reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No i potwierdziła się ta cholerna toxoplazmoza,teraz do końca ciąży antybiotyk:-(Gdzieś musialam ja na świeżo zalapac bo awidność wyszła niska możliwe ze ostatnio w szpitalu zalapalam bo przed szpitalem nie miałam.
 
reklama
No i potwierdziła się ta cholerna toxoplazmoza,teraz do końca ciąży antybiotyk:-(Gdzieś musialam ja na świeżo zalapac bo awidność wyszła niska możliwe ze ostatnio w szpitalu zalapalam bo przed szpitalem nie miałam.
Kurde współczuję.

Ja dzisiaj po wizycie . Szyjka taka sama 2,85cm wiec sukces.
 
Fajnie ze macie pozakladane wszystko, mój lęk jednak stwierdził ze nie będziemy ingerować pessarem bo szyjka ok 3cm, po domu sie poruszam tak czy siak.
A on obawia sie infekcji w związku z krążkiem i narazie mam się oszczędzać ..... szyjke mam twardą i zamknięta. Synek ulozyl sie posladkowo i nie czuje ucisku . Wymaz jutro zawoze na posiew i zobaczymy.
Mówił że jak szyjka będzie będzie granicy 2,5 cm wtedy założymy pessar. Troszkę się boję . Kolejna wizyta za dwa tygodnie.
 
Moja tez nie chciala zakladac krazka przy 3cm kiedy szyjka byla zamknięta mówiła ze nie ma sensu bo jesZcze pobudzimy szyjke dojdzie infekcja skurcze i bedzie gorzej. Ja na szczęście nie mialam nigdy skurczy twardnien brzucha mi sie skracala szyjka jak szalalam w domu ze sprzątaniem. Teraz funkcjonuje normalnie chodze na zakupy myje naczynia ale nie sprzatam.. :) to działka męża :) jak narazie szyjka od 8tygodni ma 3cm.. i jest ok. Mialam badana szyjke paluchem i mówiła ze jest ok.
 
Moja tez nie chciala zakladac krazka przy 3cm kiedy szyjka byla zamknięta mówiła ze nie ma sensu bo jesZcze pobudzimy szyjke dojdzie infekcja skurcze i bedzie gorzej. Ja na szczęście nie mialam nigdy skurczy twardnien brzucha mi sie skracala szyjka jak szalalam w domu ze sprzątaniem. Teraz funkcjonuje normalnie chodze na zakupy myje naczynia ale nie sprzatam.. :) to działka męża :) jak narazie szyjka od 8tygodni ma 3cm.. i jest ok. Mialam badana szyjke paluchem i mówiła ze jest ok.
Mi czasem twardnieje brzuch , ale póki co nie odbiło sie to na szyjce. Ma nadzieję, ze u mnie ta długość sie utrzyma.
Ostatni tydzien trochę się przetestowaliśmy, częściej wstawalam , lazilam po domu Góra dół , nawet drobne porządki robiłam i nic się z szyjka nie stało. Oby ta, nam zostało do końca ciazy.
 
A bierzesz magnez? Ja biore i nie mam żadnych twardnien brzucha biore 3x1 dziennie. Mi zbytnio nie kazała chodzić po schodach także unikam tego :) ale przyznam sie ze polegiwuje w domu jesli nie mam nic do roboty :)
 
A bierzesz magnez? Ja biore i nie mam żadnych twardnien brzucha biore 3x1 dziennie. Mi zbytnio nie kazała chodzić po schodach także unikam tego :) ale przyznam sie ze polegiwuje w domu jesli nie mam nic do roboty :)

Tak , biorę magnez 3x2 czasami 4x2. Do tego mam spasmoline jeśli mam w ciągu dnia twardnienia to lekarz kazał brać 1 tabletkę.
Ja leżę cały czas z przerwami na odwiedziny lodówki toalety...jak zobaczę że coś brudne to posprzatam. Z tymze żadne wysilkowe prace. Posiłków nie gotuję, mąż przywozi z baru mlecznego. Nie chciałabym byc przykuta do łóżka całkowicie.
 
reklama
No ja w najgorszym okresie szyjkowym mialam 23mm i rozwarcie wiec lezalam leżałam i nic poza tym... i sie wydluzyla do 30mm myślę ze to moj max... taka mam szyjke. Rozumiem ciebie ze ciezko przykluc sie do łóżka , ja jak leżałam to bylam zalamana . Jestem starsznie energiczna dziewczyna a to lezenie mnie dobijalo ale na ostatniej wizycie dala mi zielone światło powiedziala ze mam więcej chodzić na spacery bo jeszcze cukrzyce mi sie pokazala i zeby zbic wlasnie cukier sobie spacerować ale w glowie mysle ciągle o szyjce... ale juz 29tydzien coraz blizej. A u ciebie ktory to?
 
Do góry