reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ale to w takim razie do kangurowania trzeba jakiś kocyk osobny, bo otulacz to będzie za mało, a rożkiem się dziecko tak ładnie nie przykryje, nie?
Musisz obserwowac dzidze, jak bedzie mieć cieply kark to wystarczy otulacz, jak będzie chłodny to albo dodatkowa warstwa ubranka albo narzucić dodatkowe okrycie na otulacz.
 
reklama
@Kleo83 kontaktowałam się z położną z tego szpitala i wszystko co mówiła zaczynało się od: "mi się wydaje", albo rzucała, że "lepiej mieć swoje" i na koniec "niczym się nie przejmuj, będzie dobrze" - tak że ostatecznie nie jestem się w stanie dowiedzieć nic konkretnego. W samym szpitalu jest taki sajgon, że nikt nie ma czasu porozmawiać, ale jeszcze będę dzwonić.

@Ika88 no to raczej do porodu :) Ja już szykuje drugą torbę, która będzie cały czas w samochodzie, żeby m. nie musiał szukać po domu i żeby mi przy tym nie rozgrzebał wszystkich szafek :)
 
Mój maly w nocy spi w body, na to pajac, przykryty rożkiem, na to 2 kocyki i kołderka:rofl: dużo tego ale nie jest spocony:yes: w mieszkaniu odkrecam kaloryfer co 2 dni jak kąpiemy Szymusia.
 
Mój maly w nocy spi w body, na to pajac, przykryty rożkiem, na to 2 kocyki i kołderka:rofl: dużo tego ale nie jest spocony:yes: w mieszkaniu odkrecam kaloryfer co 2 dni jak kąpiemy Szymusia.
Łoł, konkretnie! Musisz mieć chyba zimno w domu. Ja nawet jak mam otwarte okna, to i tak jest zawsze 23 - 24 stopnie, kaloryferów w tym roku nie użyłam ani razu.
 
@Naysan tyle że jak ma się cukrzycę na insulinie często kładą na kilka dni na obserwację.

Temperatura w domu to będzie hardkor dla mnie, dziecia nie można wymrozić a sama nie zasnę, jak w pomieszczeniu jest powyżej 19 stopni xD
 
@olamakota @BaskaW Widzę, że dużo tego trzeba wziąć do szpitala. Wszyscy mówią, żeby tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a tu się okazuje, że pół domu jest potrzebne. Nasza torba będzie wyglądała jak na miesięczny wyjazd.
Wy brałyście jakieś kosmetyki do kąpieli dziecka na wszelki wypadek? Wiem, że teraz w szpitalach nie ma kąpieli w standardzie, ale kurcze, jak się 3 dni siedzi po cc, to chyba trzeba dziecko umyć, nie?

@Ika88 już do porodu?
W szpitalu nie kąpali dziecka i nawet nie było specjalnie warunków żeby to samemu zrobić. Miałam oczywiście kosmetyki ale się nie przydały:)
 
@Naysan ja nie brałam kosmetykow do kąpieli i małego kapalam dopiero w domu. Dobre takie zabiegi na skore. U mnie polozna jak przychodzi to tak zachwala skore Patryka ze szok. Wiec moze cos to dalo. Ale mas racje tez mialam duzo rzeczy. Np pampersow poszlo mi malo. Maly malo sikal a smokolji zrobil tylko 2.
 
Widać, ze zwyczaje w szpitalach potrafią być totalnie różne. Tak że jednak bez bardziej szczegółowych informacji ani rusz. Na razie mam 2 kocyki i rożek, no i ewentualnie te cienkie otulacze. W szpitalu powinno być ok, a jak się przekonam, co dziecko lubi, to wtedy doinwestuje i kupię już konkretnie pod niego, żeby miał do spania w domu. Zresztą, wiosna już podobno:)

@Ika88 u Ciebie sn czy cc?
 
reklama
Widać, ze zwyczaje w szpitalach potrafią być totalnie różne. Tak że jednak bez bardziej szczegółowych informacji ani rusz. Na razie mam 2 kocyki i rożek, no i ewentualnie te cienkie otulacze. W szpitalu powinno być ok, a jak się przekonam, co dziecko lubi, to wtedy doinwestuje i kupię już konkretnie pod niego, żeby miał do spania w domu. Zresztą, wiosna już podobno:)

@Ika88 u Ciebie sn czy cc?
Cesarka najprawdopodobniej.
 
Do góry