reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzucha w ciąży

Dołączył(a)
29 Kwiecień 2023
Postów
4
Cześć. Potrzebuję pomocy. Jestem w ciąży, 7t2d od wczoraj boli mnie brzuch i plecy tak jak przed okresem. Wczoraj miałam niewielkie plamienie jasno brązowe a dziś rano niewielkie plamienie ciemno brązowe. W połowie kwietnia sprawdziłam beta hcg. Wyniki beta hcg: 1287, po dwóch dniach 1484, po 5 dniach 1647. Lekarz powiedział ze ciąża jest młodsza o 8 dni a przyrosty bety są małe bo miałam nieregularne cykle. Kolejna wizyta za tydzień. Bardzo się martwię. Dodam też, że moje piersi stały się bardziej miękkie. Nadal są lekko obolałe ale już nie są takie twarde. Za to od kilku dni mam mdłości, choć przypuszczam że to z nerwów. Co o tym sądzicie?
 
reklama
Cześć. Potrzebuję pomocy. Jestem w ciąży, 7t2d od wczoraj boli mnie brzuch i plecy tak jak przed okresem. Wczoraj miałam niewielkie plamienie jasno brązowe a dziś rano niewielkie plamienie ciemno brązowe. W połowie kwietnia sprawdziłam beta hcg. Wyniki beta hcg: 1287, po dwóch dniach 1484, po 5 dniach 1647. Lekarz powiedział ze ciąża jest młodsza o 8 dni a przyrosty bety są małe bo miałam nieregularne cykle. Kolejna wizyta za tydzień. Bardzo się martwię. Dodam też, że moje piersi stały się bardziej miękkie. Nadal są lekko obolałe ale już nie są takie twarde. Za to od kilku dni mam mdłości, choć przypuszczam że to z nerwów. Co o tym sądzicie?
Jeżeli masz plamienia i się niepokoisz, to pójdź na wcześniejsze kontrolne usg. Stres nie pomaga :) sporo kobiet ma plamienia w ciąży i nie są niczym groźnym, ale warto to sprawdzić.
 
Cześć. Potrzebuję pomocy. Jestem w ciąży, 7t2d od wczoraj boli mnie brzuch i plecy tak jak przed okresem. Wczoraj miałam niewielkie plamienie jasno brązowe a dziś rano niewielkie plamienie ciemno brązowe. W połowie kwietnia sprawdziłam beta hcg. Wyniki beta hcg: 1287, po dwóch dniach 1484, po 5 dniach 1647. Lekarz powiedział ze ciąża jest młodsza o 8 dni a przyrosty bety są małe bo miałam nieregularne cykle. Kolejna wizyta za tydzień. Bardzo się martwię. Dodam też, że moje piersi stały się bardziej miękkie. Nadal są lekko obolałe ale już nie są takie twarde. Za to od kilku dni mam mdłości, choć przypuszczam że to z nerwów. Co o tym sądzicie?
A czy na USG był jakikolwiek pęcherzyk?
 
Kazde plemienie w ciazy trzeba sprawdzic u lekarza to jest raz. Przy becie powyzej 1000 pod uwage bierze sie obraz usg i to, jak zarodek sie rozwija, bo beta juz moze roznie w krwi przybierac, choc faktycznie slabo idzie w gore. Pierwsze slysze, zeby beta przyrastala slabo przez nieregularne cykle. Nie ma to nic do rzeczy. Piersi nie sa wyznacznikiem tego, co sie dzieje z ciaza. Ja bym poszla jak najpredzej do lekarza, nawet na izbe przyjec do szpitala.
 
Także jeśli chodzi o bóle brzucha i plamienia- tak się może zdarzać nawet w prawidłowej ciąży. Aczkolwiek Twoje przyrosty nie są optymistyczne, wielkość pęcherzyka też nie. Zbadaj betę jeszcze raz i do ginekologa-najlepiej innego.
 
No te przyrosty, bóle i plamienia wg mnie zwiastują poronienie. Nie ma sensu badać już bety. Teraz decydujące jest USG. Na tą chwilę już nic nie możesz zrobić bo na nic nie masz wpływu. Czekaj na wizytę.
 
reklama
Do góry