zrobić prowokacje - próbowałam wprowadzić zwykły Bebilon i zrobić prowokacje, ale po jednym dniu nowego mleka mała mi się darła w niebogłosy i pojawiły się bolesne baki, nie chciała mi spać cała dobę i zrezygnowałam. Wagowo jest malutka - 12 tygodniu - równe 5 kg, i 56 cm ;) ale pediatra zadowolony wiec na razie nie panikuje. Zawsze się bałam, ze w końcu będę misiala przejść na ten wstrętny Nutramigen .... ale na razie nas to omija i oby tak dalej
 
Nam lekarka dzisiaj przepisala nutramigen. Moja mała ma 6,5mies i wazy 6.9 - lekarka mówiła że malo i mam dawać mleko z kaszka żeby podnieść kalorycznośc. Dziecko na fhwile obecna odmawia picia mleka (starego jeszcze dobrego w smaku, pewnie dlatego ze się zorientowala ze ma po nim zgagi i bol) na spiki dałam jej teraz pierwszy raz nutre i.. Jak zawsze wypijała tak 180, tak tutaj piła ale przerywała-masakra jakie to niedobre mleko... pachnie u smakuje jak siersc psa - tak mi się serio kojarzy. Znasz jakiś sposób na zalagodzenie tego smaku??
Odpisałam już też w innym wątku. Ja bym mieszała na razie stare z nowym. Aż w końcu zostaniesz z Nutra. Lekarz w szpitalu nam powiedział, że jak dziecko poczuje poprawę, to samo zechce jeść. A czemu Nutra nie Pepti? Pepti ma wersję MCT dla słabiej przybierających. A dietę ma już rozszerzoną? Bo wg mnie jak ma refluks albo zgagi to samo mleko nie pomoże, na zgagę pewnie są jakieś syropy neutralizujące kwasy, na refluks też lub zagęszczanie jak u @Paulaa1987. Nam gastroenterolog dał syrop przeciwhistaminowy, żeby zwiększyć przyswajanie składników, ale to na podstawie badań kału, wyszło, że trzustka może mieć problem z trawieniem. U Ciebie było już tyle tych mlek i wszystkie w ciemno. Wg mnie jeśli macie wizytę u gastro to przyda się badanie kału.
 
Odpisałam już też w innym wątku. Ja bym mieszała na razie stare z nowym. Aż w końcu zostaniesz z Nutra. Lekarz w szpitalu nam powiedział, że jak dziecko poczuje poprawę, to samo zechce jeść. A czemu Nutra nie Pepti? Pepti ma wersję MCT dla słabiej przybierających. A dietę ma już rozszerzoną? Bo wg mnie jak ma refluks albo zgagi to samo mleko nie pomoże, na zgagę pewnie są jakieś syropy neutralizujące kwasy, na refluks też lub zagęszczanie jak u @Paulaa1987. Nam gastroenterolog dał syrop przeciwhistaminowy, żeby zwiększyć przyswajanie składników, ale to na podstawie badań kału, wyszło, że trzustka może mieć problem z trawieniem. U Ciebie było już tyle tych mlek i wszystkie w ciemno. Wg mnie jeśli macie wizytę u gastro to przyda się badanie kału.
No właśnie wkurza mnie to, ze do jakiegokolwiek lekarza bym nie trafiła, to w ciemno dają jakieś diagnozy bez badań.. gastrolozka stwierdziła że skoro mąż alergik to ona tez napewno. Napewno będzie to kwestia mleka, bo jeden dzień odmówiła.calkowicie mleka i tego dnia "spala jak dziecko". Poki co jadła bebilon advance (jakieś 2mies ) potem dałam na spróbowanie hipp ale jakby brzuszek ja bolal i było gorzej, potem to bebiko - i super - gazy i kupki fajnie, ale za to powodowal odbijanie i ulewanie kwasem, teraz mamy nutre ale nawet jak daje 1 miarke to od razu wyczuwa i nie chce od razu butelki, starego mleka (bebiko) tez nie chce.. kupilam zatem znowu do mieszkania z nutrą kolejne -nan ha 2- dobre w smaku. Ogólnie nie wiem juz z czym córka ma problem, czy z kupka czy z refluksem .. najbardziej obstawiam ze ja męczą jakieś skurcze i dyskomfort odczuwa przez co potrafi się budzić co 15,20min. Tak jak jeszcze kiedyś nie musiałam jej lulać po karmieniu tak teraz budzi się kolo 5 i trzeba na nowo lulać bo juz sie rozbudzi przez ten brzuszek i sie wierci. Nadzieja dla nas jeszcze jest mleko sojowe humana sl (o ile nie będzie miała alergi na soje)- w 100% bez laktozy i bmk.. ale sama juz nie wiem czy nadal męczyć się i próbować z tym nutramigen - który de facto mam wrażenie że powoduje u niej jakby jakieś rozwolnienie, czy przeczekać- bo jak czytam problemy innych to my AZ takiej tragedii nie mamy jak co niektórzy. Dziwi mnie tez to, ze jak dawałam jej w 4mies zwykly bebilon, debriday i delicol to było wręcz idealnie.. i nagle by to miało być wielce bmk ?
 
To może ma nietolerancję laktozy? Pisałam we wcześniejszym poście, badania zrób sama, przecież dziś to nie problem. Na nietolerancję laktozy badanie ogólne kału+ ciała redukujące + krew utajona. Na alergię bez ciał redukujących tylko badanie ogólne + krew+ kalprotektyna (ok 200 zł). Możesz dodatkowo oznaczyć IgE z krwi. Jeśli dawałaś Delicol i on pomagał, to idź w kierunku laktozy. Zmieniasz tak często mleko, że ona ma tam rewolucję w jelitach. My mamy teraz Pepti, dopiero po 1.5 mca kupy się unormowały. Do mleka trzeba cierpliwości niestety. A jak z rozszerzeniem diety u Was? Bo pamiętam z postów, że chciałaś od 4 mca rozszerzać, a córka ma 6.5. To może coś stałego z diety ją uczula a nie mleko.
Objawem alergii jest przede wszystkim brzuch a co za tym idzie kupy. Problemy skórne czyli AZS to osobna jednostka chorobowa, która współistnieje z alergią, ale nie jest jej objawem. 70% alergików ma także AZS, a 30% nie ma. Oczywiście jeśli rodzice mają alergię, to z dużym prawdopodobieństwem dziecko też, ale nie jest to regułą. Poczytaj też o biorezonansie - może warto się z córką wybrać.
 
To może ma nietolerancję laktozy? Pisałam we wcześniejszym poście, badania zrób sama, przecież dziś to nie problem. Na nietolerancję laktozy badanie ogólne kału+ ciała redukujące + krew utajona. Na alergię bez ciał redukujących tylko badanie ogólne + krew+ kalprotektyna (ok 200 zł). Możesz dodatkowo oznaczyć IgE z krwi. Jeśli dawałaś Delicol i on pomagał, to idź w kierunku laktozy. Zmieniasz tak często mleko, że ona ma tam rewolucję w jelitach. My mamy teraz Pepti, dopiero po 1.5 mca kupy się unormowały. Do mleka trzeba cierpliwości niestety. A jak z rozszerzeniem diety u Was? Bo pamiętam z postów, że chciałaś od 4 mca rozszerzać, a córka ma 6.5. To może coś stałego z diety ją uczula a nie mleko.
Objawem alergii jest przede wszystkim brzuch a co za tym idzie kupy. Problemy skórne czyli AZS to osobna jednostka chorobowa, która współistnieje z alergią, ale nie jest jej objawem. 70% alergików ma także AZS, a 30% nie ma. Oczywiście jeśli rodzice mają alergię, to z dużym prawdopodobieństwem dziecko też, ale nie jest to regułą. Poczytaj też o biorezonansie - może warto się z córką wybrać.
Właśnie zastanawiam się czy nie ma jednak problemu z marchewka lub ziemniakiem. U meza wyszła alergia na ziemniaki jak mial robione testy za dzieciaka.. myślę żeby na jakiś tydzień odstawić te dwa warzywa... to jest praktycznie staly skladnik jej jedzenia. Często tez jablko. Co do kupy to juz któryś tydzień mowie ze zrobię a jakos sie za to zabrać nie mogę 🤦‍♀️🤦‍♀️córcia skórę ma ładna, ale widać że ja CHYBA swedzi nosek i oczka.. Bo często trze albo się tak ociera dziwnie.
 
reklama
U nas były zmiany skórne. Kupki, przyrosty ok. Po kilku dniach diety była poprawa a potem całkiem zniknęły.
 
reklama
Do góry