reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kathleen, ale durne te położne, ludzie to nie myślą zupełnie czasem. Ja nie jestem położna ani lekarzem ale tyle historii pozytywnie zakończonych się naczytałam o tych szyjkach i pessarach, ze naprawdę uważam, ze masz bardzo duża szanse dotrwać do bardzo odległego finału i jeszcze się wkurzać, ze już byś chciała urodzić ;)
 
reklama
Kathleen, ale durne te położne, ludzie to nie myślą zupełnie czasem. Ja nie jestem położna ani lekarzem ale tyle historii pozytywnie zakończonych się naczytałam o tych szyjkach i pessarach, ze naprawdę uważam, ze masz bardzo duża szanse dotrwać do bardzo odległego finału i jeszcze się wkurzać, ze już byś chciała urodzić ;)

Wiesz myśle ze one to mówią w dobrej wierze by zmotywować do leżenia, gdyż szczęśliwy finał jest możliwy dzięki leżeniu właśnie

Nie mniej "miękka" szyjka robi wrażenie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No robi, wiem i współczuje ci tej diagnozy. I wiem, ze tez bym się martwiła. No ale jesteś twarda babka i dużo już zniosłas wiec i to zniesiesz bo nie masz innego wyjścia :)
 
No robi, wiem i współczuje ci tej diagnozy. I wiem, ze tez bym się martwiła. No ale jesteś twarda babka i dużo już zniosłas wiec i to zniesiesz bo nie masz innego wyjścia :)

Tylko teraz mam w sobie ziarno niepewności ... co nie jest dobrym zwiastunem ... czuje wewnętrznie ze sprawa jest poważna - nie sądziłam ze w 28tc to powiem bo wcześniej 26 był ta granica ... No nic byle do 30 tc




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiem teraz za cel mam 1,5tyg do 30 tc dobić później kolejne 2 tyg wrzucimy na cel do 32tc - położne jak widza mnie na nogach to od razu krzyczą leżeć ... to naprawdę pobudzają lek ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
To staraj sie lezec jak najwiecej. Tylko do lazienki za potrzeba i szybciutko mycie. A jedzenie to jak beda widziec ze sie nie podnosisz to chociaz do lozka powinny ci przyniesc. Jak bylam w szpitalu to niektore położne ktore akurat roznosily posilki a wiedzialy ze mam zagrożenie przedwczesnym porodem to od razu biegly do mnie z talerzami. Zapytaj moze o te luteine. Moze trzeba zwiekszyc dawke. Ja w styczniu jak bylam w szpitalu to bralam luteine, pozniej kazali mi nie brac, teraz od tygodnia znow biore i lekarz stwierdzil ze szyjka jest duzo lepsza, ze odciazona i twardsza. Ja po wyjsciu ze szpitala dopiero troche odżyłam tak naprawde... Ale z drugiej strony to juz równe 4 tygodnie jak lekarz mnie skierowal do szpitala. 4 tygodnie do przodu... Kochana sciskaj nogi, najlepiej jeszcze trzymaj w gorze i musisz dotrzymac. Nie ma innej opcji. I slusznie stawiasz sobie za cel takie krotsze odcinki czasu. Ja robie identycznie... Najpierw czekalam do 30tc, dzisiaj mi minal i czekam do 32tc, a takim moim wymarzonym celem jest 37-38 tygodni... Kazdy dzien jest cenny;-) wiadomo ze lepiej usłyszeć dobra diagnoze, ale z drugiej strony ciagle jestes pod kontrola lekarzy i wiesz co sie dzieje, a lekarze moga podjąć leczenie. Bedzie dobrze:-*
 
A ja tymczasem miałam lekkie spięcie z własna matka i już czuje efekt- skurcze. Staram się niedenerwowac ale czasem to niestety niemożliwe...teraz dopiero widzę jak stres i nerwy negatywnie wpływają na ciało ludzkie.
 
To staraj sie lezec jak najwiecej. Tylko do lazienki za potrzeba i szybciutko mycie. A jedzenie to jak beda widziec ze sie nie podnosisz to chociaz do lozka powinny ci przyniesc. Jak bylam w szpitalu to niektore położne ktore akurat roznosily posilki a wiedzialy ze mam zagrożenie przedwczesnym porodem to od razu biegly do mnie z talerzami. Zapytaj moze o te luteine. Moze trzeba zwiekszyc dawke. Ja w styczniu jak bylam w szpitalu to bralam luteine, pozniej kazali mi nie brac, teraz od tygodnia znow biore i lekarz stwierdzil ze szyjka jest duzo lepsza, ze odciazona i twardsza. Ja po wyjsciu ze szpitala dopiero troche odżyłam tak naprawde... Ale z drugiej strony to juz równe 4 tygodnie jak lekarz mnie skierowal do szpitala. 4 tygodnie do przodu... Kochana sciskaj nogi, najlepiej jeszcze trzymaj w gorze i musisz dotrzymac. Nie ma innej opcji. I slusznie stawiasz sobie za cel takie krotsze odcinki czasu. Ja robie identycznie... Najpierw czekalam do 30tc, dzisiaj mi minal i czekam do 32tc, a takim moim wymarzonym celem jest 37-38 tygodni... Kazdy dzien jest cenny;-) wiadomo ze lepiej usłyszeć dobra diagnoze, ale z drugiej strony ciagle jestes pod kontrola lekarzy i wiesz co sie dzieje, a lekarze moga podjąć leczenie. Bedzie dobrze:-*

Co do podjęcia leczenia to szczerze mam tu pewne obiekcje No ale może skoro noe podejmują działań to wodze ze to jeszcze nie ten moment


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Justyna - no to bardzo aktywny dzień miałaś, odpocznij żeby dojść do siebie. U lekarza ok?

Nina - w poprzedniej ciąży Mała miała czkawke nawet kilkanaście razy dziennie! Strasznie nie lubiłam tego uczucia [emoji39] ale żeby było zabawnie to po porodzie przez około pół roku też miała często czkawke, nawet pytałam neonatolog czy to normalne ale taki urok. Przeszło nawet nie wiem kiedy, teraz mi przypomnialas dopiero hehe[emoji2]
NINA, Podobno tak jest, że jak dziecko w brzuszku ma czkawke to po porodzie również jest duże prawdopodobieństwo jej wystąpienia.
Inis szyjka macicy chyba bez zmian, leki dalej brać, oszczędzać się raczej. Maciuś 1650g i główką do góry niestety. Dziś jest 30t3d mnie tez bardzo kopie ale niestety na dole-bardzo boli. Żebra po prawej str.bar mnie bolą, po lewo już się rozciągnely. Lekarz mówi że jeszcze jest czas na obrót, ale lepiej, żeby się szybko obrócił bo jest bardzo mało miejsca już.
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Justyna33.84 jak troche polegiwalas a dzis od razu rzucilas sie na gleboka wode (bo dla tych lezacych to kazde wyjscie do lekarza jest wyprawa) to pewnie dlatego sie inaczej czujesz. W koncu lezenie to nam wszystko chrzani... Trawienie, sila miesni, psychika i w ogole.

Dziewczyny a tak z innej beczki: czesto czujecie czkawke malucha? Bo ja rano czulam tak ze 2min i przed chwila ale to tak moze 1min. No i maly okropnie wali mi pod żebra;-)
Nina a pamiętasz kiedy Twoje dzieciątko się przekręcilo główką w dół? Miałaś już usg ok.30tyg.? Jak tak to jakie wymiary masz? Oczywiście jeśli mogę się o to zapytać !
 
Do góry